Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaharapás. Ma össze...

Macskaharapás. Ma össze akartam ismerteni a tegnap talált macsekot a kutyummal.3x beleharapott jó erősen a kezembe, szóval most van pár lyuk a kezem. Mi bajom lehet tőle? Észre veszm ha megfertőzött vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj, hogy a macskaharapás sokkal mélyebbre terjed, mint a kutyaharapás, nem biztos, hogy jól ki tudott tisztulni a seb. Nagyon figyelj oda, ha nem akarsz orvoshoz menni vele. Ha gennyedzeni kezd vagy tényleg egy sötét csík kezd kiindulni valamelyik sebből, akkor azonnal doki.
2011. okt. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszett a macska, nem most fog kiderülni, nem véletlenül figyelik meg az állatorvosok két héten keresztül... (Egyik ismerősömet kézen harapta egy macska, ami másfél hét múlva szinte tünetmentesen elhalálozott, majd kiderült, hogy veszett volt.) Azért figyeljetek rá.


A tetanuszt viszont mindenképpen érdemes megfontolni, egy kóbor macska a patkánytól kezdve mindent megfog, a szájában lévő baktériumtenyészet nem piskóta. Főleg ha többször is beléd mart.

2011. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kutyánál kicsi az esély a veszettségre, de macskánál már nagyobb, mert őket csak elvétve oltják, ráadásul nagy területeket járhatnak be. Figyelj rá és fertőtlenítsd a sebet.
2011. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mindenki ezzel a veszettséggel jön!Veszettség idehaza szinte már nem létezik háziállatok között!Kár ezen aggódni! 1950 óta 7 azaz hét esetben regisztráltak veszettségben megfertőződött embert. Nagyobb esélye van, hogy fejbetalál egy meteorit, mint hogy veszettséget kapj. Mosd ki a sebet ,fertőtlenítsd ,kösd be és ennyi.
2011. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyugalom kedves utolsó. :) Csak arról van szó, hogy nem akarják, hogy a kérdező legyen a 8. statisztikai adat :)
2011. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Na végül elmentem az orvoshoz, mert bedagadt a kezem. Az ügyeletes elég lazán vette, de végül bemenetünk a balesetire és ott azt mondták, hogy rögtön a harapás után oda kellett volna menni. Kaptam tetanusz, antibiotikumot, meg bekötöztek rendesen. 38 fok körül mozok a testhőm :P ... de holnapra ha minen jól megy jobb lesz :)
2011. okt. 31. 22:52
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

19:18

Ez elsősorban a kutyák oltatásának és az IDŐBEN ELKEZDETT veszettség elleni immunizálásnak köszönhető. Mint mondtam, egyik ismerősömet veszett macska harapta, volt kollégámat veszett róka, engem veszett denevér.

2011. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!