Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől halt meg?

Mitől halt meg?

Figyelt kérdés
Volt 1 fekete kandúr cicám. Juliúsban beteg lett. Lihegett, nehezen lélegzett és feldagadt az arca néha a hasa és a lába. Enni nehezen tudott. A hasában találtunk 2 csomót és a szőre is nagyon ritkult. 3 hónapig ment ez eközben hol jobban hol rosszabúl lett. Végül egyszer nem kapott levegőt. Állatorvosra nem volt pénzünk. Mi történt vele??
2011. dec. 4. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt kár volt itt megkérdezned, mert úgy le fognak baszni:S
2011. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

a sárga földig igen.Nem szégyelled magad?

Egy ilyen helyzet vészhelyzet lett volna,és egy állatorvosnak -ahogy az emberek esetében egy humán orvosnak is- kutya kötelessége lett volna ellátni a macskát,illetve legalább az életmentő,életmeghosszabbító kezelést megadni neki,ha lett volna esélye a gyógyulásra(és nyilván a leírásod alapján azt hiszem lett volna esélye).


Hasonló bánásmódot kívánok neked tiszta szívből,ha egyszer orvoshoz kerülsz.Ha állatmenhelyre adod be,ott is megadták volna neki ezt az esélyt az életbe maradásra,megpróbálták volna meggyógyítani,aztán tulajdonost,szerető gazdit szerezni neki.

2011. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ami tőlünk tellett megtettünk mindent!! küzdöttünk az életéért!!! de itt a körzettben olyan állatorvos van aki kise jön!! a kutyánkhoz hívtuk és kise jött!! ehez a cicához is hívtuk régebben kijött és mondta jön 2 hét múlva... b@szott visszajönni akkor??? hmnm??
2011. dec. 4. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
A kérdésben még nem is volt pénzetek, utána meg csak nem jött ki? Mi mindent tettetek meg érte? 3 hónapig néztétek, hogy lassan meghal.
2011. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt az egyik cicámmal. Elkezdett nehezen-gyorsabban venni levegőt. Akkor még jó étvágya volt. Ez volt egy-két hétig. Aztán kissé elment az étvágya akkor kapott antibiotikumot, ami ideiglenesen jobbá tette a helyzetét.

Már akkor kezdtem gyanakodni, hogy lehet valamilyen belső szerve nem működik jól (vese, szív, máj). És valószínű jól gondoltam, mert kezdett a cica lábai feldagadni (bevizesedett) , nos akkor elvittük ismét, és akkor mondta a doki hogy valószínű valamelyik szerve nem működik jól. Lekezelte és kaptunk gyógyszert, a vizesedés lement de utána rosszul lett és meghalt. Ez kb. 2 hónapos procedúra volt vele :(

A cicám 10 éves ivartalanított kandúr volt.

2011. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Előrebocsátom:

Nyugodtan pontozzatok le azért, mert jogom van leírni a véleményem.


Szóval nem tudom, ki melyik bolygón él, de én a Föld nevűn, azon belül is Európában, Magyarországon.


Jelenleg ott tartunk, hogy egyetlen állatorvos sem köteles kijönni egyetlen állathoz sem, hacsak nem ügyeletes.

És jelenleg ott tartunk, hogy Magyarország nagyobb hányada éhezik, sz.rt eszik, mert az az olcsó.

Bocsi, már az sem.

Sokaknak azt is meg kell gondolni, kiteszi-e a lábát a házból, mert a benzin és a BKV is piszkosul drága. (A volán még elmegy, de sokan azt sem tudják kifizetni.)


Nagyon könnyű úgy kioktatni valakit arról, hogy mire kellett volna pénzt költeni, hogy anyu meg apu tartja el, és véletlenül jobb helyzetben élnek az átlagnál.


Az pedig, hogy a cicák elhullanak, tetszik vagy nem, a természet rendje.

Nem egészséges azt mondani, hogy márpedig az én szobacicám végelgyengülésben fog meghalni 30 éves korában.


A természetben nagyon ritka, hogy egy állat végkimerültségben pusztuljon el.


Mondom ezt úgy, hogy pár hónapja vesztettem el a kijárós nőstény cicámat, aki 3 évet élt velem, és egyszerűen imádtuk egymást.

És mondom ezt úgy, hogy múlt héten vesztettem el egy menhelyi, macskanátha miatt félvak szobacicát, aki kölyökként egy több, mint fél órás epilepsziás rohamot kellett, hogy átéljen, amin a görcsoldó sem enyhített, csak a bealtatás. (Nem elaltatás.)


Szerintem jó eséllyel valamilyen daganata lehetett a cicának, pláne, ha csomókat is kitapintottatok...



Manapság azt is meg kell gondolni, hogy embergyógyszerre, kezelésre költünk-e...

Édesapámnak 10 éve protézisre lenne szüksége, de nincs rá pénz.

Édesanyám gyógyszert szed, de műteni is kellene. Nincs rá pénz.

Nagymamám gyógyszereire havi 50.000(!) forintot költünk. Az ő nyugdíja erre megy el.

Az ágyból felállni nem tud. Műtétre lenne szüksége, mert csontig koptak a porcai a térdében.

Nekem új szemüveg kellene. Nincs rá pénz.


Sajnos túl sokan vagyunk sz.r anyagi helyzetben - és én még nem is vagyok olyan szörnyűben!



Igenis tudomásul kell venni, hogy ez van.

Majd akkor b.sszunk le valakit, akinek meghalt az állata, mert nem volt pénz a k.rvadrága kezelésre, amit valószínűleg túl sem él, vagy a 15.000 forintos altatásra, hogyha közgazdászok vagyunk és zsenik, akik vállalható kiutat találnak ebből a helyzetből, amikor egy átlagfizetés nem elég a családfenntartásra.

2011. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
ketten élünk 90 ezerből utolsó, de egyszer sem volt olyan, hogy ne vittük volna el a macskát. Nem csak az elkényeztetett átlagon felüliek tudják megoldani.
2011. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és az altatás a legjobb helyen is 5 ezerből megvan.
2011. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

1. Nekem ügyeleten 15.000-ért altattak Budapesten.

2. Mi meg 4-en élünk 1 fizetésből 3 macskával, 4 kutyával.

Az állatok semmiben nem szenvednek hiányt.

De ezt nem várhatod el mindenkitől!

Attól még, hogy Ti ketten kijöttök 90.000-ből, nem biztos, hogy más is.

Az sem mindegy, milyen korúak vagytok.

Mert a legtöbbe az idősek és a gyerekek kerülnek általában.


Én nem azt mondom, hogy ez így van jól, de legyünk tisztában a helyzettel, és ne akarjunk a csonttá aszalódott citromból még levet facsarni.

2011. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!