Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lekölykezett a macskám, mit...

Lekölykezett a macskám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel 5 édes kis cicát találtam a macskám kosarában de a macskám sehol sem volt,betakartam őket kis pokróccal mert a kosár kint volt....aztán az én macsekom is előkerült de azokat a miniatűr gombócokat egyenként elhelyezte a puha díványon.Apu persze morgolódik anyám pedig el akarja vinni őket menhelyre és a két kisebb tesóim folyton meg akarják fogdosni öket de én nem engedem.Mit kell még tennem velük vagy eggyáltalán csináljak valamit?
2011. dec. 11. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Csinálj nekik egy eldugott helyen fészket(vacakot). Csak óvatosan fogdossák az nem probléma.
2011. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Pocsos macskát be sem engednek a menhelyre.Fel kell nevelni.vagy likvidálni(pfújj)
2011. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Gárfild válasza:
nekünk is van macskánk a szüleim ugyan ilyenek igaz tesóm nincs de elakarják ajándékozni megkel gyözni ilyenkor öket hogy te gondját viseled eteted stb...! nekem bevált az anya macskának pedik sok kajára és föleg tejre van szüksége ilyenkor !
2011. dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

(1) Azonnal keress gazdát a kölyköknek. Nem lesz könnyű, kérdezz körbe minden ismerőst, osztályban stb.

(2) Nézz körül az anyamacska ivartalanítási lehetőségeiről, hogy több kölyke már ne legyen. Nagyon édesek, tudom, de fel is kell nevelni őket. Nem olcsó, de fontos. Ugyanitt kérdezd meg, hogy mikor kell a kicsiket féregteleníteni, beoltani.

(3) Az anyamacskának és a kölyköknek kell egy nagyobbacska doboz, benne valami rongy, hogy meleg legyen és puha. Mondjuk egy 60x50 centis karton doboz tökéletes szerintem. Mondjuk mikor mi kicsik voltunk, az anyamacskának nem tetszett a hely, ahova a dobozt raktuk és behordta a macsekokat az ágy mögé, a résbe. Ha olyan helyre viszi őket, ahol nem gond, ha vannak, vidd utánuk a dobozt.

(4) Alacsony szélű macskaalmos láda. Ha az anya ismeri a macskaalmot, a kicsik is meg fogják tanulni használni (legalábbis a mienk megtanította nekik). Mi egy nagy tálcára tettük almot a kicsiknek, de még jó darabig nem fogják használni (az anyamacska elintézi...)


Fogdosni még nem nagyon kéne őket szerintem, ezt is kérdezd meg az orvostól, hogy mikortól lehet, meg hogy mikor lehet elajándékozni őket.

2011. dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A mi macskáinknak hasmenése lesz a tejtől, ha a tied sem bírja, akkor ne adj neki. Bár a legtöbb nem bírja, szerintem inkább ne is próbálkozz.
2011. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hogy lehet, hogy eddig észre sem vettétek, hogy terhes? Foglalkoztok a macskával egyáltalán? De ha már így alakult, csináljatok nekik a ház egyik nyugodt, csendes sarkában egy helyet, ahol az anyacica nyugodtan szoptathatja a kölykeit. Ilyenkor minden állat ösztönösen keresi ezt a helyet, ezért is hurcolássza a kicsiket. Egy nagyobb doboz, vagy láda is megteszi, amiben kényelmesen elnyújtózva elférnek mindannyian, és magas annyira, hogy a picik ne tudjanak kimászni, de az anya könnyen ki és beugorhasson hozzájuk bármikor. Ezt puha rongyokkal kell kibélelni (már nem használt pulóver, póló, törölköző megteszi). A lényeg, hogy ne zavarjátok sokat őket, a testvéreid se nyaggassák őket egyfolytában, mert ha nem érzi biztonságban a kölyköket, akkor elviszi őket máshová a lakásban.

Amikor már gond nélkül esznek rendesen szilárd táplálékot is a tej mellett, akkor örökbe lehet adni őket. Ez általában 6-8 hetes koruk körül történik, de minél tovább szophatnak tejet, annál jobb lesz az immunrendszerük később. Szerintem 8 hétig mindenképp maradjanak az anyjukkal, csak aztán válasszátok el őket. Próbáld meg ismerőseid között, vagy akár újságban hirdetve. Mozgass meg minden követ, hogy JÓ gazdihoz kerüljenek, mert ez a ti hibátokból fordult elő, a ti felelősségetek, hogy szegény állatoknak normális életet biztosítsatok, és ne az utcán halljanak meg valamilyen betegségtől, éhségtől, vagy egy menhelyen, csak mert elaltatják, ha nem találnak nekik gazdit.

Ha mégsem sikerül őket elajándékozni, akkor mindenképp menhelyre adjátok be őket, ne engedjétek el őket az utcán. Ez bűncselekmény is egyébként, az állatvédelmi törvényben is benne van. Előfordulhat, hogy néhány menhely tele van, és nem veszik be őket, úgyhogy mindegyiknél érdeklődni kell, előbb utóbb találtok olyat, ahol befogadják.

A legeslegfontosabb pedig, hogy az anyacicát azonnal elvigyétek egy állatorvoshoz, és ivartalaníttassátok. Évente akár 3-4 alkalommal is lekölykezhet ugyanis, az pedig akár 20-25 kiscicát is jelenthet. Gazdi nélkül. Jövő nélkül. Ezt nem teheted meg velük. Gondold csak el, milyen amikor egy gyereket beadnak az otthonra. Nagyon rossz. De egy állatnak még kevesebb esélye van az életre, mert két hét után akár végezhetnek is vele, de ha mégsem, akkor is rácsok mögött kell élnie akár évekig.

2011. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek 5 kiscica tényleg sok.A Szüleid viselkedése felháborító.Kiráz a hideg az ilyen emberektől.Ha nem akartak kölyköket mért nem ivartalanították az anyát? Ha már meg vannak a cicák,egy nagyobb méretű dobozt bélelj ki pokróccal,stb rakj rá olyan ruhadarabot amit gyakran cserélhetsz hogy mindig tiszta legyen a helyük. A macskák amíg szopnak,az anyjuk tisztítja őket,csak akkor kell alomról gondoskodni ha szilárd ételt esznek.AZ Anyának több élelemre van szüksége mert szoptat.A kiscicákat ne engedd piszkálni, mert megbetegedhetnek.A macskának nincs szüksége tehéntejre, csak abban az esetben adj neki ha nincs tőle hasmenése.
2011. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tudom azt hiszitek felelőtlen gazdi vagyok de nem így van, hisz én már észrevettem pl.nagyobb a hasa meg megdagadtak az emlői,mondtam is anyának de ő azt mondta majd elvisszük állatorvoshoz.És mikor megláttam ma reggel a cicákat első dolgom volt elújságolni.MEGMONDTAM!!!Az anyamacska most a cicákat szoptatja még mindig a díványon,de apának nem volt szíve letessékelni őket!!
2011. dec. 11. 11:27
 9/20 A kérdező kommentje:
Meglepően anyu volt az első aki készített nekik egy nagyobbacska kosárban helyet de az anyamacska mindig visszaviszi őket a díványra!!!!A dokival már megbeszéltük,hogy ivartalanítjuk.OLYAN ÉDESEK!!
2011. dec. 11. 11:33
 10/20 anonim ***** válasza:
Bocs hogy megint írok,azért lettem mérges mert írtad hogy anyukád elakarja őket vinni a menhelyre.Biztos meglágyul a szívük a kis apróságok láttán.Írj róla hogy mi van velük.
2011. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!