Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet vad a macska?...

Mitől lehet vad a macska? Gyönyörű hófehér perzsa, pároztatni hozták, de ez nekem furcsa ahogy viselkedik.

Figyelt kérdés

Én még nem láttam ilyen vad macskát életemben sem amihez a gazdája sem mer hozzáérni. Ha már ránézek fúj, morog és ugrana nekem.

A gazdája is úgy vette ki a szállítóból hogy vastagon betekerte a kezét ruhával. Nekünk is azt mondta másképp ne próbáljuk megközelíteni se különben széttép cafatokra.


Arra gondoltam hogy rosszul bánnak vele. De hogyan deríthetném ki? Vagy más oka is lehet? Csak így nem akarom meggyanúsítani, de ha tényleg bántja én is megtépem szívesen.

Egyébként 3 éves lánymacsek.


2009. máj. 8. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Persze más oka is lehet, de lehet, ilyen a természete.

Nekem is volt egy macskám, amivel ugyanúgy bántunk, mint az összes többivel, mégis egy fúria volt. Csak akkor lehetett hozzányúlni, ha ő is azt akarta, különben fújt, karmolt, harapott, morgott, sőt visított.

Ha azt mondtad volna, hogy csak nálatok ilyen, akkor arra gondolnék, hogy csak fél az új helyen-helyzetben, de így , hogy a gazdájánál is ilyen, inkább az első verzió valószínű.

2009. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem süket a macska?
2009. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy csak nem nem szeret párzani. A gazdája meg folyton ezzel nyüstöli.
2009. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el hogy ilyen természetű macska létezhet. Ez már nem is vad, inkább úgy tűnik teljesen meg van bolondulva...

Nekiment az én macskámnak is, megverte, szegény most közelébe se mer menni, nemhogy akciózni.

Ja és nem süket. Akkor nem szúrt volna ki mikor mögötte lopakodtam. Megtépte a gatyámat rendesen, alig bírtam leszedni a macskát a lábamról.

2009. máj. 8. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ize. _Biztos_ hogy te akarod, hogy annak a lathatoan hibas macskanak kolykei legyenek?

Amugy, akarhogy bannak vele. A kolykeit hogy fogjak szocializalni? Vagy ha mennek erdeklodok megnezni a kolykoket, akkor majd sepruvel verik le elotte az anyjukat? -_-

Szoval tanacsolom, mentsd ki a kandurodat ahogy tudod, es add szepen vissza azt a szerencsetlent a gazdajanak.

(aztan jelentd fel nevtelenul allatkinzasert, mert persze hogy rosszul bannak vele -_-! )

/Megjegyzes: a macskak szeretnek parzani. Soo.. Na jo, szoval az osztonuk miatt teszik, nem valaszthatjak hogy "bocs ma faj a fejem".../

2009. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Állítólag az ilyen túltenyésztett ,macskák megbolondulnak könnyen.az enyém is iylen volt és elég hamar megőrult ugy mint ez a cica akiröl irtál.És gondolom szintiszta fajta lehet ha pároztatják.sosem bántottuk a macskámat és ugyanigy viselkedett egy idő után.Meg is halt sajnos bár a vége felé nagyon féltem tőle.:(
2009. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg attól lehet ilyen, hogy több generációra visszamenőleg házilag szaporították. Ez nagyon veszélyes dolog. És egyáltalán nem az állatok szeretetéről szól. Szerencsétlen békén kéne hagyni, szeretni kéne, foglalkozni vele és semmiképpen nem szaporítgatni.
2009. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

Attól., hogy házilag szaporítják a macskát, meég nem feltétlenül nem szeretik.

Csak arra kell figyelni. hogy a másik macsek amivel pároztatni akarod:

-Lehetőleg közeli vagy azonos alfaj leggyen

-Ellentétes nemű(nem vicc láttam már, aki két kandúrt akart pároztatni...)

-Egyiknek sem volt még fogyatékos utódja, és legalább 3 de inkább 4 generációra visszamenőleg nem közeli rokonok.

Kb ennyi a lényeg.

2009. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!