Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A britt rövidszőrű szeret...

A britt rövidszőrű szeret kóborolni? Vidéken lehet tartani?

Figyelt kérdés
És az amerikai rövidszőrű?
2011. nov. 20. 20:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Biztos jó lenne neki, ha nem léphetne ki a lakásból egy kertes házban. És gondolom Te könnyen megoldanád nyáron, hogy ne legyen nyitva se ajtó, se ablak, se senki ne közlekedjen gyakran ki-be a lakásba.

Szerintem az lenne állatkínzás, ha nem mehetne ki.

Csak azt nem értem miért kell rögtön letámadni azokat az embereket akik valamiről másképpen gondolkodnak vagy másképpen csinálják.

Az én cicám 6 éves, akkor 70 ezer volt, de eszembe se jut megtiltani neki, hogy kimenjen.

2011. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én meg tudom oldani. Erre van kitalálva a macskaháló, de a szúnyogháló is megteszi... Két cicám van a házban, soha nem mehetnek ki, és köszönik, tök jól elvannak! Mivel soha nem jártak kinn, nem is vágyakoznak. A kínzás kifejezést pedig kikérem magamnak! Bocs már, hogy nem fogom betegre aggódni magam, hogy mikor ütik el őket (főút mellett lakunk), mikor fogja meg egy kutya, mikor esznek mérget, vagy tesz ki megint csapdát a kedves szomszéd...
2011. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy a két kutya nem fér ki a macskaajtón és ők is ki-be járnak, tehát a szúnyogháló sem megoldás, nálunk. Ne kérd ki a kínzást, nem Neked szólt, ez az én véleményem.

Mi szántó mellet, lakóparkban, normális szomszédokkal körülvéve élünk, a cica pedig tudja, hogy csak a mi kutyáink haverok. Ja és főút sincs, az utca felé pedig eszébe se jut menni :)

2011. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Én nem tudom miért van ilyen sok bekébzelt ember akik ennyire fent hordják az orrukat "60 ezer forintos macskát nem engednék" . Kit érdekel hogy mennyibe került a macskád,mindenki tudja hogy a brit rövid-szűrűek drágák.Egyébként nekem is ilyen cicám van és imád kint lenni.Általában mindig magunkall hozzuk ki és be,de volt olyan is hogy 2 órán keresztül kinnt volt egyedül.Aztán megunta és bekéreckedett. :) Szóval szerintem ha nincs fő út a közelben akkor nyugodtan kiengedheted . Az a fontos hogy legyen jó egészségi állapotban és lehetőleg legyen chippeltetve .
2011. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
mért a chippeltetéssel mi a baj?
2011. dec. 4. 00:02
 16/21 anonim ***** válasza:
A chippeltetéssel semmi. Ha jól értem a válaszolót, legyen benne chip, ha elveszik könnyebben megtalálhatod.
2011. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

ja igen...

bocs félreolvastam...

2011. dec. 19. 14:31
 18/21 anonim ***** válasza:

Én sem tartom bent. Most már. 6 éves állat. 2 évig ki sem tette a lábát a lakásból. Aztán az elkövetkezendő egy évben már ki-kiment, de csak a teraszra. Azóta már messzebbre is megy, te a telkünkön kívülre nemigen mozdul ki. Most hogy a szomszéd ház tök üresen áll, mert elköltöztek, oda átjár nézelődni. Igaz, hogy jobban kell rá figyelni, és a bolhairtást stb. nem lehet hanyagolni, de amúgy jól van (lekopogom:) Ráadásul itthon a kutya őrzi a telket a macskáktól (a miénk az egyetlen, akit megtűr), úgyhogy ide meg aztán nem is igen jár idegen állat, teljesen nyugton lehet. Nekem is mondta egyszer az állatorvos asszisztense, hogy hogy merem kiengedni, de... hogy őszinte legyek, szeretem, hogy kijár. Imád vadászni, bóklászni a fűben, vagy csak napozni egész nap. Régebben jóval több időm volt rá, az egyetem miatt viszont már jóval kevesebb, így legalább feltalálja magát.

Az viszont igaz, hogy az a 2(-3) év folyamatos benntlét nagyon jót tett. Egyrészt nagyon ragaszkodó, másrészt nem megy messzire. Viszont ő ivartalanítva van, szóval ez is közrejátszhat.

2012. aug. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszi a választ...
2012. aug. 21. 23:00
 20/21 Kurama88 ***** válasza:
Mi a főúton lakunk és nekem is ilyen cicum volt tegnap ütötték el hajnalban! Dilemmában vagyok, hogy ezek után kiengedjem-e a másikat!? Nagyon élvezte az odakint létet és magától akart kimenni pedig előtte panel cicc volt!
2015. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!