Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap eltűnt a cicám. Mit...

Tegnap eltűnt a cicám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Este láttam utoljára, mikor kiengedtük, azóta nincs meg, pedig a reggelit sose hagyja ki. Kérdeztem a szomszédokat, végignéztem az utcát, órákig hívtam, de semmi. Ha holnapig nem lesz meg, plakátozok, de mit tudok még tenni?

Másfél éves kandúr, van ilyenkor párzási időszak vagy valami? Még sose tűnt el ennyi időre ..


2011. nov. 30. 16:01
 1/6 cirmos62 ***** válasza:
A plakátozáson kívül nem sok mást tehetsz. Másfél éves kandúrt már elszólíthatja az ösztön otthonról kis időre, de emiatt napokra talán nem tűnik el. Egyszer a mi cicánk is eltűnt 1-2 hétre, már nem emlékszem rá, hogy akkor volt-e már ivartalanítva, de biztosan nem udvarlás miatt volt olyan sokat távol. Azt hittük, már többé elő sem kerül, annál jobban megörültünk, mikor megjelent mégis. Annyira szelíd volt, hogy bárkihez odament az utcán is, lehet, hogy így vitte el valaki. Ha előkerül, érdemes ivartalaníttatni, mert akkor legalább amiatt nem csavarog el, és verekszik össze más kandúrokkal.
2011. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el plakátozni és hívogasd ha nem jön lehet hogy találkozott egy macsekkal :) nyugi az enyém is szokott elmenni de volt olyan hogy eltűnt 7 napig és egy bokorból ugrott ki a kertben :)
2011. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia,

1,5 éves kandúr cicánál előfordul, hogy elkóborol, főleg ha nem sterilizált a cica.

Ennek ellenére azt javaslom, hogy GYŐZŐDJ meg róla, hogy valaki nem zárta –e be véletlenül pl. egy garázsba – a cicák szeretnek bebújni mindenhová és előfordul, hogy valaki akaratán kívül bezárja a cicust. Sajnos én pont most veszítettem el így a macskámat, pedig minden kivel beszéltem a környéken.

Biztos vagyok benne, hogy előkerül a cicád, de erre sajnos mindig kell majd gondolni – a későbbiek folyamán is.

2011. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 cirmos62 ***** válasza:
Meg lett a cica?
2011. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Meglett igen, köszönöm a segítséget.

Januárban megyünk ivartalanulni, remélem legközelebb már nem lesznek ilyen problémák, mert nagyon-nagyon megijedtem.

2011. dec. 8. 23:46
 6/6 A kérdező kommentje:

3#

Nagyon sajnálom, tudom milyen érzés, én októberben vesztettem el egy másik cicámat (ezért is ijedtem meg most ennyire), elég tragikus módon ..

2011. dec. 8. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!