Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomáli Macska? Tudnátok róla...

Szomáli Macska? Tudnátok róla írni néhány sort?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban szeretnék segítséget kérni ,hogy vajon megéri-e egy Szomáli macskát vennem?Valakinek van/volt ilyen macskája??Ha igen írj róla néhány sort!Hogyan viseli a bezártságot/kültéri tartást?Tűri-e ez a fajta ha kint akarom tartani?


Köszi!


2011. nov. 3. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem abesszin cicám van, és mivel elviekben belőlük alakultak ki a szomálik merek írni.

Nem tudom, hogy hogyan érted, hogy megéri-e.

Fel kell készülni, hogy ők energiabombák. Az én abesszinem a 4.en lakik velem panelban, és köszöni szépen jól van. A lényeg, hogy le kell kötni játékkal, mert ők állandóan fel akarnak fedezni mindent. Én még le is szoktam vinni hámmal sétálni, mert akkor a környéket is fel tudja fedezni, és ezt nagyon élvezi.

Azt mondják mint az abesszinre, mind a szomálira, hogy annyira nem ölcicák. Hát szerintem ez részben igaz. Imádják az embert, viszont mivel állandóan kíváncsiak nem lehet őket csak úgy felkapni babusgatni, mert 2 perc után továbbállnak a dolgokra. De ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem bújósak. Amikor már aznap felfedeztek mindent, akkor ők jönnek oda dorombolva, szeretetre és simogatásra vágyva. Én az abesszin cicusommal szoktam aludni :) Nagyon ragaszkodó követ mindenhova, szeretne tisztogatni (csak én nem szeretem mert fáj az érdes nyelve miatt) és most a legújabb szokása, hogy simogat. Tudom, hogy hangzik, de jön kinyújtja a mellső lábát az arcomhoz, és behúzott körmökkel simogatja az arcom :) Mérlegelned kell, ha nagyon bújós cicát szeretnél akkor nem ajánlom, ha viszont szereted az ilyen lökött, szeretnivaló energiabombákat akkor biztos jó társ lesz :)

Mivel a szomáli hősszuszőrű elviekben bírja a kinti tartást. De én 2x is meggondolnám, hogy egy fajta tiszta cicát kinn merjek e tartani. Sok ember meglátja, rájön hogy különleges cica, jó pénzt kaphatnak érte és elviszik. Ez sajnos gyakori eset.


Több információt találhatsz róluk itt:

[link]


Illetve az animal planet cat 101 című műsorának a szomális részében.


Bár abesszin gazdi vagyok, ha van kérdésed írj még nyugodtan, szívesen segítek amiben tudok :)

2011. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ohh köszönöm szépen a válaszod...már azt hittem senki nem fog/tud írni...igen az abesszin jó hasonlítási alap lehet mert tényleg belőlük "lettek" a szomáliak.Hát azok alapján amit leírtál csak még jobban megerősítetted bennem azt hogy egy abesszin vagy szomálit vegyek, pont egy ilyen energiabombára,játékos nyitott cicára vágyom...amit alkalomadtán lehet babusgatni is de elvan azért anélkül is:) Az animal planetes videót láttam az is pozitív nekem szomáliai szemszögből:D És tényleg átgondoltam hogy egy ilyen macskát "ennyi pénzért" nem is érdemes kint tartani +még amit te mondtál az is megtörténhet, hogy elviszik...viszont azt olvastam ,hogy nem szeretnek egy helyre bezárva lenni szóval gondolom ha nem vagyok otthon "kiengedem" a szobámból az jó neki...kérdés hogy nekem mennyire jó, a tied nem szokott rumlit,koszt,rosszaságokat művelni amíg nem vagy otthon?

Egy abesszinnak (vagy szomálinak) hullik/sokat hullik a szőre?

Valamit azt szeretném még megkérdezni ,hogy hol lehet ilyen macskát venni??Mert neten sehol nem találtam! :S:S

Köszi a választ és Üdv!

2011. nov. 4. 17:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Jah és egyébként pont olyan vörös("red") Szomálit szeretnék mint ami az általad küldött linken a videóban játszik...haláli aranyos:D:D
2011. nov. 4. 17:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Igaziból az én cicám napközben elég jól elvan, amíg vár rám általában a fürdőszoba ablakban csücsül és nézelődik, mert az jó nagy és belátja az egész parkolót :) Nem igazán tapasztaltam azt, hogy rombolna. Viszont sec-perc alatt megtanulják kinyitni a szekrényeket, és imádnak ezek a cicák ide-oda elbújni. Ami kellemetlen meglepetés volt, az a szemetes :D Az ilyen energiabomba cicák egész nap ennének, és miután kitapasztalják, hogy hova kerül a kajamaradék, na akkor kezdődik a harc. Én konyhaszekrényben tartom a kukát, ráadásul már lazán összeszoktam csomózni a szemeteszsákot, de ez nem gátolja meg. Valamelyik nap is arra mentem ki a konyhába, hogy kinyitotta a szekrényajtót, ült az összecsomózótt zsák tetején, és egy lyukat vágott a zsák oldalára és onnan falatozott.Persze, ami útba volt neki azt kikotorta a földre...:D, de nem lehet rá haragudni :) meg ha adsz neki pár alufóliagalacsint az órákig lefoglalja ám :)

