Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretném megfürdetni felnőtt...

Szeretném megfürdetni felnőtt macskámat. Nemtudom, hogy csináljam? Nem vagyok tapasztalt macska fürdető még sohasem fürdettem cicát. Nagyon fél a víztől a cicám Bogyó és félek hogy menet közben belém harap, megkarmol. Hogyan, miben fürdessem meg?

Figyelt kérdés
Miben fürdessem meg? Hogyan fürdessem meg? Mit csináljak hogy ne karmoljon? Nem fog megvadulni a cicám?
2011. aug. 13. 19:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet vödörben, de akkor legyen másik edény odakészítve, amiben tiszta víz van, és leöblítheted, úgy hogy ráfolyatod a vizet. A két mellső lábát engedd hogy kitegye a vödör peremére

De ennél még a mosdókagylós megoldás is jobb lenne.


Ja és ilyen körülmények között csakis jó időben fürdesd!

2011. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, nem az volt a kérdés, de ha nem muszáj, szerintem inkább ne fürdesd meg.

A cicusok rengeteg időt töltenek mosakodással és a szőrüknek is van természetes öntisztuló képessége. A cicák nagyon tiszta állatok, normális esetben nem igényelnek fürdetést.

2011. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 x) ***** válasza:
94%
lehet hogy az is elég ha egy vizes szivaccsal vagy ronggyal áttörölgeted. Egyébként az is lehet, hogy tűrni fogja, macskától függ. Az enyém például aránylag jól tűri.
2011. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

nagy meelegekben és is a teraszon egy kisvödörrel és egy szivaccsal a kezemben kezelem meg a pihegő (van, amikor a nyelvük is kilóg :)

cicáimat.

nagyon jól tűrik, sőt élvezik, de ez csak a hűtésükre alkalmas.

ha valami atka, vagy bolha miatt kell megfürdetni, az más.

akkor a folyadéknak el kell lepnie őket, csak úgy hatékony.

az már nehéz eset cicuséknál...

2011. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Megfürdettem a cicát.:( Sajnos azóta nem is jön a közelembe a kiscica:S
2011. aug. 20. 20:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Most akkor melyiket fürdetted, a kicsit vagy a nagyot?:)
2011. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A KICSIT. A NAGYOT NEM MERTEM:)
2011. aug. 20. 20:40
 18/20 anonim ***** válasza:
Azert en megnezem, hogy furdet le valaki ezzel a csipeszes megoldassal egy olyan macskat, aki utalja a vizet... Jateknak jo, de mukodni 100% hogy nem fog. Azert, olynan is van hogy életösztön...
2011. aug. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 gabyjoze8377 válasza:
100%
A macska öntisztító. Nem kell fürdetni.
2011. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó előtti.

Az én cicámnál működött, mind a 2-nél, pedig az első egy igazi vadorzó volt. Mikor meglátta az állatorvost, felborított mindent, lerántotta a szállítóládát és kirohant!

De csak addig volt rettegés az állatorvosi vizsgálat és oltás, amíg nem láttuk ezt a módszert az Animal Planeten. Azóta fürdetésnél és a vizsgálatoknál egyaránt alkalmazzuk.


Ha van cicád próbáld ki.

2011. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!