Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macskán csak két...

A nőstény macskán csak két kivezető "lyuk" van. A széklet távozik az egyiken, a másik az ivarnyílás. Hol pisil?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van neki egy hugycsöve is.
2010. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát az orrán, meg a fülén keresztül!=)

csak vicc volt, igazból nem tudom =(

de kíváncsi lennék á Én is!

2010. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Hány lyukat szeretnél szegényen! Neked hány van ott lent???
2010. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed???

Az emberek női egyedei hol pisilnek? A macskák is hasonlóan oldják meg. Tehát természetesen van húgycsövük és húgycsőnyílásuk is.

2010. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, komolyan. Ha már kérdezed: az embernél külön van végbélnyílás, hugycső és hüvelynyílás-akárhogy számolom ez 3.

A macskán csak 2 lyuk látszik, tehát vszeg az egyik nyílásba van vezetve a hugycső és a hüvelynyílással közös a végük, de ezt eddig még sosa hallottam, nem igazán akartam elhinni. Lehet hülyéskedni, de te sem mondtad meg a választ..

2010. febr. 23. 19:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Nesze nektek, megkerestem, egy anatómiakönyvet kellett átbújnom, szval nem túl ismert a dolog és ti sem tudtátok, szval legközelebb így bunkózzatok:


"A nőstényeknél a főemlősök (és néhány rágcsáló) kivételével közös húgy-ivarnyílás van

(sinus urogenitalis)"

Mivel mi főemlősök vagyunk, nekünk 3 kivezető nyílás van. A macskáknak, de ezek szerint a legtöbb emlősnek, így a kutyáknak is a vizelet és a születendő magzat ugyanazon nyíláson távozik, ez a hugy-ivarnyílás.

2010. febr. 23. 20:05
 7/9 anonim ***** válasza:
A cicusoknak az ún. ivarnyiláson távozik a vizeletük.
2010. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm... Ez erdekes. :) Eddig soha nem nezegettem a macskakat ugy. :P Kedves kerdezo, hogy ez hogy jutott az eszedbe? @_@
2010. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én erre a kérdésre inkább nem akarom tudni a választ! :D
2010. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!