Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap a cicám?

Miért harap a cicám?

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz, nagyon sokat foglalkozunk vele, de napjában egyszer kétszer rájön a bolondóra és egyik pillanatról a másikra bekattan, dorombol majd nagyon elkezd harapni, hátracsapja a fülét és durvul, aztán fél óra és ugyanaz az édes doromboló,mint elötte.

Valami ötlet, hogy miért csinálja, meg hogy lehet leszoktatni erröl.


2011. okt. 3. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanítottátok meg,hogy hol a határ.Oda kell figyelnetek,hogy ne szeretgessétek agyon,mert az sem jó,ha egész nap rá vagytok tapadva.Szüksége van térre,tehát lehet szeretgetni,de tiszteletben is kell tartani.Amennyiben kényelmetlen már neki a túlzott szeretgetés,megmutatja a fogait.A macskák nagyon bátrak tudnak lenni,ha harcról van szó.Vannak egyértelmű jelzések,amik figyelmeztetnek,ha pl belső vívódáson megy keresztül-elkezdi csapkodni a farkát,akkor valószínűleg azon filózik,hogy már kezd elege lenni a simogatásból,szeretne lelépni.A hátracsapott fülek is jel-két verziója is van,az egyik a félelemé,a másik a nemfélek én tőled és megmutatom neked,ha kell,hogy ki a macska a házban-ehhez társul egy merev tekintet és lehet látni,hogy megváltozik a macska pofija is..Röviden ennyi.
2011. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mrillegal1 ***** válasza:
ne akard leszoktatni nem szagad nem is lehet én cicám másfél éves mindennap játszunk vele izomból harap és karmol ha ezt nembirod akkor huzz kesztyüt jó vastagot és ugy játsszatok ésolvass légyszives szakirodalmat a macskákrol az nem uyg megy hogy csak van és kész egyen meg kussoljon szerintem ti se azért kezdtetek el cicát tartani ...csak idöközben ráuntatok ..na én meg ezt utálom de nagyon erröl kéne az embereket leszoktatni
2011. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
azért harap mert kutyakaját adsz neki ...
2011. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
veszett? (mármint a cicus)
2011. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is harap, szoktak harapni játék közben, nincs ebben semmi különös :D Ha odakap, akkor kicsit rápaskolsz a hátsójára, így tudja, hogy nem szabad ennyire durvának lennie.
2011. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem untam rá a cicára, ezt nagyon kikérem magamnak, nem 15 éves vagyok, hogy ráunjak valamire, a másik cicám 17 évesen pusztult el, tehát tudom, hogy működik egy macska, kismacskám nagyon régen volt, és ezért bátorkodtam feltenni a kérdést.
2011. okt. 4. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!