Hát azt mondják az abesszin nem szőrhullatós fajta, de azért én tapasztalatból mondom, hogy tudja rendesen hullatni a szőrét, ha fekete szövetkabátban megszeretgetem akkor rendesen látszik, hol nyúltam a cicához. De ahhoz képest, amit egy házimacska művel a szőrével, úgy tényleg észrevehető a különbség, tehát nincs olyan, hogy leülsz a kanapéra és felszáll a szőr, nem is lehet észrevenni a bútorokon, hogy van macska. Szerintem a szomáli se hullatja olyan nagyon brutálisan a szőrét, mondjuk lehet neki azért feltűnőbb, mert hosszabb.

Hát én az abesszinomat Tódor Mihálynál vettem (Szigetcsép), neki csak abesszinjai vannak amennyire én tudom, de szerintem ha őt megkérdezed tud ajánlani szomáli tenyésztőt. (Ha gondolod majd privátban elküldöm a számát, nagyon segítőkész, és mindent tud az ilyen cicák jelleméről is). Érdemes, mert ő ismeri a többi abesszin tenyésztőt (nem sokan vannak az országban) és sokszor, aki abesszinezik, szomálizik is egyben :) Októberben voltam Budapesten macskakiállításon, és ott is volt olyan aki abesszint és szomálit is tenyésztett.

De azért készülj fel, hogy a fajta tiszta cicának rendesen megkérik az árát, én kedvencként vettem a cicámat 40 ezer Ft-ért, és ez volt a legjobb ár, de volt, ahol abesszint kedvencnek, még csak nem is tenyészetre, 70 ezer Ft-ért árulták. Mivel a szomáli szerintem ritkább, még ennél is borsosabb árra tippelek.

A hivatalos neve annak a színváltozatnak ami neked is tetszik a Sorrel, ez elég gyakori szerencsére :) Nekem vadas az abesszin kislányom, az meg még gyakoribb :)

2011. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a választ hasznos volt:) Privátban küldd el légyszíves az "ismerősöd" számát mert ugyan most nem aktuális a cicavételem de lehet hogy a közel jövőben érdeklődnék és akkor már jó lenne ha tudnék valami/valaki konkréthoz fordulni...Egyébként igen ilyen 60-70 ezer+ ra számítok:D Még ha borsos is az ára végre lesz egy "igazi" fajtiszta kedvencem:)(mivel most van 4 macskánk de azok csak ilyen alibi macskák...addig haver amíg éhes:S) És amúgy a körmét nem élesíti a kanapén meg ilyen apróságok??:D Illetve attól tartok még hogy a PC kábeleit megrágja aztán kampec:S Bár azt olvastam gyűlöli a pici,szűk helyeket a szomáli...ami azért jó mert nekem pont ilyen kicsi,kevés hely van az asztalom alatt ahol a gépem van:D És még egy kérdés:Étkezés szempontjából válogatós??


Előre is köszi:)

2011. nov. 4. 19:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát amúgy az, hogy mennyire rombol, rosszalkodik, az teljesen cicafüggő, lehet az én abesszinom csak kukázik másé meg szétszedi a lakást. Mert pl. mondják, hogy az abesszinok imádják a wcpapírt letekerni, hát én egyszer adtam neki egy egész gurigát kíváncsiságból, és kb. hülyének nézett a macskám, hogy te most mit vársz, mit csináljak vele :D egy hónapig bent állt a szobába, és ugyanúgy nézett ki :D

Az a baj, hogy hiába nem szeretik a kicsi helyeket, baromi kíváncsiak és bemennek. Én egyszer szegény cicát a mosógépdobban találtam meg :D Az én cicám először rágta a a vezetékeket, de nem engedtem neki, elzavartam, az ujjammal rákoppintottam a buksijára, azóta leszokott róla. Hát a körmét sajnos élesíti az ágyam kárpitján, pedig van egy jó kis kaparófája, szereti is és használja is, de egyszerűen megmaradt az a szokása, hogy mielőtt felugrik hozzám, 2x-3x megkaparja a kárpitot. Volt, hogy ecettel áttöröltem azt a részt, akkor 2 hétig nyugi volt, de amint elmúlt a szag, előjött újra ez a szokása. Igaziból ez is olyan, amit majd neked kell kitapasztalnod, mert ahány cica, annyi féle kaparási szokás :)

