Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minek a hatására válnátok meg...

Minek a hatására válnátok meg kedvencetektől?

Figyelt kérdés
Minek kellene ahhoz történni vagy megváltozni, hogy úgy döntsetek, mennie kell a cicának ?
2011. dec. 12. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Cica esetében:

- ha a gyermekem súlyos allergiás lenne ár(én allergiás vagyok a macskaszőrre,így tudom milyen érzés)

-ha totál megvadul,és kezelhetetlenné válik

- ha a cica átpártol egy másik családhoz,és ott sokkal jobban érzi magát,sőt a család is örömmel fogadná..


Kutya esetében.

- ha halálos beteg,és nem akarom hogy szenvedjen akkor elengedem :( (mármint elaltatom)

2011. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cicának? Semmi. Semmi olyan ok nem lenne, amiért elküldeném magamtól. Ahol két ember eszik, ott eszik egy cica is.

Ha gyerek születik, akkor sem adnám oda senkinek. Figyelni kell rájuk és kész.

Költözés esetén sem. Vagy azért, mert leve saját ház/lakás lenne, vagy olyan albérletbe mennék, ahol macskát is lehet tartani.


Szóval, nem, nálam nincs olyan ok, amiért ez lenne a döntésem.

2011. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak a halál. Komolyan, szerintem ha bármi történik és valaki feladja a kedvencét, annak az nem kedvenc, hanem "csak egy állat". Egy házi kedvenccel olyan kapcsolatod lehet, mint senki mással, a szeretetet pedig nem lehet csak úgy odaadni másnak. A ráció azt mondja, hogy igen, pl a gyerek miatt feladnám...de ez olyan, mintha a gyerek és egy másik családtag között kellene dönteni, nem lehet nem érezni és nem szeretni és nem szenvedni közben.
2011. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Feltettem már hasonló kérdést korábban, de már tényleg nem tudom mit tegyek. Ha van is javulás, csak átmeneti sajnos.

Én most úgy érzem, hogy krízis helyzet van.

Ahogy írta egyikőtök, megvadult és kezelhetetlenné vált. Volt, hogy engem is megtámadott, belekapott a szemembe, elég csúnya lett.

Tiszta, jó minőségű macskaalom van neki, mégis már több szőnyeget tönkretett az ide-oda pisiléssel. Olyan is volt, hogy besz.rt az ágyunkba. Most legutóbb a szennyes tartó kosarat szemelte ki pisilőhelynek. Épp ecetes vízben áztatom a ruháinkat, hogy ne legyenek büdösek :\ Ivartalanított egyébként. Próbáltam már szerintem mindent, közös játék, kitüntetett figyelem a macskának, de pár normális nap után kezdődik elölről... Valószínű, a gyerekekre féltékeny (egy tipegő meg egy születendő), de ez így nem állapot.

2011. dec. 12. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituban voltam az ideiglenes cicámmal. Ő az ágyamat szemelte ki alomnak, és többször vadul nekem támadott. Ahova örökbe adtam ott sok cicus volt mellette, és a gondok azonnal megszűntek. Egyszerűen unatkozott. Másik cicus esetleg?
2011. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van cicám 9éves. 3éves a fiam, 9,5hós a lányom, de ilyeneket nem csinált szerencsére.

Ha megszületik a pici, akkor még vadabb lehet. Én ebben az esetben, a gyermekeim védelmében, családon belül elajándékoznám, mégha időlegesen is.

2011. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ti tehettek róla, hogy ilyen, és ezért őt akarod büntetni? Grat.
2011. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ma 21:58


Jöhetsz nyugodtan takarítani :)

Az ilyen "bölcs" válaszok íróitól mindig szeretem megkérdezni, mások kérdéseinél is, hogy ugyan hány gyereket és háziállatot nevel és hány háztartást vezet teljes összhangban?


Ha mindegyikre legalább 1 a válasz, akkor szívesen veszem a bevált tapasztalatokat.

2011. dec. 16. 23:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Féltékeny a cica ennyi, kicsit több foglalkozást igényel ezt ő így fejezi ki. Kijárós a cica, vagy csak benti? Ha kinti-benti cica akkor jobban fel tudná találni magát, de így úgy érzi, hogy a gyerek "betolakodott" az ő felségterületére. Nem tudom mekkora a gyerek, de esetleg felügyelettel közös cicasimogatás, játék stb. Vannak a you tubon aranyos cicás családi videók érdemes megnézni őket. Remélem nem kell megválni tőle:-))
2012. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyi elfoglalt vagy, miért vállaltál be egy cicát? Hol volt akkor a józan ész? Nem utólag kell sírni.

Utolsó válaszoló, szerintem már kár azon elmélkedni, vajon megy-e a cica, vagy marad, mert a "kedves gazdi" már minden bizonnyal kitette a szűrét.

2012. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!