Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam a macskámat...

Hogyan szoktassam a macskámat az új környezethez?

Figyelt kérdés
Költözünk, Magyarország egyik végéből a másikba, természetesen a kedvenceinket is visszük magunkkal. A kutyánk miatt nem aggódunk, ő biztos könnyen megszokja az új környezetet, viszont a macskámat féltem. Eredetileg benti cica, de minden nap kiengedem pár órára, hadd csatangoljon, kan cica, most lesz 1 éves. Hogy érjem el, hogy ne menjen el messzire és hamar megbarátkozzon/ megismerkedjen az új környezetével anélkül, hogy hosszabb időre eltűnne? Nem fog megszökni az új helyről? Ha jól tudom, a macskák a házhoz, illetve a helyhez ragaszkodnak, ahol enni kapnak.
2010. jan. 19. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, a macsek ugyanúgy ragaszkodik az emberhez is, mint akármilyen másik állat.

Én ivartalaníanám első körben. Utána először vagy ölben, vagy pórázon vidd ki 2-3 napon keresztül. Utána el lehet engedni, de nem ártana, ha végig a kertben lennétek. Mi ilyesmit mindíg tavaszra időzítünk, amikor úgyis kell a kertet berhelni.

2010. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónapja költöztunk, igaz csak pár utcával arréb. Nekünk kinti cicánk van, ő 2 éves lesz. Az első héten be volt zárva, csak felügyelet mellett engedtük ki. Fokozatosan megismerte a kertet, az új környezetet. Nekünk is vannak kutyáink hozzájuk naggyon ragaszkodik, meg persze hozzánk is. Nem volt semmi gond, nem ment el, vagy vissza a régi házunkhoz
2010. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!