Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacska szétszedi a...

A kismacska szétszedi a lakást. Szobacicások, mit tegyünk, tanácsok?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, kb. három hónapos lehet a kiscicánk és előszeretettel kaparja a bútorokat, a falakat. Vettünk egy un. macskatávoltartó spray-t, ezzel fújom a bútorokat, falakat, de nem sok sikerrel. Hamarosan rongyosra fogja kaparni az ülőgarnitúrát, a tapétát (már így is naponta találok kisebb-nagyobb tapéta-darabokat a lakásban, a fal rettenetesen néz ki, úgyhogy hamarosan tapétázhatunk). Hiába van kaparófája, nem foglalkozik vele. Kétségbe vagyok esve, mert lassan szétszedi az egész lakást. Segítsetek, adjatok tanácsot, mi lehet a megoldás? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 23. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
karomvágó és go állatorvos, ő megmutatja, hogyan kell lenyírni a karmát. Illetve: bútorra két oldalú ragasztót tegyetek oda ahol kaparni szokta, azt nem szeretik. Ha távoltartó spray nem válik be akkor citrus illatot javaslom, az enyémek hülyét kapnak a dolce and gabban light blue parfümömtől. És amikor látod h rongál erőteljesen fújj rá, és mondd h nem szabad. Nekem ezek megtették a hatását és két jólnevelt cicám van, nagyjából ép bútoraim. És egy plusz tanács: ne tapétázzatok, inkább festessetek :/
2011. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és van még egy tanácsom: szerezzetek be még egy macskát, mert szerintem az ilyen mértékű rongálás hátterében az unalom áll. Sok sikert
2011. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám nem ilyen durva szerencsére. A szagokkal tényleg érdemes kísérletezni. Nekem van egy rozmaring-eukaliptusz sportkrémem. A mezítláb lábamra általában azonnal ráugrik. Ha elérhető magasságban látja a kezemet, akkor arra is. De ha ezzel a krémmel kenem magam, mintha egy üvegfal venne körül! Egyszerűen nem is tud megközelíteni. Na persze nem azt mondom, hogy sportkrémmel kend be a falat, de ha nem működik a macska-spré, akkor valami más, intenzív illat talán működhet. Drogériákban sok illóolajat adnak, talán mást is tudnak javasolni.


A másik dolog pedig az, amit az előző hozzászóló is mondott. Ha az enyém unatkozik, nekilát a bútoroknak, és felmászik mindenre. Ha viszont papírgalacsinokat dobálok neki, akkor azokat kergeti. Van egy cipőfűzője, amit fél-háromnegyed órán keresztül kell húzogatnom előtte. Ő meg fut utána, és végül kifárad. Onnantól sem egy kezes bárány, de azért kezelhető :)


Emellett nálunk mindig talál játékokat. Pl. a cipőfűző mindig a szoba közepén van. Az egyik kilincsen is van egy, mert a lógó madzagokat is imádja! Van kindertojása, benne gombokkal. Zörög és gurul. Egy macskának nem kell több, és ha mindig elől van, bármikor megkergetheti. És hát a papírgalacsinok. Mindig van néhány a szoba közepén. Ezeket azonban újra kell gyártani, mert hamar elpaskolja őket, és a szekrény mögött végzi mind.


Szóval játszani kell vele. A tiéddel úgy látszik sokkal többet. És hagyni kell elöl olyan játékokat, amikkel maga is tud játszani (bár ez annyira nem köti le, mintha Te játszanál vele.)


Aztán azt mondják, hogy ivartalanítás után lenyugszik a macska. Valahol olvastam, hogy a kajaigénye is lecsökken 30%-kal. Erről még nincs tapasztalatom, mert az enyém alig négy hónapos, de ha igaz a dolog, akkor ez is javítani fog a helyzeten.


Kitartás :)


Ja és a megkezdett tapétát vagy ragaszd vissza azonnal, vagy vedd le teljesen! A lelógó, pöckölhető dolgokra azonnal kapnak! Ezt persze ki is lehet használni. Nálam egy matrica volt egy szekrényen, amit megkezdett. Aztán napokig szenvedett vele, amíg le nem szedte. Ingerelte, mert "integetett" a matrica csücske. És amíg ezzel dolgozott, addig nem bántott mást :)

2011. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is tapétázott, meg néha bútorokat is kaparta, hiába vágtuk a körmét. Aztán kapott egy kaparófát ami nagyon tetszik neki -bojtok is vannak rajta- és szereti használni, főleg, hogy ilyenkor mindig dicsérjük :) Nem bíztam benne, de nála bejött.
2011. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 24. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:

1.Vegyetek neki kaparófát, rengeteg játékot, és mindig kössétek le. fogd meg a cica mancsát és kapard meg vele a kaparófát.


2. Vágjátok rövidebbre a karmait. az én cicámnak levágtuk, és nem tudja tönkretenni a fotelt.


3. nem a falat fújjátok le. Vannak önműködő spriccek, ha a cica bemegy oda ahova nem szabad fúj egyet. ha rosszat csinál, kiálts rá, és utána 5-6 percig ne is nézz rá. ha megint csinálja akkor fújj rá vagy sziszegj, vagy nézz erősen a szemébe. ez fenyegetést jelent macskák testbeszédében, és mivel te nagyobb vagy nála, ezért el fog futni vagy legalább befejezi a dolgot. akár felé is hajíthatsz egy nedves rongyot. a víz ráfröccsen, a rongy pedig megijeszti. :)


de a legjobb megoldás ha "fenyegeted" macskatestbeszéd megoldással.

2013. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előzővagyok.

íme néhány remek macskajáték:


1.körbe-körbe vagy villámgyorsan, hosszan haladó felhúzhatós játékegér

2. papírgalacsin egy zsinegre kötve

3.gombolyag

4.cipőfűző

5.focizzatok

6.egy vitaminos dobozba vagy műanyag palackba tegyél pénzérmét, gombot, kis csengettyűt és gurítsd fel alá.

7.fogj a kezedbe egy csengőt és járkálj vele a lakásban. mozogj egyre gyorsabban, aztán már szinte fuss.

8. kergesd a házban. az én cicám imád fogócskázni.

2013. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos levágni a karmát, mert az hasonló, mint amikor a bajuszát bántod
2015. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már régi kérdező egy tanácsot mindenkinek. 15 évig dolgoztam kiscicákkal,van tapasztalat.Akkor figyelmeztettek, hogy madzaggal és gombolyaggal vigyázzunk.Nagyon sokan nem veszik figyelembe,a gombolyag leteker, a cica vadul a padlón, csak egyszer fordult elő, rátekeredett a kis nyakára, szorosan volt. Berohant egy cicaápoló és kibogozta, percekig tartott, megmerevedve néztük. Rátekeredhet a madzag is.Akkor ukázba kaptuk, hogy az ilyen tekergős játékokat csak akkor szabad elővenni, ha valaki ott van. Utána el kell tenni szekrénybe.Ez azóta nem fordult elő, vigyáztunk.Ugy is el lehet helyezni a madzagokat,hogy pld.lógjon, ne legyen olyan hosszu,hogy a cicus nyakára tekeredik.15 év alatt többször nem fordult elő!
2023. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!