Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen lehetőségek vannak a...

Milyen lehetőségek vannak a kiszoktatására, vagy most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves ivartalanított lány cicánk. Kint -benti, tehát kénye kedve szerint közlekedik, de éjszaka javarészt mindig bent alszik. Szóval téli bundát sem növesztett.


Most olyan helyzet állt elő,hogy a párom "betegségéből" kifolyólag, nem lehetne bent a macska a házban. De a szívem szakad meg, ha arra gondolok, hogy ki kell tegyem téli bunda nélkül,nem fogja érteni a helyzetet,és itt fog nyávogni az ajtó előtt.


Mit tegyek?


2011. nov. 11. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne tedd ki! Vagy esetleg jelöljetek ki 1-2 szobát, ahova a cica is bemehet, a többi helyiségbe pedig ne engedjétek be.
2011. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ilyen lehetőség nálunk nincs, mivel az egész ház egy légtér, kivéve a hálószobát.
2011. nov. 11. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Kerítsél egy boltból olyan dobozt, aminek teteje is van (a Lidl-ben biztosan van, mi onnan hoztunk), azt béleld ki valamilyen ruhával, plusz lehetőleg fedett, széltől védett helyre tedd.
2011. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De mi baja van a párodnak, hogy most hirtelen ki kell tenni a cicát? Szerintem az is elég, ha a hálószobába nem engeditek be. Akkor már lesz macskamentes övezet.
2011. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kemoterápiát kap. Eddig bele sem gondoltunk, csak egy ismerős kérdezte, hogy mikor tesszük ki a macskát. Nem is értettem miért kérdezi, de szöget ütött a fejembe, ezért mivel péntek este az orvosát már nem akarta felhívni, felhívtam az állatorvosunkat, hogy ugye nem gáz a macska, de eléggé elkeserített a dologgal kapcsolatban. Mivel a kemótól nagyon legyengül az immunrendszere, a macska pedig ki-be jár bármit behurcolhat ami egy egészséges szervezetnek meg sem kottyan, viszont egy legyengült immunrendszer esetében komoly bajok lehetnek.

(Bár azért még naivan reménykedek abban, hogy a dokija azt fogja mondani, hogyha nem simogatja a macskát és rá sem néz, akkor talán maradhat.)

2011. nov. 11. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:

az a baj ilyenkor..hogy a macska úgy érzi hogy nem szeretitek és ezért kerül ki..előfordulhat hogy más családot keres..nekem volt ilyen macskám..öcsém születése miatt ki kint kellett maradni..egy pár napig kint volt..aztán eltűnt...

valami ismerős aki vigyázna rá?

2011. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak allergiáról van szó, de a kemo az durva. :( Én viszont mégiscsak sajnálnám kitenni a cicát, azt esetleg nem bírná ki, ha egyáltalán nem járhatna ki? Akkor nem kellene attól tartani hogy hazahurcol valamit.
2011. nov. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tegnap beszélgettem egy egészségügyis ismerőssel, aki végül is azt mondta, hogy tulajdonképp nem szervátültetésen esett át, tehát nem kell neki steril szoba. Ha nem alszik velünk, nem csókolózik vele egész nap, és tényleg odafigyelünk, akkor nem lesz gáz.

Azért megkérdezzük az orvost is, de bízom benne, hogy maradhat. Az a bajom, hogy nagyon nehéz gazdát találni felnőtt cicának, és nem is akarom odaadni senkinek, sehol nem lenne ilyen jó dolga, mint itt..

2011. nov. 13. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyik kollégám is kemoterápiára jár... És ő egy panelban lakik, egy cicával és egy teknőssel. Semmi hátránya nem lett még ebből, sőt, szerintem még jót is tesz a lelki világának.
2011. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtatnak az ilyen kommentek komolyan. Nálunk van olyan ismerős, aki szintén kemot kap, és még a szobanövényeket is száműzte a lakásból. Ezért vagyok kétségbeesve.
2011. nov. 13. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!