Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelős állattartás? Csak...

Felelős állattartás? Csak nekem tűnik ez az egész abnormálisnak?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem jártam erre, ma benéztem, ez fogadott, és le vagyok sokkolva.


[link]


2011. szept. 17. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És nem csak a macskák témakör van tele ilyennel..


Sablonos, tudom, de minden embernek vissza kellene kapnia azt, ahogyan az állataival bánik. Nagyon kevesen vannak, akiknek nem kellene félniük, ha ez lehetséges lenne..

2011. szept. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem a kérdést. Neked most az a bajod, hogy emberek aggódnak az állatkáikért?
2011. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyarázom: a kérdezőnek az tűnt fel, hogy az emberek nem az állatorvoshoz mennek, ha az állakájuk megbetegszik (ami normális lenne) hanem szépen lecsüccsennek a gép elé és megkérdezik a többi netezőtől. Érted már?
2011. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

mert ott van nekik egy lépésre a net, az állatorvos nincs ott náluk a lakásban

attól még, hogy itt kérdezik meg először, elvihetik állatorvoshoz

2011. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
pedig volt már rá példa hogy nem vitték el. Az egyik kérdezőnek el is pusztult a macskája. Azt is közzétette. Ennyi buta ember van.
2011. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos helyett GYK mellett szerintem igencsak idetartozik az is, hogy -tisztelet a kivételnek- az esetek nagy részében ezek a "mi a baja" kérdések abból erednek, hogy lövésük sincs a "felelős állattartóknak" arról, hogy az állat, amit megvesznek, nem csak annyiban különbözik a plüssállatoktól, hogy néha eszik, pisil, és kakil. Az igényeiknek, szokásaiknak utána sem néznek, azt sem tudják, hogy mit kezdjenek az állattal, és csodálkoznak, hogy vajon mi történhetett az akármilyen fajtájú állattal.
2011. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szóismétlésért bocs, nem így terveztem a mondatot eredetileg:) De azt hiszem, érthető így is:)
2011. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A felelős állattartásnak része kéne hogy legyen, hogy nem fogadunk el tanácsot ekárkitől. Ha beteg a gyerek, akkor sem a tescoban kezdek informálódni a szembejövőktől, hanem felhívom anyámat, aki már engem úgy-ahogy felnevelt, vagy felhívom az orvost, mert annak meg ez a munkája. Az állatokkal kapcsolatban valamiért ez nem egy kialakult viselkedésforma, akármilyen hülyének hiszünk, ha gyakorikérdéseken válaszol, és nem ugatják le elegen. Ami meg gáz, akárhonnan is nézzük.
2011. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy egy kietlen helyen lakik, és egyszerűbbnek tűnik a neten tanácsokat kérni, de szerintem ez inkább a fillérb.aszás iskolapéldája. Miért nem hívja fel telefonon bármelyik állatorvost ezzel a "mi baja lehet" kérdéssel? Megmondom: azért mert az állatorvos azt válaszolná, hogy ez itt nem a telejósda, ő nem tud távdiagnózist felállítani, vigye be vizsgálatra, az meg ugye pénzbe kerül. A szegénység nem szégyen, de akinek nincs annyi pénze sem, hogy egy váratlan betegség vagy baleset miatt orvoshoz tudjon a kis kedvencével fordulni, az inkább nevelgessen tevét a neten, komolyan. A szeretet nem arról szól, hogy néha megsimogatjuk, de végignézzük, amíg szenved és meghal, mert nem tettünk félre vésztartalékot.
2011. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!