Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák ivartalaníttatását...

A cicák ivartalaníttatását miért nem veszik komolyan?

Figyelt kérdés

ha egy ember kutyája ellik, az szaporító, és dögöljön meg, a pokolban a helye...

de ha a cica ellik, akkor jaj de édes kiscica, stbstb...


én egyiket sem helyeslem, csak nem értem, a cicák szaporítása miért kisebb gond?...

persze, mert a kóborcica nem támad emberre és sajnos gyorsabban "hullik", mint a kutya.


de akkor is... annyian büszkélkednek, hogy befogadtak állatot (kutya macska tök mindegy), és hogy megmentettek egy életet.

de mit csináljanak a kölykökkel???.... bet.jok...


tudom, hogy csak jót akarnak, de nem lehetne ésszel?...


2011. szept. 20. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A szakemberek komolyan veszik. Az emberek meg azért nem, mert nincs rá pénzük. Pl. nekem sincs. Igaz, szegény cicus néha itt szenved. De a lakásból nem járogat ki, úgy hogy neki nem lesz kiscicája.
2011. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én imádom a cicákat, a kutyákat - 2 cicám és 4 kutyám van -, de amíg nem voltak kutyák, 11(!) cicám volt, mert ennyi volt a környéken a szaporulat, akiknek nem jutott gazda...


(aztán ahogy haza hoztam az első menhelyi kutyámat, elszoktak innen - pedig a kutya nem bántotta őket -, de sajnálom őket... mindig teszek ki az utcára maradékot, de nekem épp elég etetni a sajátjaimat + fizetni az esetleges orvosi költségeket...)


ha mindenki odafigyelne az állataira, nem lennének ezek a szerencsétlen senkimacskái-kutyái...

2011. szept. 20. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
milyen igazad van... csak sajnos keves az olyan ember, akinek lelke is van. A legtobben le se sz*rjak, hogy a cicanak lettek-e kolykei.. nekem harom macskam van igy, utcarol, mert megellett az anyukacica, es a kolykok az utcara kerultek.. es nem engedem ki oket, egesz addig, amig nem ivartalanitom. (nalunk konnyebb, Nagyvaradon lakom, es itt 10 euro erteku lejert ivartalanitanak, es jo munkat vegeznek ;) ) Ja es van ket hutyam is, es egesz jol megvannak, a macskak szoktak a kutyak bajat ellatni, azok meg turik :))
2011. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hála Istennekmár sokan komolyan veszik.Sajnos sok helyen vidéken,ahol a macska "fogyóeszköz" nem törődnek vele. él 2-3évig, aztán annyi. Nem is tudják,hogy egy ivartalanított, oltott macska 18-20 évig él.
2011. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megmondom miért nem veszik komolyan!

Az h egy cicának kiteszik a maradékot meg hasonlók az udvarra, nem jelenti azt h az aki kitette az a gazdájának érzi magát, csak megetette pont.

Aki a gazdájának érzi magát, az általában ivartalanít, benti macskák szinte mindig ivartalanítottak, mivel anélkül nehéz az élet ugye...


DE: ha te nem érzed valakinek a gazdájának magad, akkor nem is vállalsz felelősséget! Ez itt a lényeg.

2011. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát ez az!


én azokat a cicákat csak néha etetem, de a saját kutyáim/macskáim már más tészta!

a kandúromat nem ivartalaníttattam, az összes többi állatomat igen.

2011. szept. 20. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:
A kandúrod is tud kiscicákat nemzeni nem? Ezt most nem értem, őt miért nem ivartalanítottad?
2011. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kandúrt se ártana. Valószínüleg csinált már kb 200 kölyköt a környéken
2011. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a kandúrt azért nem, mert még nagyon pici.:)


a kan kutyámat is ivartalaníttattam, pont ezért.


nem véletlen, hogy MÁSOKRA vagyok kiakadva.

2011. szept. 20. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!