Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A maine coon tényleg ilyen...

A maine coon tényleg ilyen nyugodt vagy csak öreg?

Figyelt kérdés

Találtam egy olyan sovány csúnya piszkos cicát, hogy összeesett mert már nem bírta magát tartani. Gyorsan fel kaptam és hazavittem.Azóta jobban van, meg lett fürdetve (amit érdekes módon tűrt, és a hajszárítótól sem félt) , ki lett fésülve és rendbe lett hozva.Van most nekünk egy himalája perzsánk, hiába hogy ez a maine coon nőstény, mégis legalább 2x nagyobb a perzsánál. Tiszta maine coon fazon a szőre, a pofája mindene. Biztosan fajtatiszta. Már mindenhol hirdettük hogy találtunk egy ilyen cicát, neten, buszmegállókban a környéken..de egyenlőre senki.A cica szemfoga nagyon hosszú, lehet hogy öreg? Nagyon érdekes hogy halál nyugodt. Ilyen nyugodt macskát még sohasem láttam.Ezeknek ilyen a természete vagy csak öreg?

Még érdekes hogy a kutyához és a macskához is úgy viszonyult, hogy a 2 állat vele szemben rémülve néz mert olyan nagy, ő mag csak ül mint egy szobor totál nyugodtan, aztán megfordul és elkezd enni.:)Semmi nem ijeszti meg.Sem nagy zajok, sem érdekes teremtések.(hörcsög, halak, pintyek) Nem is érdekli őt a kisállatok, amin meglepődtem.


2011. nov. 16. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a maine coon általábanszereti a vizet

a nagy méret is jellemző rájuk

az hogy halál nyugodt szerintem azért lehet mert valószínű hogy beteg. szerintem vidd el állatorvoshoz

de ne legyen igazam hogy beteg szegényke

2011. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem úgy nyugodt hogy ül egy helyben. Hanem mászkál szobákba benéz hol ki van, dörgölődzik, bújik dorombol, csak nem az a ideges mindentől megijed" macska. :)
2011. nov. 16. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, mind igaz a Coonokra. Termet, barátságos viselkedés. Bár az, hogy túlnőtt a szemfoga és mocskos volt, aggodalomra adhat okot. Sajnos fajtatiszta cicákat is kidobnak néha... Hiúzos pamacs van-e a fülén? A bundája selymes, farka hosszú és bozontos? Állatorvos meg tudja állapítani a korát.

Ha esetleg jelentkeznének rá, mindenképp kérdezz olyat a macskáról, amit csak a tulaj tudhat. Szőr mintázat, hócipő, szín, hangok, szem.

2011. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen színű a cica és hol találtad? Van egy ismerősöm, akinek elveszett, fajtatiszta cicák pedig nem kóborolnak csak úgy szanaszéjjel
2011. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tiszta fekete, állatorvos látta sajnos meg van fázva. Fekete színű.Állatorvos is mondta hogy biztos hogy fajtatiszta.
2011. nov. 17. 14:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Fel tudnál róla tenni képet?

Nekem is Maine Coonom van ő törzskönyves fajtatiszta.

Szivesen megnézném.

2011. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen ma vagy lehet hogy holnap tudok róla feltenni képet.
2011. nov. 18. 14:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Oksi akkor megnézem majd :)
2011. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, akkor tárgytalan :(
2011. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindjárt teszem fel a képeket.:) A farkán a szőr le lett vágva mert annyira csomós volt, elöl meg hiába fésülöm olyan marad.. Majd látni fogod!:)
2011. nov. 19. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!