Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet 6 hetes cicát...

Hogyan lehet 6 hetes cicát szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Ugyan még csak 4 napja van nálunk, és van neki szép tiszta, takarított alma, mégis minden nap bekakál az ágyunk mögé. Ugyanoda mindig. Teljesen kiakaszt, mert már hipóval is felmostam, hogy ne érezze a szagot, de csak odamegy. AZ alomra is jár. Főleg azért, mert nap közben a fürdőbe zárjuk, ahol kényelmes kosara, vize is van. Jó nagy helyiség, és világos. Hogyan lehet erről leszoktatni?? A fiam ágyára is rákakilt. Még egy kérdés. Keveset mosakodik. Ezt ez anyjuktól tanulják, vagy a génjeikben van, hogyan kell csinálni? Mert ha tanult viselkedés, lehet visszaviszem még egy kicsit az anyjához a rokonainkhoz, mert lakásban nagyon kellemetlen egy büdös fenekű cica. :(
2011. okt. 12. 09:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Bocsi,szóval ő:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:33

2011. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kösz az ötleteket!! Ma érdekeset produkált. :) Odapisilt a "szokott" helyre, azután elment az alomba, ahová szintén pisilt és kakilt is. Utána megszeretgettem, talán ez is használt. A helyét ecettel mostam fel, és nagyon jó ötlet volt az újságpapír, amit már reggel leterítettem, ez magába szívta a nagyját. Szóval alakulunk. :)) Valóban pici még, de messze laknak a rokonok, csak most tudtuk elhozni. Ők már eléggé sürgették a dolgot. De, ha előbb tudom ezt a 12 hetet, akkor még biztosan náluk hagyom. Egyébként sokat játszik, kis vidám, nem hiszem, hogy bármi baja lenne. A rossz helyre tett melléktermékeitől is azért viszolygok, mert gyerekeim vannak, nem szeretném, hogy fertőzést kapjanak esetleg tőle. Bár az oltásokat is hamarosan kapja. Szóval köszi mindenkinek, aki segített!!
2011. okt. 12. 13:59
 13/17 anonim ***** válasza:
ösztönösen fog alomba sz@rnai, most még kicsi de ahogy nagyobb lesz nem fog mellé nyomni sehová,sőt ha nincs alom inkább vissza tartja és nyávog össze vissza mert nem nyomja oda ahol nem tudja elásni,a másik dolog hogy NE zárd be sehová,inkább azt a helységet zárd le ahová nem kéne bemennie,de ne zárd be a fürdőbe egy macska nem attól érzi jól magát hogy nagy helységben világosban van ahogy írod,lelke mélyén félig szabad állat és ha korlátozod a mozgásterét bizony lelép.
2011. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne zárd be szegényt! Egy macskának a világ nem elég! Most nálunk is van egy 8 hetes csöppség 2 hete, de már nagyon szépen alomra szokott. Volt egy-két baleset, de mi feltakarítás után őrölt borssal szórtuk le a tilos helyeket. Ez működik. Takarítsd ki az almot, mert sokszor a cicák nem szeretik a piszkos almot.
2012. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
41%
Vidd ki az udvarra, ès a szoba-tiszta lesz!!!
2016. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
erékyessen rászolni finoman seggre csapni és rárakni az alomra 2.-3. alkalom után semmi baj nem lesz
2019. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 az ugye megvan, hogy ez egy 2011-es kérdés. A kérdező hozzáállásából kiindulva az a macska, nagy eséllyel, már nem él.
2019. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!