Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandurom nem tud pisilni mit...

Kandurom nem tud pisilni mit tehetünk?

Figyelt kérdés
ma észrevettem,hogy sokat ül az alomtálban.Alatta idővel pisifolt megjelent.Nem ad ki hangot.Ha kivettem megáll,nem mozdul semerre.Ez mitől lehet?Nem tud vizelni talán?De tejet ivott nemrég.csak holnap tudom dokihoz vinni.mit tegyek?volt már hasolo jelenségetek a cicátokkal?
2009. máj. 3. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Ha Budapesten, akkor itt van több ma nyitva lévő állatorvos is! Mindenképp vidd el állatorvoshoz, mert olvastam, a könyvemben, hogy ha nem tud pisilni(figyeld továbbra is , hogy így van-e) az nagy probléma lehet, esetleg valami elzárta a húgycsövet! Ha észleled, hogy nem tud pisilni valahová mindenképp vidd, mert kidurranhat a húgyhójagja! Ha tud pisilni egy kis idő múlva (ahogy írtad), akkor, esetleg felfázás, vagy részleges elzáródás lehet!Holnap vidd mindenképpen, ha nem változik!Ha rosszabbodik, akkor AZONNAL!!!!(a helyi állatorvos csak beenged, ha házánál van a rendelője, ha nem a szomszédok, csak tudnak valami telefonszámot!!
2009. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vidd orvoshoz, amint lehet, mert nagyon szenved. Ez főleg a kasztráltaknál fordul elő, hogy nem megfelelő tápot kapnak és homok rakódik le a húgycsövükben, amitől előbb véreset pisilnek, majd teljesen elzárja nekik. Az én macskám szerencsére megúszta a műtétet, de a barátnőm későn vitte dokihoz az övét és szegény cicából lányt csináltak...

Régebben mondták, hogy a c vitamin jó erre, de sajna már arról is kiderült, hogy kilószám kéne adni a cicának, hogy használjon valamit.:(

Szóval, menjetek orvoshoz minél előbb, injekciókat fog kapni a cica és valószínűleg speciális száraztápot. A miénk Hill's c/d-t eszik. Nem olcsó, de sajnos enélkül vagy belepusztul vagy műtét lesz a vége (nálunk 30 ezer Ft), és a műtét után meg csak ilyen tápot ehetne, semmi mást.

2009. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző választ kiegészíteném azzal, hogy ezt a betegséget úgy hívják: alsó húgyúti szindróma, ezen belül húgykövesség. Ha valóban erről van szó, azonnal orvoshoz kell vinni a cicát, mert életveszélyes állapotot okozhat, és nagyon fájdalmas! Persze egyéb, pl. vesebetegség is okozhat ilyen tüneteket, ami szintén orvosi kezelést igényel.
2009. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tegnap 11:40-es voltam!Ma kérdezném mi van a cicáddal? Hogy van az állapota? Üdvözlet, és jobbulás a macseknak!
2009. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap nagyon megijedtem.De 1 óráig tartott a dolog.Dorombol,dörgölözik,játszik és este már a nőstényemre is rámáaszott.(ő nem hagyta :) )
2009. máj. 4. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!