Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaallergia ellen macska?!

Macskaallergia ellen macska?!

Figyelt kérdés

21 évig szenvedtem attól, a szerintem már kicsit maradi nézettől, hogy aki allergiás a macskára annak nem szabad macskát tartani... nyilván van olyan eset, amikor tényleg nem ajánlott cicát tartani pl. ha valaki aszthmás.

De én az egész gyerekkoromat vágyakozással töltöttem, nem kaphattam szőrös állatot, pedig mint utólag kiderült csak óvatosan, kis lépésekben szoktatni kellett volna hozzá.

Olyan emberek történetét várom, akik macskaallergiások (szándékosan így írom, mert valaki a szőrre allergiás, van aki pedig kifejezetten a macskafehérjére) voltak, mégis lett cicájuk és a tünetek vagy mérséklődtek, vagy akár el is múltak.

Kérem, hogy aki a "allergiás ne tartson cicát" nézethez tartozik, ne itt fejtse ki véleményét, köszönöm.


2011. aug. 18. 14:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Macskaallergiám van. Panelban élek, a lakásban van egy 1 éves cicám, egy 12 nm-es szobában pedig nevelek most 6 picit.

Anno 5-6 éve mamámnál jöttek elő a tünetek, taknyom-nyálam egybe folyt, hozzámért a macska akkor viszketett, kiütéses lettem, vörös volt a szemem és viszketett. Mégis, mindig puszilgatta, ölelgettem őket, a macska a kedvenc állatom, mióta az eszemet tudom. Nagyon akartam egy macskát otthonra (panel) 1,5 éve, amit szóvá is tettem. Tudtam, hogy allergiás vagyok. Valakitől azt hallottam, hogy ez fejben dől el. Tavaly nyáron bátyám talált egy 1,5 hónap körüli kiscicát. Macskanáthás volt, beteg. 3 hétig szinte folyamatosan kezelgettem a szemét. Az elejétől furcsa volt, hogy nem tüsszögök. Gondoltam biztos, mert még a környezet nem telt meg allergénekkel. Úgy volt, hogy ha meggyógyul, akkor elvisszük mamámhoz. Nagyon akartam azt a kis csöppséget. Máig velünk él, és nem jön ki rajtam allergiás tünet. Igazi harcica lett belőle, mert az anyja nagyon hamar otthagyta. Néha karmol, akkor ég a kezem és ott lesz 3mm-es körzetben egy dudor, de hamar elmúlik. Ennek ellenére sem válnék meg tőle soha. :)

Bocsi, hogy ezt így hosszan és felesleges részletekkel írtam le, de ez így kerek. :)

Egy régebbi hozzászólásomból másoltam ki.

2012. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!