Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Extra finnyás cica. Ötletek?

Extra finnyás cica. Ötletek?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy cicust, kicsit sovány,de egyébként egészséges. A gond,hogy iszonyatosan válogatós. Semmi mást nem hajlandó megenni, csak a konzervet. De komolyan,még a csirkemellet is otthagyja. Hogy lehet erről lenevelni? Mert a konzerv 80% víz,és kb nemhogy hízna tőle, de még fogyott is egy picit.
2011. aug. 15. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én Coop párizsit szoktam adni a cicáimnak, imádják. Vagy próbálkozz virslivel, esetleg tejjel.
2011. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyél minőségi száraztápot (Royal Canin, Hill's...stb.) ezekben meg van minden tápanyag és áztasd be neki egy kis húslevesbe (elég, ha csak egy csontot megfőzöl és annak a főzővizébe). Szerintem ennek nem tud majd ellenállni. :)
2011. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Én Coop párizsit szoktam adni a cicáimnak, imádják. Vagy próbálkozz virslivel, esetleg tejjel.


Sajnálom a macskáidat...

2011. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj a konzervhez fokozatosan hozzákeverni mást is, minőségi száraztápot, husit, felvágottat, ilyesmit. Először csak keveset aztán fokozatosan egyre többet hogy hozzá szokjon. Nem tudom milyen fajta ez a konzerv, de ha ilyen whiskas vagy hasonló akkor abba ízfokozókat, függőséget okozó szereket tesznek ezért rászokik a macska és megesik hogy mást nem is akar elfogadni. Szóval ezért nem szabad ilyenekkel etetni.
2011. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
A helyzet nagyon egyszerű: odaadod neki minden nap amit neki szántál. Nem válogatsz, nem gondolkozol, csak adod ami egyébként is jönne. 1. nap: nem eszi meg. Semmi gond, kidobod. 2.nap: már nagyon nyávog, hogy éhes. Adod neki megint a kaját, amit szántál (persze nem uyanazt, mint tegnap) Még mindig nem eszi meg. Semmi gond, kidobod. a 2. napot ismételgetve egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy a cica kitűnő étvéggyal fogyaszt el akármit, amit eléraksz:D Hidd el tapasztalatból mondom. Mi szoktattunk már le befogadott cicát így. Hangsúlyozom, nem éheztettük!!!! Mi is szeretjük az állatokat! Minden nap kapott kaját, és tőled is kapjon, ez fontos. Az, hogy nem eszi meg, az ő döntése. Az életösztöne garantáltan erősebb minden megszokásánál:) Hajrá, és ami a legfontosabb: a család egyik tagja se sajnálja meg, és ne adjon neki sutyiban konzervet!! Majd írd meg kérlek, hogy mi lett a vége:)
2011. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mi cicáink sem esznek akármit!Az én hibám mert kis korukban konzervvel babusgattam őket!:) Na kopp: ha nem főt hal vagy élő hal a kaja,alig esznek bele a más kosztba!Így olyanok mint a spakli!:(
2011. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keverd össze a konzervet kenyérhéjjal, tegyél bele tejfölt és egyéb jó tápértékes kaját. Száraz eledel sem kell neki?
2011. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valamokkának tökéletesen igaza van. Nálunk is ez a gond a macskával és hiába mondom, majd ha éhesek megeszik, azt amit kapnak, de nem arról szó sem lehet, ha a macskáink nem eszik meg az olcsó konzervet, kapnak drága sajtot, párizsit...stb...-.-
2011. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már kiváncsiságból vettem neki egy picit a royal canin cicatápból. rá se nézett. Ha összekeverem a konzervvel, kiválogatja. A színhúst se eszi meg, semmit. Kipróbálom ezt a nem eszi-elveszem technikát.
2011. aug. 15. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Coop párizsit szoktam adni a cicáimnak, imádják. Vagy próbálkozz virslivel, esetleg tejjel.


Sajnálom a macskáidat...



Jajj istenem nem mindenki teheti meg hogy royal canninnal táplálja a macskáját -.- ha azt eszi a macska egyedül akkor mi van? Vagy ha csak arra futja a keretből... akkor ne is tartson macskát? -.- komolyan bírom hogy ezen az oldalon mindenki minőségi táppal eteti a macskáját aki meg nem azt lehúzzák, közben meg lehet hogy 3× annyira szereti azt a cicát mint te, hiába eteted royal caninnal -.-

2011. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!