Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős állattartás?

Felelős állattartás?

Figyelt kérdés

Miért hagyják egyesek, és tartják normálisnak hogy kutyájuk önsétáltató? A magyarázat meg hogy rossz a kerítés, mindenen átmegy, jámbor, nem bánt senkit, úgy is hazatalál... És ezek mellett ők "kutyásnak" mondják magukat.

Pedig szerintem a felelős kutyatartás ott kezdődik hogy biztonságot nyújtok a kutyának, ami kerítésen kívül elég nehéz.

Nem beszélve arról hogy nagyon unom hogy szorongva kell kutyát sétáltatnom (főleg ha ismeretlen helyen vagyunk) hogy mikor honnan ugrik elő egy ilyen kutya. Nem gondolnak ezek az emberek arra hogy egy részt a kutyájuk élete veszélyben van hisz elüthetik, megkínozhatják, megmérgezhetik, elvihetni sintér, megtámadhatja egy másik kutya (Ráadásul ezeknek még anyagi költéseik is vannak hisz gyepiről pénzzel lehet kiváltani, és sérülés esetén meg a doki...) Más részt meg ott van hogy egy szabadon sétáló kutya is "közveszélyes". Pl. autó alá ugrik és a sofőr karambolozik, vagy meg is támadhat valakit, embert vagy kutyát, hisz ezek állatok, főleg ha szabadon vannak nő bennük a "túlélési" ösztön (és itt megint komoly költségei lehetnek a kedves gazdinak hisz a kutyájuk komoly sérülést okozhat)

Ti mit gondoltok erről? Mit lehetne ilyen esetben tenni? Nagyon elegem van már hogy a gyerekem folyton sírva jön haza kutyasétáltatásból hogy x y kutya megint kint van és jön nekünk. A legjobb meg mikor a "gazdi" is a közelben van de k*rvára nem érdekli hogy a kutyája éppen az autó úton sétál vagy éppen morog valakire. És természetesen kioktatásnak nincs helye mert nekik joguk van "kutyát sétáltatni".


2011. jan. 14. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyenek, és ellenük nem tudsz jó formán semmit sem tenni. Már csak azért sem, mert hiába jelented fel őket, nem hiszem hogy foglalkoznak vele. Báááár.. Utcánkba már volt ilyen, hogy kijöttek és megbüntették a szomszédunkat kutyánként 10.000-re, mert kint voltak az utcán.


Egyébként ha a gyerek sírva jön haza a kutya sétáltatásból akkor még nem érett meg a dologra. Nem tudom hány éves, de ha fél a másik kutyáktól, akkor logikus, hogy támadni fognak, hiszen érzi a félelmet.

Én először a gyereknek tanítanám meg, hogy is kell a kutyákkal viselkedni.

Én 12 éves korom óta sétáltatom a kutyáimat (addig nem érdekelt nagyon), ha meg is támadt egy kóbor kutya, akkor mindig elzavartam.

Magabiztos fellépés, megindulni a kutya felé, ordítani, hogy takarodjon.

Ezek hatásosak kóbor kutyák ellen.

Paprikasprayt is vihetne magával, de csak akkor adj neki, ha használni is tudja.

Bottal inkább ne hadonásszon, mert megjárhatja vele.


Szóval amíg úgy érzed a gyerek nem tudja "megvédeni" magát, addig inkább ne engedd kutyát sétáltatni, mert tényleg baja lehet belőle neki is és a kutyátoknak is. Főleg, ha nem tudja, hogy kell szétszedni két marakodó kutyát.


Egyébként nem kéne mindig íttól majrézni, hogy honnan ugrik ki egy kutya, felesleges ezen stresszelni magadat. Én minden nap viszem a kutyáimat, elengedem őket a réten, erdőben, kölyök németjuhász és csivavák, ha látom hogy jön valami kutya vagy ember, akkor magamhoz hívom őket, pórázra veszem és ha kell ÉN kergetem el a másik kutyát.


De ez ritkán esik meg, mert sűrűn nem járnak arra kóbor ebek, csak max gazdával együtt, akikhez odaengedem a kutyáimat akkor, ha látom, hogy nem veszi pórázra a kutyáját, ergó, nem bánt.

2011. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, kutyasuliba nem írattad be a kutyádat gyerekkel együtt? Mert ott megtanulná, hogy kell viselkedni ilyen szitukba.

Én is ott kezdtem 12 évesen.. :) Nagyon jó dolog :)

2011. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

a kutyatartási morál változásához idő kell, de szerintem jó irányba haladunk. vagy csak én vagyok túl optimista :)


egyre több kutyaiskola van, a kutyasétáltatókat is egyre több helyre beengedik, népszerűsödnek a különböző kutyás sportok, évről évre újabb sport kerül be hazánkba is, szerintem ezek jó jelek.

sajnos vannak ilyen emberek, akik egy-egy elegáns húzással alátesznek a tisztes kutyatartóknak, de ellenünk nem nagyon lehet tenni.

kóbor kutyáknál megteheted, hogy értesíted a gyepmestert, vagy a jegyzőt, vásárolhatsz paprika sprayt, hogy legyen némi biztonságérzeted.


