Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor hozhatom el a cicámat?

Mikor hozhatom el a cicámat?

Figyelt kérdés

Tegnap óta kezd kinyilni a szemük :D

És most megyek meglátogatni őt !


2009. máj. 4. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Kb. hat hetesen
2009. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ !

De a szemkinyílás után mennyi idő?

2009. máj. 4. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Hat hetesen??? Akkor még nagyon kicsi, el ne hozd olyan korán. Igaz, hogy akkor már nem szopik, de a megfelelő szocializációhoz elengedhetetlen, hogy ilyenkor még az anyjával és a testvéreivel lehessen. Én 8 hetes kor előtt semmiképp nem hoznám el a cicát. Szerintem te se tedd ezt, hacsak nem akarsz egy viselkedési problémákkal rendelkező macskát. Mivel a kiscicák szeme kb 2 hetes korukban nyílik ki, így ahhoz, hogy elhozhasd még 6 hétnek kell eltelnie.
2009. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
inkább olyan 8 hetes kora körül de az én cicám talált és még csak félig volt nyitva a szeme amikor megtaláltuk és belefért a tenyerembe de tök normális kandur lett belöle bár ez asszem nem ide tartozik
2009. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem árt, ha még marad kicsit az anyjával, mert tőled nem igazán fogja megtanulni, hogy például a kocsi meg a kutya veszedelmes. :) Baja nem lesz, ha tud önállóan enni, de egy-két dologra ott jön rá.

Ha mégis elhozod rögtön mikor már nem szopik, akkor figyelj oda rá, hogy ilyenekre lehet neked kell nevelned, hogy a jónak tűnő játék a másiknak fáj (kezedre támad stb). Ideális esetben ezt otthon megtanulja.

Nekem kisebb volt a cicám, ő úgy szocializálódott, hogy még szopott volna, de valahonnan kitették, és mindenki elzavarta az utcában nehogy tanyát verjen náluk, én meg pont akkor voltam ott nyaralni, összeszedtem és elhoztam onnan. Tündéri, alkalmazkodó okos cica lett, de kicsit tartok tőle, hogy egy-két dolgot a saját kárán fog megtanulni mert én nem tudok úgy beszélni vele, hogy fiam látod ettől félni kell. :)

2009. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
8 hetesen legkorábban, de a legideálisabb a 12 hét, a korábbi válaszokban említett dolgok miatt. Én 4 hetes cicát neveltem fel, most két éves, szerencsére szobacica, mert a kinti életben nem boldogulna egy napig sem, ezen kívül egészségi problémái vannak, és az idegrendszere is nagyon labilis. Úgyhogy mindenképp várj még pár hetet!
2009. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
6 hetesen, de inkább 8 hetesen, ha tudsz addig várni.
2009. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!