Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3-4 hetes kiscicának mit...

3-4 hetes kiscicának mit adjak enni? Az anyja tegnap elpusztult, valszeg megmérgezték.

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Tejport!Az orvosnál lehet kapni olyat ami anyatej helyett van (ha az anyacicának nincs teje vagy elpusztult az anya :( )
2009. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1%

Sziiaa, hasonló helyzetbe voltam még anno 10évesen:)

Találtam 4kiscicát, volt amelyiknek még a szeme is épp akkor nyiladozott. Én tejbegrízt főztem nekik(nagyon-nagyon kevés cukorral, jó hígra) és ezt adtam nekik cumisüvegből, utána meg kanálla, amikor már nagyobbak lettek, és később mikor már teljesen nagy cicák voltak és látták hogy mi épp eszünk ők is kértek kanálról:) nagyon édesek voltak(lemérgezték/lelőtték őket:( )

Szal a kezdetekbe tejbegrízt ettek, utána már vettem alutasakos kiscica kaját is nekik, és azt nyalogatták, rágicsálták.

És am nagyon vigyázz rájuk!! le ne mérgezzék őket is.

Általába az szokott lenni hogy ha 1et lemérgeznek jön a következő:( Nálunk szomszédunkkal együtt 26macskánk ment el így 1év alatt:( Azóta nekem nem kell macska, mert nem akarom hogy szenvedjenek, most már 1cicám van aki mozgássérült, így őt nem mérgezik le. És 1patkányom, meg 2hörcsögöm.


Jah és egy jó tanács, ha záptojás szagú a szája, és a füle belül fehéredik, vagy májfoltos, akkor itass vele sós tejet, mert ez a mérgezés jele, és nekünk így 1cica túl élte(aztán lelőtték:( ).

2009. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

mikor az anyamacskám megöregedett egyre többször apadt el a teje és nekem kellett etetnem a cicákat itt egy jó recept egy egészséges macskatápszerhez:

forró vízzel fele arányban higíts fel egy teáscsészényi tehéntejet,tegyél hozzá egy kávéskanálnyi szőlőcukrot és olajat(semmikép se kristálycukrot mert azt a cicák nem tudják megemészteni és csak felpuffadnak tőle)a keveréket etetés előtt 37°C melegítsd fel és szemcsepentőből add nekik

4-5 hetes korban 7szer kell őket etetni naponta 10 ml/1étkezés

emellett adj nekik húsféléket főzve illetve nyersen de ne túl sokat vszínű nem is kívánják még annyira

5 hetes korabn tovább növelheted a szilárd táplálék arányát

6 hetesen már adhatod neik tálból a keveréket és 6 szir kell őket naponta etetni

7-8 hetesen elég nap 3szor adni neki a keveréket de természetesen már inkább a szilárd táplálék legyen túlsúlyban

2009. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanennyi idős volt a cicám amikor meghalt a mamája(gerincen harapta egy kóbor kutya) és én sima tejjel etettem játékcumiból.Olyan erős kandúrbaba lett,hogy csak néztem,ráadásul hiperaktív aminek én külön örültem:D

De ha nagyon gondo gazdi vagy akkor adj neki cicaport:DAmúgy a miénk kecske tejet is kapott annak is örült:)Sosem fintorgott am,hogy nincs más kajcsi és adtunk neki mellé junior kaját is:DAmúgy vannak cicatejsik is azt is megpróbálhatod,vagy állatorvosnál tejport.A lényeg,hogy most nagyon szeresd mert ilyenkor nagyon rossza nekik.TC anyukáját a szeme láttára ölte meg a kutya(sztem,sajnos nem láttam mert a msáik házunknál voltak ami amúgy elvolt keríte,nemtudom,h szökött be) szóval szegény úgy megijedt,hogy alig tudtuk kiszedni a hordó mögül ahová elbújt.Utána szeretgettem és velem aludt nagyon sokáig.És mindig megpusziltam a nóziját,állítólag az olyannáluk mint a cicamama csók:)

2009. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Szerintetek rendes anyatejet lehet adni a cicának? :)

Mert a kislányom épp 8 hónapos, és szopik. De van itthol tápszerünk is, az nem jó neki?

2009. máj. 17. 13:23
 6/13 anonim ***** válasza:
12.56: figyi hát egy próbát megér.Ha gondolod:DEz milyen aranyos,még a tv-ben is benne lehetsz(nah jó ez csak vicc volt).Am sztem nem ugyanaz azért az összetétel,de nekünk a kecskék akiknek szintén elpusztult az anyjuk,újszülött tápszert kaptak és éltek:DPróba szerecsen:D
2009. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A tehéntejet a cicák nagy része nem tudja megemészteni és hasmenésük lesz tőle. Lehet kapni kimondottan cicáknak gyártott laktóz-mentes tejet, kb. 5 hetes koráig ezt adhatod, onnantól már mehet a junior szószos, majd később a száraz táp is. Az enyém 5 hetesen már megette a kölyöktápot, a cicatejet pedig fokozatosan vizezve leállítottam. Tiszta víz mindíg legyen előtte!
2009. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Én nem pontoztam le senkit, mikor beléptem már volt "nem hasznos válasz".

2009. máj. 18. 09:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ilyen kiscicával nem kísérleteznék ha szeretném, hogy életben maradjon. 2000 ft-ért kapsz tápot kifejezetten kiscicáknak állatpatikában. Ennyit szerintem megér. Hozzám egy két hetes kismacskát hoztak, azzal etettem, és most 5 hetes, és magától rászokott a konzervre. Anyatejjel ismerőseink is próbálkoztak, de nem volt sikere...
2009. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Én a kiscicámnak feles tejjel elkevert tojást adtam, naponta egyszer porrá tört polivitaplexet tettem bele. Fecskendőből fabrikáltam cumist neki. Néha annyit zabált belőle, hogy alig ért le a lába :D 6 köbcentit simán bevert. Kb 2 hónapos korában kezdett átszokni a szilárd kajára, de ezt a "koktélt" a mai napig imádja.

Hatalmas egészséges nőstény lett belőle és most neki is kölyke van.

2009. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!