Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicákkal?

Mit csináljak a kiscicákkal?

Figyelt kérdés

Dél körül szült az egyik macskám hét kiscicát... Azóta nem is volt velük! Szegények már nyígnak, gondolom éhesek és fáznak... Mikor rájuk tettem a tenyerem megnyugodtak a melegtől, de nem ülhetek egész éjszaka fölöttük. Az ölembe venni azért nem akarom őket mert félek hogy átveszik a szagomat, és utána nem is lesz esély rá hogy foglalkozzon velük az anyjuk... Vagy ez hülyeség?

Egyszerűen nem tudok mit csinálni, hívom az anyjukat állandóan, de nem jön. Próbáltam a másik anyamacskát berakni hozzájuk (neki még teje is van) de nem fogadja el őket.


2011. okt. 6. 03:01
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem kellene ivartalanittatni az anyacicat, es kiherelni az apacicat?

Mit fogsz csinalni ennyi kiscicaval?

Felelos allattartas... ehhhh :(


Az anyacica meg majd visszamegy (felteve, ha nem utotte el egy auto)

Felelos allattartas.

Micsoda almaim vannak... felelosseg es allattartas, egyutt.

2011. okt. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:

Ha falusi,kisvárosi illető a kérdező,akkor azthiszem,nincs igazad.Igen,az lenne a legjobb,ha ivartalanítaná a macskáját,de ottvan még 1000 másik ember,akinek eszébe sem jut,szóval ha az ő macskájától nem is fog szülni egy lánycica,akkor fog egy másik kandúrtól...


Kérdező: A szomszédunkban is volt már ilyen,és amikor már 1,5 nap után nem jött az anyjuk,akkor elkezdék ők etetni a kicsiket.

2011. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kecsketejjel,macska tápszerrel etetheted őket. Melegre van szükségük tedd öket infra lámpa alá.

és ivartalanítani az anyamacskát

2011. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha első fialása, akkor ez gyakran előfordul. Nem sok jóval biztatlak. Ha nem akarod őket gondozni, akkor altattasd el őket, mert így lassú fájdalmas haláluk lesz. És ivartalaníts. Én is egy kis faluban élek Békés-megyében, és ez nem mentség semmire. 7 kutyám, és két macskám van, mind ivartalanítva. Sőt, itt még sokkal olcsóbban csinálják, mint a nagyvárosokban. Van olyan doki, aki 5000-ért ivartalanítja a lány cicákat.
2011. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Bocs, de nagyon szánalmas ez a "miért nem ivartalanítod" dolog. Van 3 anyacicám, egyik sincs ivartalanítva, a kiscicáknak mindig lesz gazdijuk. Azt meg nem tudhattam, hogy ez a macska olyan hülye, hogy nem képes foglalkozni a kicsikkel... De amúgy biztos felelőtlen hülye vagyok -.- Bár abban igazatok van hogy ezt a macskát ivartalanítani fogom...


Köszi annak aki a kérdésre válaszolt. Amúgy még mindig nem jött elő az anyacica :S egy napos cicákat meg nem hiszem hogy feltudnék nevelni, főleg hetet... Még várok egy kicsit, hátha előjön.

2011. okt. 6. 12:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Drága kérdező, abba belegondoltál egyébként hogy nélküled, és az "anyacicáid" nélkül is akkora a fölösleges macskaszaporulat, hogy a menhelyeken ezerszám várják szerencsétlenek, borzalmas körülmények között, hogy végre gazdához kerüljenek? Ezeket a potenciális gazdijelölteket veszed el! Egyszer tennéd be a lábad egy menhelyre, mindjárt átértékelnéd az életedet...
2011. okt. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jézusom szerintetek komolyan senkinek se szabadna megengedni hogy szüljön a macskája?! Halljátok amit mondotok egyáltalán? -.-"
2011. okt. 11. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ezt mondom, és pontosan ezt mondják állatvédők ezrei, hogy tegyék KÖTELEZŐVÉ az ivartalanítást azoknak az állattartóknak akik nem rendelkeznek hivatalos tenyésztői engedéllyel! Tudod kedves kérdező, jobb helyeken ( országokban) ez jelenleg is így működik! Akkor talán nem özönlenék el a menhelyeket minden tavasszal kiscicák ezrei, és nem azzal oldanák meg vidéken egyes falvakban a fölösleges szaporulatot hogy agyonverik vagy vízbefojtják a kicsiket. Vagy odaadják boldog- boldogtalannak, olyanoknak akik csak a hülyegyerekük kedvére akarnak tenni egy kis élőlénnyel, aztán ha megunták kidobják a francba, vagy beadják a menhelyre mert "sokat nyávog". Ezt nem tudod te felfogni! Kicsit gondolkozni kéne!
2011. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem mindenki engedheti meg magának hogy sokezrekért vásároljon macskát! Nem tudom hogy működik ez, de sima házimacskára is van "kereslet", és mindig csak oda adjuk, ahol tudjuk, hogy jó helye lesz! Legtöbbször utána fel is keressük a gazdit és megnézzük a kiscicát. Arról a cicáról akit most elvittek is rögtön küldtek képet :)

Faluhelyen ez így megy, és kész... Ennél világosabban nem tudom elmondani.

2011. okt. 11. 20:02
 10/10 petra666 ***** válasza:
A kérdés az volt, hogy a kiscicákkal mit csináljon, nem az anyacicával! Ne várj többet a kicsikkel szerintem. Tedd őket melegre, és (én is erről hallodtam) kecsketejjel itasd őket!
2013. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!