Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés cicával?

Költözés cicával?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom eldöntetni, hogy mi lenne a cica számára legjobb. Egy kicsit bonyolult a dolog. Tanácsokat és tapasztalatokat szeretnék kérni.

Az a helyzet, hogy el kell költöznünk innen 220 km-re.

Én már nyár óta nem lakok itt, mert odaköltöztem nagymamámhoz, abba a városba ahova egyetemre is járok. Anyukám még itt maradt, mert dolga volt. Viszont a jövő héten költözik ő is. Idén márciusban befogadtunk egy cicát, vagyis a cica befogadtatta magát (ült az ajtó előtt, ahogy nyílt az ajtó ő besétált, ezután egy hétig ki sem mozdult a lakásból).

Van egy szomszéd nénink, akinek van két cicája. A miénket is imádja, szeretgeti, eteti és be is engedi magához. A cica szeret nála lenni, mert a néni mindenféle finomsággal eteti őt is, ráadásul befekhet a néni ágyába is.

A cicám imádja az itteni környezetet, szeret csavarogni. Majdnem minden reggel elmegy sétálni a nénivel meg a kutyájával és az egyik macskával.

Szóval a cicának megvannak a kialakult szokásai, és egész biztos, hogy a nénihez is ragaszkodik.

Emellett valahogy mégis tudja,hogy hozzánk tartozik (annak ellenére,hogy órákat alszik a néninél), esténként amikor anyukám tévét néz, mellette alszik a kanapén, bújik hozzá.

Ami engem illett, én gondolom nem hiányzom neki, megszokta,hogy ritkán vagyok itt. De amikor hazajöttem mindig velem aludt éjszaka az ágyamban.

Valamint tudjuk róla, hogy utál egyedül lenni, igényli a társaságot.

Mi nem igazán tudjuk eldönteni, hogy mi legyen vele. Nagyon szeretjük és szívünk szerint vinnénk, de nagyon félünk, hogy nagyon meg fogja viselni a cicát a költözés. A néni egyébként azt mondja, hogy nem tudna mit kezdeni egy harmadik cicával. Azt is mondja, hogy hagyjuk itt, „majd lesz vele valami”, én úgy gondolom,hogy befogadná, hiába mondja,hogy nem. De csak akkor szeretném itt hagyni, ha ez a legjobb a cica számára.

Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 18. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Amugy a cicak barhova, barki melle befekszenek, csak legyen jo meleg helyuk. A cicak nem olyanok mint a kutyak, nem emberekhez vonzodnak, hanem a helyhez.
2011. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de szerintem ez nem teljesen így van. Legalábbis a bejárós macskákkal kevésbé. Nyilván kötődik a helyhez is, de tudom, hogy kötődik anyukámhoz is.

Mikor anyukám elutazik mindig szomorkodik a cica( a szomszéd néni szerint).

2011. nov. 18. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen magammal vinnél bár nekem benti macskám ő sosem mehet ki.
2011. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy éves nőstény cicámmal eddig kétszer költöztem, mondjuk ő csak benti cica. Az első napokban bújkált, nem nagyon jött elő, de aztán felfedezte az új helyet, és eddig mindenhol nagyon jól érezte magát. Hamar megszokja. Szerintem vigyétek magatokkal!

2011. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, az még jobban megviselné, ha ott hagynátok. Szerintem vigyétek magatokkal, és ha rosszul viseli vidd vissza a nénihez és vállald, hogy fizeted a kajáztatását vagy valami ..
2011. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. nov. 18. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
igen az utolsónak nagyon tetszik az ötlete, én biztosan ezt csinálnám :)
2011. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy a cica a helyhez kötődik. ANyósom elköltözött a cicával együtt, a cica visszajöhetne, ha akarna, de nem jön, maradt a gazdijával.
2011. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!