Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiás vagyok a macskára,...

Allergiás vagyok a macskára, de csak a karmolás hatására jelennek meg rajtam a bőrkiütések. Szerintetek tarthatok macskát?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok a macskákra.Derült ki a vizsgálati eredményeimből négy öt éve.Most azonban nagyon szeretnék egy cicát.Nemrég találtam is egy kóbor cicust,de végül jelentkezett a gazdája,így elkerült tőlem.Mialatt itt volt,nem volt semmi bajom,csak ha megkarmolt(pl.fürdetés közben,vagy csak felsértette a bőrömet),hatalmasra feldagadt a seb,illetve a kisebb karmolások hatására bőrkiütések jelentek meg rajtam.Úgy tudom az allergének a cicusok nyálában vannak,de mikor hozzám dörgölőzött a fejével,ugyhogy tiszta nyál lettem,semmi bajom nem lett.Viszont attól félek,hogy ha egy cicával élnék,súlyosbodnának a tünetek,esetleg asztmás lennék.Ti mit tanácsoltok?
2010. dec. 10. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig volt nálatok a macsek? Nekem csak több nap vagy akár több mint egy hét után alakulnak ki a tüneteim, ha össze vagyok zárva egy macskával.


De ahogy én tudom, az allergének a macska szőrében vannak, és pont ilyen célra kitenyésztettek szőr nélküli macskát is. (Lehet, hogy tévedek vagy többféle allergia van.)

2010. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is allergiás vagyok rájuk, de van 3 is. Tarthatsz cicát, ha nagyon szeretnél, de "elővigyázatosabbnak" kell lenned vele. A nyálában van az allergén igen, de ezt rákeni mosakodásnál a szőrére, így azon is. Ha ez is zavar, akkor valaki mindig fésülje át a macskát, hogy kevesebb szőrt hagyjon szanaszét, meg porszívózzáok le a bútorokat, stb. Lehet így is macskát tartani. DE azt írtad, hogy csak a karmolásnál van baj, szóval szerintem akkor meg semmi akadálya.
2010. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
4napig volt,de egy szobában aludtunk.
2010. dec. 10. 18:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Több olyan történetet hallottam, hogy valakinek attól múlt el az allergiája(állatszörre), hogy a szervezete megszokta az allergént.

Ami nagyon fontos, hogy simogatás után moss kezet, a szemedhez semmiképp ne nyúlj, az veszélyes lehet! Nekem is mutattak ki egyszer kutya-macskaször allergiát, pedig soha semmi tünetem nem volt, egész nap velük vagyok.

2010. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a helyzet a macskákkal... Ha megkarmol, bedagad a karmolás nyoma és viszket is. De 10-15 perc alatt elmúlik. Szerintem nyugodtan tarthatsz macskát.

Nekem is volt, és semmi bajom nem volt mellette. (Kivéve, ha megkarmolt, de az elviselhető volt számomra.)

Orvos nekem azt mondta, hogy nem tarthatok semmilyen állatot- minden szőrre allergiás vagyok-, de eddig nem volt semmi bajom. Állatom meg folyamatosan van.

2010. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek is ilyen volt a bőre. Ő mindig ecettel mosta meg a sebet, azonnal, miután megkarmolta a cicus és akkor nem dagadt fel neki.
2010. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 21. 22:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Megvettem a cicát,és semmi bajom nincs tőle,csak rednszeresen kell szednem az allergiás gyógyszerem(amit eddig is szedtem).Már kiütéseim sincsenek a karmolásoktól.
2011. márc. 6. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy megvetted a cicát! Én hozzászoktam a cicákhoz, kutyákhoz és már gyógyszer se kell szednem! :)

Barátoméknak 2 macskájuk van amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át aludni. Ez 5 éve volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondolok a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek. Persze itt több tényező is fontos, ha pl aszthmás valaki akkor ez nem megoldható.

2011. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta már két cicám is van,velük alszom, és teljesen elmúlt az allergiám.Már csak a parlagfű jelent problémát,ami miatt gyógyszert kell szednem (Allegra) :D
2013. máj. 7. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!