Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy öreg...

Mit lehet tenni egy öreg cicával, ha mindenre rápisil?

Figyelt kérdés
16 és fél éves, korához képest kitűnő egészsége van, éber, játékos ivartalanított nőstény. Főleg a női ruhákat tiszteli meg, de a konyhakő bizonyos területeire is rendszeresen odajár. A probléma szinte mindennapos, az utóbbi években kezdte, de egyre sűrűbben csinálja, pedig amúgy az almot használja.
2011. nov. 7. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
egy jó nagy takarítás hogy a macska pisi szagot eltüntesd mindenhonnan kivéve az alomból, így talán sikerülhet
2011. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na szia!!!!

Ha ivartalanított a cicád,akkor lehet,hogy annak idején,nem tökéletesen pakolták ki a cicust,és egy kis sejt megmaradt,ami pár éve "aktiválódott" és,ismét tüzelést produkál!!!Nekem pontosan ez volt,de már nem szabad bántani,ez van és kész : )

2011. nov. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:
Elvinni orvoshoz, mert lehet valami húgyúti betegsége van. Lehet, hogy felfázott valahol, valahogy.
2011. nov. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat. A takarítás megvolt (sajnos naponta), még be is parfümöztem, hogy eszébe ne jusson odamenni :), tehát: marad az öreg cicus számára a jó kis villanypárna, hogy kúrálgassa az esetleges felfázását, és boldogan szundikáljon rajta. Rátettem az alomra és siker!!! a második próbálkozás után belepisilt. Második gyermekkor? Újratanítás, mint kiscica korában? Szenilitás? Néha legszívesebben kitekerném a nyakát, de annál sokkal jobban a szívünkhöz nőtt a 16 év alatt. Boldog nyugdíjaskor a villanypárnán..... Üdv. mindenkinek.
2011. nov. 8. 21:33
 5/6 kazsemestor válasza:

Üdv!


Ha ilyen öreg a cica,akkor inkább már az öregségre fognám ezt a dolgot.A veséi kezdenek tönkre menni.De ne aggódj,ez nem végzetes dolog,csak vizelettartási gondja van,mint az öreg embereknél.Mi béres cseppet adtunk az ivóvizébe,attól javult a dolog.Meg öreg macskáknak való szárazkaját.Az orvos meg is állapította tapintásra,hogy összeestek a veséi.De nem csak mindenhova bepisilt a cica,hanem elég sűrűn tette ezt.Napi 3-4 alkalom.

2011. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem most vált aktuálissá ez a probléma. 12 év körüli a cicus, ivaros nőstény. (Pontosabban sosem tudtuk meg, talált cica, állatorvos tippelte a korát 2004-ben három év körülire.) Az első pillanattól alomra járt, különösebben nem volt válogatós, először homokot kapott, mert ünnep volt, mikor hozzánk került, aztán csomósodó macskaalmot, egyszer kísérleteztem kristályos alommal is, de attól én nem voltam lenyűgözve, őt különösebben nem zavarta, amíg az volt a tálcában. Most újra kristályosat kapott, mert az utóbbi időben, néhány hónapja egyszer-egyszer mellévégezte a dolgát, és gondoltam, hátha kevesebb szag, nagyobb hatékonyság. Majd egy hónapja állandóvá vált ugyanis a mindenhová pisilés / kakilás, csak az alomtálcába nem, és arra gondoltam, talán az almot nem találja elég tisztának. Előtte a balesetekben is volt rendszer (pl. ha nem alomtálcába, akkor padlón álló virágcserép virágföldjére pisilt), aztán csak a pisit hordta alomba, most meg már semmit. Ha elmentünk itthonról, kint hagytam az előszobában egy ágyneművel bélelt lavórt, ahol alhat, de ha pisil vagy kakil, legalább a kövön tegye, de most egyre többet olvasva a problémáról, már ezt sem merem, mert a hidegtől féltem a veséjét. Orvoshoz épp emiatt tervezem elvinni hétfőn, mert azt tapasztaltam, hogy többet iszik, és keresi a fűtőtestet, mintha fázna.

Viszont az ürítési rendellenesség már korábban kezdődött, szóval lehet időskori probléma is. Egyre nehezebb vele együtt élni, de nem akarok lemondani róla. Aki járt már hasonló cipőben: mire számíthatok? Neveléssel leküzdhető, vagy ha vese, akkor élete végéig gyógyszerezés várható, esetleg extrém súlyos esetben altatást javasolhat-e az orvos?

2013. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!