Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogom van-e rászolni szomszédr...

Jogom van-e rászolni szomszédra, vagy feljelenteni,az állattartás miatt, ha igen, helyileg hol?

Figyelt kérdés
szomszédunkban évek óta macskák réme husky kutyájukkal etetés kivételével ,nem foglalkozik vele,nem takarit fel rendszeresen ürülékeit ami átjön a szag a kertünkben,,kölyökkora óta láncon él,bundája borsztató állapotban sokszor rengeteg szőre is átjut a kertünkben amit én szedek fel mindig.. kibirhatatlan nekem ahogy nézem őket a tulajok nem törmdése. ahogy 3ik benti macskánkat is elkapta ami nagyon elkeserit minket.mert nem morog nem ugat előre ha sétál előtte a cicak hanem mozdulatlanul áll addig amig közelebb jön akkor elkapja.mert nekik is vannak kinti macskák felelőtlenül hagyják szaporitani és valamelyikük mindig a kutya szájában végzi, nekik igy természetesen én meg nem birom végignézni az ilyesmiket. szolhatok nekik hogy kennelt kell épiteni neki tetőre rácsot,igy nem kell megkötve meg a macskák is védve vannak tőle.? és higéniát is betartatni velük?jogom van -e? fordulhatok hivatalokhoz ilyen panaszommal?hová forduljak?
2008. dec. 12. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Igen, tehetsz lakossági bejelentést, az önkormányzatotknál, a szabálysértés/birtokháborítási osztályra kell menned. Ott tudnak segíteni.
2008. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Az állatvédőknél is tehetsz bejelentést. Tilos így kutyát tartani.
2008. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%

igen tehetsz feljelentést, önkormányzatnál is.


A mi kutyánkkal nagyon sokat van foglalkozva, és a cicákat is szeretjük, apukám egésznap otthon van, és soha senkit nem is bántana, egy közepes termetü kutya, de már kapott el kismacskát sajnos a szomszédét, egy nyekk és vége volt. a mi kutyánk vadászkutya és arra nem volt megtanítva hogy ne folycsa meg a cicát.


de persze ha nagyon rossz körülmények között van akkor jobb neki az latatás, mert vagy felkérik hogy csináljanak jobb körülményeket vagy meg büntetik öket akkor meg lehet a tulaj idegböl agyonveri, vagy ha az állatvédök elviszik akkor pár hónap után elaltatják.

2008. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Micsoda??? Jobb neki az altatás??? Ezt utolsó válaszoló komolyan gondolod??? És, ha elviszik az állatvédők pár hónap múlva elaltatják??? Micsoda??? Uramisten...

Először is. Ha önként átadják a kutyát, szólj az állatvédőknek. Nem fogják elaltatni pár hónap múlva, ez a baromság nem tudom honnét jött. Rendbeteszik, gazdit keresnek neki. Jártas vagyok az ilyen ügyekben, ha kell segítség írj.

Ha nem akar önként lemondani az állatról, akkor fordulj a rendőrséghez. Nyaggasd őket, addig ameddig nem lépnek az ügy érdekében. A husky fajtamentőket feltétlenül értesítsd.

2008. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

21.37-es hozzászolonak : miböl gondolod, hogy az állatmenhelyen elöbb utobb kinyirják a kutyákat ???

Amugy lehetne szolni pont helyi menhelyeseknek, vagy állatvédöknek, a kutya nem csak azért van h. etessék...stb....

2008. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Jogod? Szerintem ilyen esetben kötelességed is.

Nem csak a kutya miatt (aki normális körülmények között normálisan viselkedne), de mi van, ha egyszer elszabadul? Akkor nem csak a macskák réme lesz, de a helyi lakosok réme is, és nem egy tévéhíradó hír volt már, hogy megvadult kutya megtámadott, esetleg szétmarcangolt idős embert, gyereket. A tulajt már most is büntethetik. De ha most kapják el, nem lesz a kutyából közveszélyes fenevad.

2008. dec. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Jelentsük fel! Szóljunk az állatvédőknek! Lövessük agyon! És hasonló jótanácsok megfogadása ELŐTT csak halkan jegyzem meg, próbálj beszélni az állat gazdájával, esetleg kilátásba helyezve azt, hogy egyéb lépésekre is rászánhatod magad.

De amíg nem beszéltél a gazdával, addig ne az állatvédőket küldd a nyakára, ne a jegyzőhöz menj birtokháborítás végett. Próbáld meg szép szóval elintézni. Akár segíts be neki, hogy a kutyának jobb sorsa legyen.

2008. dec. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
A kérdezőt szerintem inkább az bántja hogy nyírja a macskákat.
2008. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolonak üzenem ,nemcsak ezt bántja csak megoldásokat keresem hogy mi legyen jobb a macskáknak meg kutyának meg gazdinak.magam is 4 kutyát tartok mind macskapárti tudom mi kell a neveléshez.ez a szomszéd etetésen kivül rá sem hederit.
2008. dec. 13. 12:09
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Én sajnos pesszimista vagyok ez ügyben.:( A szomszédod valószínűleg azért tart kutyát, mert kell az neki. Hogy mire? Talán ugatni, vagy valami. Ennek megfelelően nem fog lemondani róla. Ha rendőrségig kerül a dolog, és elveszik tőle, én komolyan aggódnék a helyedben, nehogy a Te kutyáid lássák majd kárát (pl. átdob valamit a barom).


Ha elveszik tőle, valószínűleg új kutya kerül majd oda. Ha nem veszik el, akkor (szerintem) nem sokban fog változni a helyzet, a cicákat pedig ezután is el fogja kapni. :(


Én is inkább állatvédőket javaslok, mint a rendőrséget, több tapasztalatuk van ilyen szitukra. Ha pedig csak sintértelep van nálatok, és nincsen valamilyen kutyamentő/állatvédő egyesület, akkor egyszer felhívnék egy másik városban lévőt, hogy nekik mi a véleményük.

2008. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!