Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a cicát az...

Hogyan lehet a cicát az udvarra szoktatni, hogy ne csavarogjon el?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon szeretne egy cicát.Már volt neki egy,míg kicsi volt bent tartottuk,hogy szokjon minket.Csak15-20percre raktuk ki az udvarra.Egyik este azonban kiraktam picit több időre,nem figyeltem rá és többet nem láttuk. Eltűnt. :(
2009. ápr. 16. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Írnám neked, hogy az én cicám 3 hetes kora óta él velem, most másfél éves. Négyszer költöztünk ez idő alatt- és még mindig hazajött, pedig kiengedem rendszeresen, mert nincs szívem bezárni- inkább én sírjak, mint ő...


Írnám Neked, hogy a többi macsek is biztosan haza megy, ha csak nem esik baja... De többi macsekom sosem volt még, csak ő, ez a kis hűséges vacak. Rutinosabb macskások véleményét én is szívesen olvasom és sajnálom, hogy elment a cicátok- bármilyen értelemben is...

2009. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy én voltam béna. Bizonyára nem értek eléggé a macsekokhoz,pedig szeretem őket!
2009. ápr. 16. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A cicámért én is aggódom, ha néha nem akar hazajönni estére. Ha nagyon sokat csavarog, akkor percekig kiabálom a nevét, zacskót csörgetek, mintha vacsira hívnám haza. Ha megjelenik, kap enni és simókát is, hogy tudja, érdemes haza jönni.

Ennél többet nem tettem sosem, mert nincs több ötletem.

De amikor azt látom, hogy hanyatt fekszik a karomon, simán tűri, hogy szedem ki a varratait (ivartalanítás), vagy a kullancsot tekerem a kis nyakából és elnyúlva segít, ez után a fájdalmak ellenére puszit ad és így szalad el, akkor azt mondom: ők ilyenek. Szeretnek, ide tartoznak, bújnak, de mindenek előtt szabadok.

2009. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Csóró maccs azt hihette kidobtátok:((

ha eltelt a szokásos 15-20 perc és nem mentetek érte,azt hitte már nem kell,főleg ha még sírdogált is az ajtó előtt és nem hallottátok...de az is előfordul,hogy mivel kicsi volt még csábította minden,ami új,és mivel nem tanulta meg,mit szabad és mit nem,....hát,szerintem érted.érdemes az új kismaccsot eleve bentre szokatni,aki néha kijár.A fő hangsúly a fokozatosságon van,fél éves korára már simán kinn maradhat éjszakára is "szülői"felügyelet nélkül-azaz nélkületek:D

2009. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi cicánk olyan volt, hogy folyton futott ki az utcára, meg a szomszéd kertekbe, ha kiengedtük. Hát nem engedtük ki nagyon sokáig. Volt egy csomó játéka, egészen jól elvolt bent. Szeptemberben szedtem őt össze, akkor még kicsi volt, attól kezdve benti cica lett és úgy három hete jár ki, felügyelet nélkül, egész napra. Megszokott minket, eszébe sincs elmenni, már elég neki a kert is, ha meg elmászkál a szomszédba, tuti, hogy visszajön. A kicsivel az is a baj, hogy ha olyan kis aranyoska, meg még barátságos is, akkor könnyen megfogja valami gyerek és hazaviszi magának akár. Eddig ahány macskám volt, kiskorában mind nagyon bizalmasan és barátságosan viselkedett az idegenekkel, de ahogy nagyobbak lettek, már tartanak tőlük, csak akkor barátságosak, ha az illető idegen hozzánk jött, látják, hogy ismerjük.
2009. ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!