Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tudni a Ragdoll...

Mit kell tudni a Ragdoll cicákról?

Figyelt kérdés
Nemsokára bővül a családunk egy ragdoll cicával.Lányt szeretnénk, mit kell tudni a ragdollokról, és mire figyeljünk, hogy tanítsuk, egyszóval mindent szeretnék megtudni a macskatartásról, mert még nem volt macskánk!
2011. okt. 15. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
jujjj én is ragdoll cicát szeretnék!!! :) nem mindent tudok leírni de talán valamivel segíthetek! Hetente egyszer fésülni kell, nem beteges fajta de azért vigyázni kell mennyit adunk neki enni nehogy elhízzon , mert akkor cukorbetegség is kialakulhat! ha éhes lesz valószínű hogy odamegy a tányérjához és enni kér, szeret a család középpontjában lenni és ha éppen olyan kedve lesz akkor órákig nem szál le rólad :) én fiút kérnék mert az ha ivartalanítanám sokkal nagyobbra nőne , nem tudom, házba lesz tartva? ha nem akkor a lánynak adnod kell szurit fogamzás gátlót hogy ne legyen hasas , ha húzod előtte a madzagot persze hogy elkezd játszani, nagyon szeret :)
2011. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Először is, egy tenyésztőtől vagy ivartalanítva esetleg kötelezettséggel kapsz kedvencet, vagy kb. ezer eurónyi összegért tenyésztésre ivarosat, ha legalább egy jó nevű egyesület tagja vagy (zárójelben jegyzem meg főként az előző beíróra célozva, hogy annál komolyabb merényletet nehezen tudok elképzelni egy lánycica egészsége ellen, mint fogamzásgátlóval tömni ivartalanítás helyett....). Másodszor a tenyésztők, bármilyen fajtáról is van szó, nem fognak kijárósnak adni cicát. Ez különösen igaz a ragdollra, ami egy rendkívül ember-barát fajta, képes egy először látott vadidegennel is elmenni. Úgy tudom, hogy a szőrét elég hetente egyszer alaposan átkefélni. Ha sokat lenne egyedül, érdemes még egy cicát tartani mellette, nem bírja az egyedüllétet. Itt olvashatsz a fajtáról bővebben:


[link]

2011. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
első vagyok, káros a fogamzás gátló? és az oltás? és a folyamatos fialás? melyiket válasszam? mert 4 lánycicám megműttetése kicsit nagyon drága lenne! amúgy se kell tömni!
2011. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ne itt veszekedjetek! Azért köszönöm mind2 választ!:)
2011. okt. 15. 20:37
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Mindig vannak akciók, ahol jelentősen olcsóbb a műtét ára. Egyébként, ha valaki nagyon akarja, akkor lemond egy ideig 1-2 dologról és összeszedi az árát. Még 4 macska ivartalanítását is meg lehet oldani. Az én orvosom, aki nagyon hosszú éveket praktizált külföldön azt mondja (macskában az ország talán legjobb dokija), hogy ez a miénknél kissé civilizáltabb országokban olyan műhibának számít (mármint fogamzás gátlót adni a macskának - a mellékhatások miatt), hogy ha megtudják a dokiról, nagyon komoly perek várnak rá.
2011. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
80%

Nem volt még soha ragdoll cicám (házi macska, perzsa, brit viszont több is), de nagyon szeretnék, szóval utánaolvastam és megmaradt bennem pár dolog. :) Általánosságban(!) erős, masszív termetű cica, de általában nagyon szelíd és játékos. Nyugodt, szinte lustának mondható, nagyon emberszerető és ragaszkodik a gazdijához. Sokat "beszélget", kedveli a gyerekeket és megbarátkozik a kutyával is. Nem igazán ugrabugrálós, szekrény tetején-járó típus, és ritkán harap/karmol. Családnak remekül megfelelő cica, lakásban is jól érzi magát.

Tanítani a macskát nem igazán lehet, max. szobatisztaságra és a nevére, meg ezekhez hasonló egyszerűbb dolgokra - nem kutyáról beszélünk. Hogy ezekre hogy tudod megtanítani, az a cica természetétől függ, van, amelyik magától megtanulja ezeket és egyáltalán nem kell tanítani neki.

A macskatartás egyébként nem nagy ördöngösség, bár nyilván hatalmas felelősség, de a cicák elég függetlenek és szívósak. Mondjuk ez attól is függhet hogy szobacicáról beszélünk vagy sem, de szerintem egy macskánál az a szerencsésebb, ha kint is és bent is van.

Bocsi hogy hosszú lett, de remélem segítettem...:)

2011. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
messzire kéne elvinni hogy megműtsék mert a környék egyetlen állatorvosa nem sokat ér! Nem törődik az állatokkal(bár tudnám miért lesz valaki állatorvos ha nem is szereti az állatokat)PL: a kutyám beteg volt több hónapokig, (ízületi gond) egész télen csak feküdt ő rávágta hogy nem lehet rajta segíteni, de én nagyon akartam az oltást, egyik napról a másikra meggyógyult!
2011. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor jól gondoltam, és olvastam is :), hogy nem egy ugrabugrálós típus! Pont ilyen kell! SZelíd, bújós, kicsit lustább, de azért néha kelljen is fel!! XD
2011. okt. 16. 18:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és ha árat tudna vlki mondani, annak örülnék! Írtam 3 tenyésztőnek is pesten, de egyik sem válaszolt.
2011. okt. 16. 18:41
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem drága lehet
2011. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!