Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valamit nem értek, segítség...

Valamit nem értek, segítség (alom)?

Figyelt kérdés

Azt nem értem h sokszor olvasom itt, hogy az alom nem büdösödik csak ki kell szedni belőle a göböket meg a kakit, és kész. De szerintem rohadtul nem gaz ez. Én napi 3x takarítom az almot és egyes gagyi, olcsó almok egy hét után már elviselhetetlen szagot árasztanak, míg a jó minőségűek 2-3 hét után is szagtalanok. Persze ezt folyamatos utántöltéssel értem.


Most akkor én vagyok a debil, és rosszul szedem ki a kakit, pisit- bár komolyan kétlem h ez lehetséges, vagy másoknak nincs szaglásuk, vagy mások macskája rózsaillatút pisil?


Bocsánat, ez komolyan érdekel, mi okozhatja ezt az eltérést. Köszönöm a válaszokat. (Amúgy konkrétan arra gondolok, hogy nekem a shah, s-budget...stb olcsó almok iszonyú büdösek egy hét után rendszeres takarítás mellett.)


2011. okt. 21. 21:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy gondolom az is számít, hogy milyen "színű" macskád van. A fekete és erősebben pigmentált szőrű cicáknál sajnos a vizelet szaga is erősebb és nehezebben eltávolítható a szag. Előfordul, ha fiú, hogy priccelve pisilnek, így pisis lesz az alom körül minden. Az alom környékét is érdemes fertőtleníteni...
2011. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia. Én Zverlit macskaalmot használok, ebből van illatos is, és garantálom, hogy egyáltalán nem érezni a pisit,kakit.

Van, hogy csak este szedem ki a "csomagot", mégsem érezni.Pénztárcakímélő,én már több mint 1 hónapja nem cseréltem teljes almot!!Persze minden héten jóól kimosom a tálcát.

2011. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az olcsóbb almok rosszabb minőségűek általában. Ezért nem igazán áll össze szilárddá a vizeletgombóc, kicsi itt-ott leesik róla, ami persze pár nap alatt szagot áraszt. Próbáld ki a Fressnapfban kapható Multifit Ultra Comfort almot. 3200,. Ft/15l-es zsák. Ez nekem egy hónapig elég 2 macskára, mert ebben kőkemény gombócok lesznek, emiatt elég utánatölteni, nincs szaga.
2011. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mentek a zöld kezek!

10.40 El se hiszed, mennyire igazad lehet :D Két kandúrkám van, az egyik fekete, a másik fekete-fehér, lehet it a titok nyitja. A kis disznók büdösebbet alkotnak, mint engedélyezve van nekik :D Na nem baj, azért én imádom őket...

Én is multifit almot használok most, csak a bio fresht és az is nagyon jóóóóóó. Csak zavaró, h mások fele ennyiből megússzák :D De hát az élet már csak ilyen...

2011. okt. 27. 14:25
 15/17 anonim válasza:
66%

szia! nekünk két db, lakásban tartott macskánk van (ivartalanított kandúrok), sohasem mennek ki. egy alomdobozt használunk azzal az alommal, amit a lidlben lehet kapni. a két cica ezt használja közösen. egy alkalommal a 10 kilós zacsi felét tesszük az alomdobozba. így egy hétig tart ki. nem takarítjuk naponta, nem szedünk ki sem kakát, sem pisit, csak hétvégente leöntjük. nálunk semmi büdösödés, stb nincsen. mikor leöntjük, az alomdobozt kimossuk. semmi extra. domestost szoktunk önteni bele. ennyi. az alomdoboz egyébként fedett, lengőajtaja van. annyit szoktunk még, hogy mosás után behintőporozzuk az alját.


próbálkoztunk egyébként flancos, szilikonos almokkal, meg naponta takarítással, kaki- meg pisigombócok kivételével. semmi értelme, hamarabb elfogy. a kaka szaga (nem szaga) attól is függ, milyen kaját adsz nekik. ha konzervtápot adunk akkor az egyik cica olyan büdöset szarik, mint egy beszakézott, bebambuszrügyezett szumóbajnok. de az is egy óra alatt elpárolog. :) ha tejet (whiskas), akkor a másik cica meg olyat fosik, hogy azt "öröm" hallgatni. ez van. :D

2011. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Zsófi irigykedik, hogy Rozi megússza 700 Ft-ból :D :D

Én még mindig azt mondom, hogy nekem az a mákom, hogy nem szoktam hozzá a jobbhoz, és így nem találom büdösnek a Shah-t sem :)

2011. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na jóvan Bibi-Rozikám, haggyá a nem büdös shah almoddal, mert szétpattan a fejem, a 700 ft-os havi alomköltségedtől!!! :D
2011. okt. 27. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!