Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segíthet az ivartalanítás,...

Segíthet az ivartalanítás, vagy az Ő viselkedésén nem sokat változtatna?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2389558-csak..


Ezt a kérdést én tettem ki, kb 5 hónapos lehet, nem javult semmit a cicánk, sőt..

Ivartalanítani 6 hónapos kortól lehet, igaz?

Már abban sem vagyok biztos, hogy a cicám viselkedésén ez segítene.


2011. dec. 4. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de barátnőm már 6 éve küzd ezzel a problémával. Neki egy sima házi macskája van, kandúr. Ivartalanított, mindene megvan, foglalkoztak vele...stb. De a viselkedése, elviselhetetlen. Senkit sem szeret, magának való, mindenkit karmol, "támad", mindenkire fúj. Ez macska függő vannak nagyon kedvesek is, de nem mind. Egyes macskáknak a vérében van ez a vadság. Ez egy darabig rendben is van, meg el lehet viselni csak majd ha jön egy kisgyerek a családba...akkor érdemes elgondolkodni, a macska sorsán. Nekem is szokatlan ez, mert anyámnak is voltak és vannak is macskái, de azok mind bújós, dorombolós macsekok. Ez meg egy vadállat.:)
2011. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy irtál. Sokszor már sajnálom, ha kikap, de fel sem veszi, nekem pedig annyira fáj a harapása, marása,hogy az nem igaz..
2011. dec. 4. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanitas ugyis elkerulhetetlen a benti cicanal. Utana okosabb leszel :) Sajnos ensem tudom, hogy megvaltozik-e. Ahogy a masik kiirasod olvastam nem biztatnak :S

Mielott valaki megkovezne: hatalmas macskab.zi vagyok :D De tenyleg lehet, hogy neki jobb lenne, ha kijaros cica lenne. Akkor jon megy amikor akar. Csak hat tudom mit erzel. Szereted ot, es felelosseget valaltal ERTE.


Csak lakasban tartott cicanal en azert nem banom, hogy bujos, jatekos hiszen ezert van cicam :) ...es nem egy kezelhetetetlen tigrisem :)


Sok sikert a megszeliditeshez!

2011. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek utolsó :)
2011. dec. 7. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos mi ezért kellett, hogy elajándékozzuk a kandúrúnklat. 1,5 éves volt, és többször jártunk miatta sebészeten.Ivartalaníttattuk, de semmi nem változott aztán egyszer éjjel fateromnak beleugrott az arcába. másnap elvitte a menhelyre. kb 1 hónap múlva felhívott minket a csaj, hogy a cicát elaltatták, mert az egyik gondozónak majdnem kikapta a szemét. Sajna a nagyon vad cicákat jobb elaltatni.. :(
2011. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!