Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha nem iszik vizet?

Mit csináljak ha nem iszik vizet?

Figyelt kérdés
A cicám (1 éves volt áprilisban, kandúr) sosem iszik vizet, csak tejet. Még valamikor nyár vége felé volt hogy egyszerre ivott nagyon sok vizet, azelőtt is épp hogy megkóstolta, vagy csak beleszagol. A tejről meg olvasom hogy táplálék. Eddig nem lett baja tőle, de szeretném a legjobbat adni, mindig öntök neki friss vizet, ha kell meg is melegítem, de semmi :(
2011. szept. 10. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
ne adj neki egy kis ideig innivalót . Aztán amikor már látod hogy szomjas adj neki hideg vizet .(Azért ne ess tulzásokba .ne hajjon szomjan )
2011. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, majd kipróbálom :) Éjszaka megpróbáljuk.
2011. szept. 10. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
oks
2011. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

A macskák a természetben NEM ISZNAK csak ha már nagyon szomjasak, a folyadékot áldozataik testnedveiből nyerik, ennélfogva utálják a vizet!!!


Tehát ha nem iszik az lehet attól h konzervvel eteted, abba van annyi folyadék amire szüksége van. HA nincs baja a tejtől, akkor adhatod neki nyugodtan, túl van dimenzionálva a tej kérdés. A legrosszabb amit tehetsz h rákényszeríted a vizet mivel nem szeretik, nem természetes h igyák!


Ha nagyon aggódsz és szárazzal etetsz akkor a száraz kajára is önthetsz vizet, azzal is növelve a folyadék fogyasztást! És mivel a táp megízesíti a vizet talán szívesebben megeszi így.

2011. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!

Nyilván konzervvel eteted, vagy más, nedves étellel.

A cicák akkor isznak, amikor már elindulnak a dehidratáltság útján, vagyis kezdenének kiszáradni. Egyszerűen nem szomjasak, mert ahogyan írták előttem, a táplálékukból nyerik a folyadékot. Ezért mondják, hogy a kizárólag száraz tápon élő cicák nem isznak eleget és a vizeletük koncentrálttá válik, amiből aztán többféle húgyúti problémája lehet.

2011. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen konzervvel etetem leginkább. Köszönöm :)
2011. szept. 10. 23:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán az én macskám sem issza meg a vizet. De még a tejet se nagyon szereti.

Szomjasnak viszont nagyon szomjas! A konzerv kajára öntök vizet. Ha egész nap nem voltam otthon, nem is keveset! Néha úgy érzem, nem is szilárd kaját, hanem levest adok neki. Az első dolga, hogy fellefetyelje a folyadékot. Aztán eszegeti a konzervet, de vacsi közben odajön hozzám és csak néz. Na ilyenkor újabb vízadag a szárazra nyalt konzervhusira, és folytatja a vacsorát. Úgyhogy nálunk biztosan nem elég a konzervek (egyébként valóban magas) nedvességtartalma.


De tiszta vizet nem iszik! Arra is gondoltam, hogy az edénnyel van a baja, és megpróbáltam más-más anyagokkal és méretűekkel, de nem. Vizet semmiből!

2011. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!