Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás után...

Lány cica ivartalanítás után - seb a heg körül? Normális?

Figyelt kérdés

Szeptember 27én ivartalanították a lány cicámat, az első 3 napban semmi gond nem volt, a 4. nap észrevettem, hogy kiszedett egy varratot (felszívódó varratai vannak), egyből elvittem állatorvoshoz, aki megnézte, azt mondta már heges a seb, nincs gond és csak fertőtlenítette. Azóta gallér van a cicámon. A hege szépen gyógyul, rózsaszín, azt mondták, ha zavarja 2 hét múlva vigyen vissza, hogy kiszedjék a varratot. Viszont mellette ilyen barnás sebesedés szerű indult meg (már csómó nagyságú barna varréteg szerűségek vannak rajta) kicsit levedzik is, alaposabban megvizsgáltam, egy kis szaga is van,de nem tűnik gennyesnek. Anyukámnak megmutattam, szerinte nincs gond, mert nem a hege ilyen, hanem körülötte, de én aggódok. Viszont mivel képes vagyok mindent túl reagálni, és egyből állatorvoshoz menni, mielőtt megteszem megint ezt, gondoltam felteszem ezt a kérdést, hogy tapasztaltatok e már ilyet és ez normális e.

Csak normális válaszokat várok, cserébe küldöm a zöld kezet.


2011. okt. 3. 23:59
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hát nem bírtam ki...:) Ma reggel láttam, hogy most már gennyes is a pocója, úgyhogy felhívtam a dokit, hogy mi a teendő és mondta, hogy vigyem be. Azt mondták megszokott dolog, hogy valamelyik cica szervezete így reagál, de megtisztították neki, kiszedtek 1-2 már lazább varratot és kapott penicillin injekciót. Szombaton kell visszavinnem mert 1 varrat még túl mélyen volt hogy kiszedjék és akkor megint kap szurit. Remélem akkor megszabadulunk a gallértól is :)Szegénykém olyan keservesen nyávogott, de itthon kiengeszteltem egy kis nasival :)

Köszönöm a válaszokat, most már nyugodt a lelkem, hogy lekezelték a sebet :)

2011. okt. 5. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!