én egyébként nem létszámot szabnék meg az önkormányzatok helyében, hanem inkább a kerítés milyenségét... nem csupán a kutyára lehet veszélyes a csavargása, hanem ahogy írtad az emberekre is. ha már egyszer kiszökött a kutya, az onnantól kezdve szabálysértés (kutyával való veszélyeztetés)- már ha jól tudom, javítsatok ki, ha tévedek - de azt senki nem írja elő, hogy minimum milyen kerítéshez hozzon egyáltalán kutyát az ember. már pedig egy szedett-vedett méteres dróthálón például csak az a kutya nem megy ki, amelyik nem akar.

2011. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
16 éves a gyerek, és de, jártak kutyasuliba, le is vizsgáztak, de kb. 1 éve elkapta a kutyusát egy másik, el kellett altatni és azóta pánikol ha nagy idegen kutya jön felénk. És az az igazság hogy én is, mert az a támadó kutya is egy olyan "jámbor" önsétáltató volt, és a gazdi csak nézett hogy hoppá. De megtörtént, mert ezek kutyák és a mienk tett egy olyan mozdulatot, vagy hangot, vagy szagot, amitől a másik "megvadult" és a felelősek mi vagyunk, a gazdik, a másik is és mi is. Persze hogy elméletben mindannyian tudjuk mit kell tenni idegen kutya közeledése esetén, de a gyakorlat más, főleg azoknak akik már éltek át kutyatámadást, ahol esélye nem volt a kicsinek. A lányom pánikol, hiába beszéltük át milliószor a dolgokat, és kiképzővel, szakértővel is ültettem már le beszélgetni, de mindig az a jelenet van a szeme előtt, és nekem is.
2011. jan. 14. 11:03
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

sajnos vannak olyan emberek, akik ilyenek...


testvérem is iskolapéldája a pánikolós lányoknak. szegény leblokkol, sikítozik, és csak húzza a saját kutyáját, amivel nem ér el csupán annyit, hogy az a szerencsétlen sem tud védekezni... :S pedig közepes termetű kutya, 25-30kg körüli.

én szerencsére nagyobb lélekjelenléttel rendelkezem, plusz olyan kutyáim is vannak, akiket nem kell (annyira) félteni ilyen esetekben. de ezt nem is tudom meg lehet-e tanulni... tudok mesélni rengeteget kutyabunyókról, amiket volt szerencsém szétszedni, de soha senkit nem biztatnék arra, hogy kövesse a példámat... qrva sokszor megsérülhettem volna. csak mindig mázlim volt...

(és mielőtt félreértés történne: soha nem az ÉN kutyám/kutyáim kezdeményeztek, csak betaláltak minket a hülyék, ill. párszor sikerült megmentenem mások kutyáját is... bevonzom ezeket a szitukat :S)

2011. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
58%

A kutyatartás kultúrája környezetünkben igen alacsony szinten mozog, de nem hinném, hogy az a gazdi, aki foglalkozik, szeretgeti, egészségesen táplálja, imádja a kuytáját, de nincsen több százezre normális kerítést csináltatni, az elitélendő!

A kutya nem láncra való, és nem egy pár négyzetméteres kennelben kell leélje sivár életét (mert láttam ilyen tanácsokat is itt). A kutya társállat, és az ember társaságában érzi jól magát.

Ha a kutya szökni próbál, hidd el, hogy ki tud. Pl. öreg anyós mellett kapunyitáskor, mozgássérült sógor mellett ugyancsak kapunyitáskor, stb.

2011. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, sajnálom a kutyusotokat. :(

Nekem eddig mindíg bevált amit leírtam nektek, bár rossz élményem még nem volt, nagytestű kutyám mindig lerendezte a másik kutyákat, ha arról volt szó.

Valszeg a németjuhász is megvédi majd a kicsiket, ha felnőtt.


De akkor maradjatok a paprika spraynél.

Egyébként ügyes a lányod, ha le tudta tenni a vizsgát. :) Gratulálok neki!


Mivel állandóan a múlt jut eszébe, ezért nagyon nehéz lesz neki távol tartania magától a kóbor kutyákat, sajnos ahogy mondják, a rossz élményeket el kell felejteni, hiszen a kutyák sem foglalkoznak a múltal, csak a jelen van.


Nem tudom milyen kutyusotok van. Én a csivavát, mikor egyedül sétáltattam és megtámadott minket valami nagy dög, akkor általában a kezembe vettem (todm nem szabad mert veszélyes) és akkor is készen álltam szétrugdosni a másik kutyát (mindegy volt mekkora termet).


