Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehetett a cicám baj? 4...

Mi lehetett a cicám baj? 4 napja hunyt el.

Figyelt kérdés
Cicámat péntek reggel úgy találtam,hogy az egyik pupillája nagyobb volt ,mint a másik,feltűnően ideges volt,behoztam a szobámba,semmit nem evett és nem ivott.Gyakran változtatta a helyét,egy kevés nyál is folyt a szájából.Keservesen nyávogott,olyan gyereksírásszerű volt,hívtuk az állatorvost,de aznap nem rendelt,tesóm közben keresett egy másikat,de addigra a cicám egyre kevesbbet nyávogott,ijedt volt,sírt egyet,és meghalt szegény.
2011. jún. 21. 06:25
 1/8 Roger Smith ***** válasza:
hát félő hogy valami f@szkalap megmérgezte! Elvileg végeznek boncolást az állatorvosok! érdemes megnézetni (és utána "elbeszélgetni" azzal akit esetleg zavart a cica)
2011. jún. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem mérgezésnek tűnik, inkább valami trauma érhette a fejét. Belerúghattak, ráüthettek. De nem biztos, bármi lehetett. Kinti volt vagy benti?
2011. jún. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ártatlanul gyanúsít meg valakit,akivel eddig jóban volt.Velem is tettek ilyet.Mondván elintéztem a macskájukat,de párnap múlva megkerült,de nem kért elnézést a bunkója.
2011. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kinti cica volt,mi Aujeszky-vírusra gyanakodunk
2011. jún. 21. 07:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a tüneteket olvasom, lehet. Nem tudom mennyire gyakori ez.


"Macskákban feltűnő a bőséges nyálzás, a keserves nyávogás, a pupillák egyenlőtlen tágassága és esetleg izomgörcsök jelentkezése. A megbetegedett macskák is kivétel nélkül elhullanak. A betegséget kutyákon és macskákon nem lehet gyógyítani, ezért a megelőzésre kell fektetni a hangsúlyt."


Az állatok izgatottak, nyáladzanak, de a kifejezett agresszivitás nem jellemző.


"Macskánál kevésbé jellemző viszketegség. Ők izgatottak, folyamatosan nyávognak, torokbénulás miatt általában folyamatosan csorog a nyáluk. A macska sem tanúsít dühöngő magatartást, de elővigyázatosságot igényel, ugyanis tudatzavara miatt megharaphat, megkarmolhat másokat. A megbetegedett állatok kivétel nélkül mindkét fajnál elhullanak."


"Kezelés, megelőzés: Nincs ellene védőoltás, a legjobb védekezés az, hogy kedvenceinkkel soha nem etetünk nyers sertéshúst."

2011. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aujeszky nem nagyon valószínű. Hacsak nem ersőség mellett laktok.

Ma a sertésállomány tulajdonképp 10éve mentes a vírustól.

Vaddisznótól kaphatják még el vadászkutyák (őket oltják is ellene)

2011. jún. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól még h gyakorlatilag mentes, nem biztos h teljesen, és sokan jó szándékból kiteszik a nyesedéket. Akinek nincs macskája, nem tudja h az veszélyes. Én ezért, a mérgezések, az autók és a verekedések miatt nem tartanék kint macskát, úgyse h csak néha megy ki, max úgy h vele vagyok!
2011. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos beteg volt.
2011. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!