Hát igaziból egyedül a száraztápnál volt egy kis válogatás, az acanát nem akarta egy magában megenni, de hozzá kevertem egy olcsóbb fit+fun tápot és úgy zabálja. Én elég sokat szoktam variálni az étrendjén, mert úgy vagyok vele a természetben is ez lenne és eddig mindent megevett. 5-6 féle konzervet szoktam venni, mindig épp ahova megyek, a lényeg nekem hogy a hústartalom 50-60%-nál legyen, de ő igaziból az összeset szívesen fogadja. Szereti a joghurtot, mindig megkapja az üres dobozt, meg amin meglepődtem, hogy a húslevesből a főtt répát azt zabálta (ezt lopta ki a kukából) :) Én megmondom őszintén attól, hogy fajta tiszta a cica, nem vagyok az ilyen royal canin meg hasonlók híve, inkább mind a száraztápban, mind a konzervben azt nézem, hogy hány százalék húsi van benne. Mivel ilyen kis energiabombák, annyira zabásak, de tényleg, hogy szinte bármit megesznek. Arra készülj fel, hogy sokat nyávognak, ilyen kis csengő hangon, és amikor te eszel, és neki épp nincs etetési idő, megy ám a hiszti de rendesen :) sőt elég pofátlanok tudnak lenni, én a tv előtt a kanapén nem nagyon szoktam már vacsorázni, mert felugrik, ki akarja pofozni a kezemből a szendvicset, elkapja a parizer szélét és elszalad vele, szóval egy élmény :D pedig én még próbálom nevelni is ilyen ügyben, de elég nagy arcuk van :D

szívesen segítek, a kedvenc témám ő :)

megy privátban a szám :)

2011. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ:D Pont olyan nagykópék mint amilyennek elképzeltem őket:) A neveléssel nem lenne gond mivel a Labradoromat is nagyon sok mindenre megtanítottam:D külön élvezet lenne tanítani...csak ettől a vezeték-rágósditól félek:S mi van ha nem vagyok itthon aztán elrág valami vezetéket és annyi:S könnyen megtanulja ,hogy szobatiszta legyen?
2011. nov. 4. 20:43
 8/11 anonim ***** válasza:

hát 1-2 fejkoppintás után, nekem nem rágcsálta, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon nagy veszélyt jelentene, mivel amint rájuk szólunk, ők már találnak valami másik izgalmasnak tűnő dolgot, amit egyből meg kell vizsgálni :)

Én 16 hetesen hozhattam el a cicámat, és ő már szobatiszta volt, 1x sem volt baleset :) mondjuk annyiban "segítettem" neki, hogy ugyanazt az almot vettem, amit a tenyésztő használt, így tudta mire is való az :)

2011. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Áhh értem:) És mivel ilyen kíváncsiak nem szoktak dolgokat leverni piszkálni, összetörni?:D Szőnyeget, ágyat szaggatni?

Jah meg annyi ha van kedved küldhetnél egy két képet a te cicádról privi email címre...szívesen megnézném:)

2011. nov. 5. 18:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát de, jól sejted :D Arra figyelni kell, hogy mindent levernek, nekem pl. tegnap este a laptopomat, hát eléggé ki voltam. Meg mindent ellopkod, tollakat, hullámcsatokat, ékszereket, semmit nem lehet elérhető magasságban tartani. Ilyet, hogy egy pohár teát leteszek az asztalra, nem lehet megcsinálni, mert beleisznak, felborítják stb. Én már hozzászoktam, hogy az ilyen dolgokat a polcra pakolom, azt még nem éri el :) Biztos, hogy párszor át fogja rendezni a lakást, nálam július vége óta van a cicám, és hát még a mai napig tud meglepetést okozni, tegnap például a művirágot kezdte el kicibálni a vázából, mert elég nagy "ellenségnek" tartotta :D

De igaziból az ilyenhez hamar hozzá lehet szokni, és az ember kitapasztalja, hogy mit hova, hogyan kell letenni, hogy se a macskával se a tárgyakkal ne történjen baleset.


Hát az ágykaparás az megvan, pedig van kaparófa, amit szeret, használ, de valamiért mielőtt felugrik az ágyamra 2x-3x kapar az oldalán. Ez ellen annyit tudsz tenni, hogy ecettel bekened azt a felületet, amit kapar, 2 hétig akkor nem közelíti meg, mert utálja a szagát, utána azonban lehet visszatér, szóval időközönként meg kell ismételni ezt a műveletet. A szőnyeget nem bántja, viszont láttam már pókemberként lógni a függönyön :D De szerencsére ez csak ilyen egyszeri eset volt, nem tépi különösebben azt sem. Viszont ha a szél, szellő, húzat lenget valamit a szobában az természetesen egyből célpont lesz. De ezeket tényleg csak kitapasztalni lehet, mert azontúl, hogy kíváncsi ez a fajta cica, az hogy milyen szokásai lesznek az teljesen cicafüggő.

Meg arra kell majd figyelned, hogy én ahogy kinyitom az ablakot szellőztetni, abban a pillanatban már ott van és ülne ki a párkányra. Nekem ez főleg veszélyes mert a 4.en vagyunk, úgyhogy én csak úgy tudok szellőztetni, hogy valamelyik szobába bezárom a cicát, vagy amikor vacsit kap. Igaziból a földszinten se jó, ha kiül a párkányra, mert ugye bármikor elmehet, sétálhat és amit már beszéltünk, hogy sok a rossz indulatú ember.


Persze küldök képet :)

2011. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!