Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell a kutyát leszoktatni...

Hogy kell a kutyát leszoktatni a felugrálásról?

Figyelt kérdés
Anyukámnak van egy 4 hónapos csivavája. Aranyos, okos kutya, viszont nem tudjuk leszoktatni arról, hogy felugráljon a lábunkra, meg idegenekkel is ezt csinálja, amikor örül. Nagyon zavaró, szeretnék tanácsot kérni, hogy tudnánk megtanítani neki, hogy ezt nem szabad.
2011. jan. 6. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Mikor felugrik rád, kirugod a 2 hátsó lábát, háromszor megcsinálod vele, és abbahagyja! Legalábbis az én kutyám abbahagyta...
2011. jan. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
te is egy jó nagy tenyeres talpas barom lehetsz, aki így "tanítja" a kutyáját. Remélem leharapja a farkad.
2011. jan. 7. 00:01
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor a kutya célja az, hogy figyelmet kapjon. Ha a viselkedésének az az eredménye, hogy rászólsz, kirúgod a hátsó lábát, megütöd, azzal pont azt kapja meg amit akart. A legcélravezetőbb ilyenkor faképnél hagyni, és kizárólag akkor kitüntetni a figyelemmel, mikor mind a 4 lába a földön van. Ha ugrik, ott hagyom, ha lent van, hozzászólok, simogatom, ha megint ugrik, megint ott hagyom. Azért nehéz ez egy ilyen kicsi kutyánál, mert szegénynek nem is nagyon van más eszköze a figyelemkérésre, és így tuti, hogy időnként jutalmazzátok figyelemmel a viselkedést. Pl. ölbe kéretőzik, és felveszitek, stb...
2011. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Finoman!!! Rá kell lépni a lábára.Útána leültetni és megdícsérni.(Vagy)amikor készül felugrani,akkor azt mondjuk,hogy nem és leültetjük,ha sikerül akkor jöhet a dícséret.
2011. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
(Vagy) amikor felugrál hátat fordítani neki,ha a földön marad,akkor megdícsérni.
2011. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

csakkitti:

Ha hagyod h ugráljon akk sose szokik róla le..!

2011. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a faképnél hagyás nem azt jelenti, hogy hagyom. De te tudod.
2011. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

csakkitti

Az azt jelenti h nem csinálsz vele semmit, szal hagyod...

2011. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felemeled a mutató ujjad és a szemébe nézel.Az enyém erre leül.De ha szemtelen,akkor megtoldom egy határozott,hangos nemmel.
2011. jan. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 6 hónapos, akkora, mint egy ló, de még mindig felugrál! Kiborító! Mindent kipróbáltam, amit mondtak, de eddig nem nagyon jött be! Ha hátat fordítok neki, akkor hátulról ugrál rám! Nagyon erős, fel is lök, ha sokáig állok ott!

Nekem eddig leginkább az jött be, ha nagyon mérgesen és hangosan rákiabálok, hogy : Nem!

2011. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!