Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhák, kullancsok ellen...

Bolhák, kullancsok ellen sampon vagy bolhanyakörv?

Figyelt kérdés
Komolyan most már olyan írjon, aki tényleg ért hozzá. Mindkettőnél hallottam jót, rosszat, hogy nem szabad a macskát fürdetni, meg hogy a bolhanyakörv semmit nem használ. Kapott cseppeket, de az volt ráírva, hogy 3-4 havonta, és az még nem járt le, viszont nagyon bolhás, muszáj valamit. Ha a fentiek közül jó valamelyik (nyakörv, sampon) megírnátok milyen fajtájú a jó? Köszi.
2011. aug. 15. 23:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen cseppeket vettél!

Mert ha "gagyit", ilyen-olyan biot, hát az tényleg nem használ!

Lehet kapni olyat, amiből 1 doboz ezer Ft alatt van és van benne vagy 5 pipetta, na az nem jó semmire!


A normális márkák (Frontline, Fryptyst) annak darabja kb. 2.500,- Ft. Az tuti kiírtja!

2011. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Na most megint ott vagyok, ahol a kérdés előtt voltam:D Mindkettőre érkeztek pozitív, és negatív válaszok is. Mindegy megfürdetni biztos meg fogom, most jó idő van, gyorsan megszárad, meg se fázik közben, és egy fürdetésbe még ő se "hal" bele. A cseppekkel megint úgy vagyok, hogy adnám akkor neki a másik fajtát, ha az tényleg ennyire jó, de gondolom azt se szabad addig, míg ezt, ami most van. Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. aug. 16. 10:57
 13/17 anonim ***** válasza:

Igazából ha most van rajta valami (ami bár nem használ), akkor egyáltalán semmilyen mással sem lehetne kezelni. Vegyszeressel pláne.

De azt sem lehet tétlenül nézni, hogy tele van élősködőkkel.


Én a helyedben megfürdteném jó alaposan(fülére, szemére vigyázva), jól lepje el a víz és minél több bolhát igyekeznék kimosni belőle, majd rátennék egy "normális" spot on-t.


Én is néztem bolhanyakörvet a macskának de nem tűnt megbízhatónak egyik sem, a Kiltix-et csak kutyának csinálnak (ez van a kiskutyámnak és 7 hónapig jó, már a felénél járunk, egy szem bolha, kullancs sincs).

Azonkívül veszélyes is egy macskának, hallottunk már olyat nem egyet, hogy felakadt vele és megfulladt...

2011. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
milyen spot-on van a macskán?
2011. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Na erre amúgy én is gondoltam.. hogy annyit van kint, simán felakad, és megfullad.. egyszer a kutya járt így, még jó, hogy időben kimentünk, aztán azóta se raktunk rá nyakörvet.
2011. aug. 16. 22:12
 16/17 abigel777 ***** válasza:
100%
ugyanez volt a problémám, és a tökéletes megoldás: Advantage spot on. Nem olcsó, 1500 Ft, de egy hónapig garantáltan hat, sem bolha, sem semmi.....ha belemegy is egy két darab, 24 órán belül megdöglik. A Front-line jó volt régen,de már hozzászoktak sajnos a bolhák, egyre kevésbé használ......vedd meg az advantage-t, és nem lesz ezzel gondod. Nekem két cicám van, egy házi és egy sziámi, mindkettőnél tökéletes, pedig a házi kijár,ugyhogy ő elvileg behozná a bolhákat...és csak kb.októberig kell ezt használni, télen már nem olyan aktívak a bolhák.....
2011. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Neostomosan,vizben kell feloldani,meg kell benne fürdetni vagy ráspriccelni is lehet,az atkától a bolhán át a rühig mindent kipusztit. És 1 ampulla 600 ft :)
2013. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!