Tényleg azt kéne, hogy a lány ne féljen tőlük, legyen önbizalma, hiszen a jó falkavezér megvédi a falkáját, és ha a kutya azt érzi, hogy a falkavezér fél ilyen esetekben, akkor nem fog benne bízni.

2011. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Most panaszkodjak én is? Kijelölt kutyafuttatón sétálunk (a sötétben kivilágított kutyákkal), de nyílt terep, jár arrafele mindenki (futók, biciklisek, sétálók), ugyanolyan joggal, mint mi. Ha időben észervesszük (nincs sötét, vagy a szembejövő is ki van világítva), akkor behívjuk a kutyákat, megvárjuk, míg elmegy az ellencsapat, majd mehetnek ismét. Ehhez képest vannak olyan kutyások, akik tudják, hogy a kutyájuk megugatja vagy akár esetenként akár meg is kergeti az idegeneket, mégsem képesek arra a fél percre megfogni. Mindig az védekezés, hogy "dehát nem bánt". Ez biztos marhára "megnyugtatja" azt, akit megugatott...

A másik, a szembejövő pórázas kutya. Ha a kutyafuttatón valai pórázra veszi a kutyáját, akkor illik a többieknek is ezt tenni, azán a találkozás után, közös megegyezéssel ismét el lehet őket engedni. Ha valaki szabadon sétáltatja a kutyáját, akkor ne lepődjön meg, ha én is elengedem az enyémet. Ha szembe jön a pórázas kutya, akkor én is pórázra veszem. Szerintem ez csak intelligencia meg esetleg egy kis empátia kérdése.

2011. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
minden ilyen esetben tehetsz bejelentést a helyi jegyzőnél akinek kötelessége kivizsgálni az eseteket és kiszabhat 30000 Ft-os bírságot is...ha mindannyian jelezzük ezt az országos problémát helyben(a kutyatámadások 90%-áért az ilyen önsétáltatósok gazdái felelősek!) akkor egyrészt bevételhez jut az illetékes önkormányat:), másrészt elgondolkodnak előbb-utóbb a kedves gazdik, hogy megéri felelősséggel foglalkozni a kutyájukkal
2011. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

"A kutyatartás kultúrája környezetünkben igen alacsony szinten mozog, de nem hinném, hogy az a gazdi, aki foglalkozik, szeretgeti, egészségesen táplálja, imádja a kuytáját, de nincsen több százezre normális kerítést csináltatni, az elitélendő!"


pedig DE! elég az, hogy szereti meg egészségesen tartja? miközben a kutya veszélyeztethet másokat? veszélyeztetheti saját magát? ki képes arra - ha valóban szereti a kutyáját -, hogy könnyű szívvel hagyja kóborolni? vadász kilőheti, mérget felehet, elütheti bárki... ilyenekre nem gondol a szerető szívű gazdája?

egyébként pedig ha nincs rendes kerítés, nem tudja sehova elzárni (a házban is lehet kutyát tartani!, ugyanolyan módon, mint panellakásban), akkor mi a frászért tart kutyát?


"A kutya nem láncra való, és nem egy pár négyzetméteres kennelben kell leélje sivár életét (mert láttam ilyen tanácsokat is itt). A kutya társállat, és az ember társaságában érzi jól magát."


így igaz, a sort az a lehetőség vezeti, mikor bent él a gazdáival, az ő otthonukban. de nem összekeverendő a "kennelben/láncon éli le életét" azzal, hogy kennelben van két kutyaséta között. ahogy panellakásban 50nm-en elvan kutya napi foglalkozással, 3-4 sétával, úgy kennelben is lehet teljes élete, ha ezt megkapja. sőt, állítom, egy kennelben élő, de mellette lemozgatott, agyban és testben lefárasztott kutya jobban él, mint az, amelyik ki van rakva 1000nm-re, és napi kétszer kap egy buksisimogatást. vagy az, amelyik merő szeretetből az ideális súlya 3x-át viseli magán zsírból, és az összes inger az életében az a 2x10 perc, amíg ledöcögnek vele a ház elé.


"Ha a kutya szökni próbál, hidd el, hogy ki tud. Pl. öreg anyós mellett kapunyitáskor, mozgássérült sógor mellett ugyancsak kapunyitáskor, stb."


ahogy mondani szokás shit happens... bárhol előfordulhat baleset. bár azt mondanám, hogy megnevelt kutya mellett ritkábban. más kérdés, hogy ha egyszer történik ilyen, és utána még jobban odafigyelve teszünk róla, hogy SOHA többet ne történjen meg ismét, az nem vehető egy kalap alá azzal, ha b.szunk bele, és nem törődünk a dologgal.

2011. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!