Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy már felnőtt kutyát, hogy...

Egy már felnőtt kutyát, hogy lehet szobatisztaságra nevelni (ha egyáltalán még lehet)?

Figyelt kérdés
Ha leviszem,bestresszel és lelapul,nem hajlandó sétálni se,nemhogy lent végezze a dolgát.Aztán az éj leple alatt szépen a lakásban elintézi és reggel vár a takarítani való.Másfél éves,ha ez számít.
2011. szept. 29. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor itt egyelőre nem a szobatisztaság hiánya a legnagyobb probléma, hanem az, hogy a kutya fullra alulszocializált, és még a saját gazdájában sem bízik annyira, hogy előtte üríteni merjen.

Vagy még azt tudom elképzelni, hogy sokszor nagyon kikapott ürítésért, és ezért nem mer előttetek üríteni, így logikusan sétánál sem mer.


Kicsit mesélhetnél az előéletéről, mert ez a kutya jelenleg félelemben és stresszben éli az életét, amit meg kell oldani ahhoz, hogy a szobatisztaság kérdésen is lehessen dolgozni.

Amúgy nagyon könnyű szobatisztaságra szoktatni egy kutyát ha felnőtt, de nálatok ha jól sejtem nem az a probléma, hogy nem tudja mit kellene tennie.

2011. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen normális dolog! Én sem szeretek idegen helyen sz-rni! Ha már otthon kakál, érdemes rászoktatni, hogy a WC-n tegye a dolgát! Gondolok itt alomra, esetleg kijelölt helyre, ahol ez viszonylag jelen körülmények között még abszolválható! De csodákat sajnos ne várjunk! Mondogassuk neki: "Márpedig kitörlöd a valagad"! Sajnos meg kell dorgálni, és megmutatni neki mit, hova!...
2011. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi új gazdái vagyunk.Pár napja került hozzánk.Udvari kutya volt.És hogy bántották-e,ezt nem tudom.
2011. szept. 29. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle képen meg lehet oldani, csak idő és rendszeresség kell hozzá. Értem ez alatt, hogy folyamatosan sétálni kell vinni körülbelül ugyan abban az időben ha lehet, és előbb utóbb megszokja. Bár nálunk ez fiatal kortól kezdve jött be. De én azt mondom, hogy a legelső hozzászólóval próbáld meg felvenni a kapcsolatot, mert úgy veszem ki a szavaibból, hogy ért ehhez, vagy esetleg megjárta már ő is ezt az utat. A második hozzászólást meg fontold, ekkora baromságot még nem halottam. Nem minden a verés.
2011. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nagy Zia ***** válasza:
46%
szerintem sehogy!
2011. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valszeg bezárva lehetett, de világot nem látott, az biztos. Neked most csak annyi a dolgod, hogy meglesd mikor szokott, és azelőtt egy fél órával vidd le mozogni, kb 1 órát. Neki az új környezetet gazdát kell megszoknia, de még jobb lenne, ha nem adnál neki kaját 3 naponta, és a másnapit meg séta közben adagolod neki. (aztán este megkaphatja a többi részt is)


Türelem türelem

2011. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!