Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vadcicát kézhez lehet szoktatn...

Vadcicát kézhez lehet szoktatni? Hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy van egy olyan fél év körüli cicám és vad Kinti macska és van mellette 3 szelíd nagyjából ugyanannyi idős macska.egyszer megtudtam simogatni amikor éppen aludt a többi macskával az volt a szerencsém hogy ő volt alul így nem állt fel és akkor megsimogattam a hátát az meg is engedte és akkor simagatdam a hátát utánna meg megpróbáltam simogatni a fejét és azt is engedte elkezdem simogatni és akkor már félig le volt hunyva a szeme és amikor elkezdtem vakarni gyengéden a füle tövét akkor már az egyik szeme szeme csukva volt és a másik szeme volt egy nagyon picikét nyitva ez jó jel?? Éss hogyan tovább tippeket meg ötleteket szeretnék :D köszii mindenkinek..
2011. dec. 14. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton jársz, csak így tovább :) Kis lépésekkel.
2011. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi meg csak annyi hogy attól félek hogyha egyedül lesz akkor nem biztos hogy megtudom-e simagatni...De még úgy is próbáltam legelőször hogy a másik macskát (szelídet)simogadtam meg a szeme láttára remélve hogy így valamivel könnyebb lesz... Majd leírom holnap mi lesz remélem engedi de ha nem az sem baj akkor megint kilesem hogy.mikor lesznek együtt meg megpróbálok játszani vele valahogyan :))
2011. dec. 14. 18:41
 3/8 A kérdező kommentje:
De az is lehet hogy holnap csak a kajás verziót csinálom meg hogy jobban meg szokjon engem még nem ton :D Nagyon izgulok hogy mi lesz holnap
2011. dec. 14. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt is van ilyen vad cica, eleinte hozzá sem lehetett nyúlni. Én kis falatkákat tettem le neki, később megérintettem közben, most már tudom simogatni is. Az ölembe nem venném, hiszen még fél. Csak szépen, lassan mindennel, mert ha elkapkodod, akkor elvesztheted a bizalmát!
2011. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kulcspont a kaja. A gyomrán át vezet az út. Az ujjadra tegyél egy kicsit abból amit szeret (pl májkrém, tejföl a konzerv eledel nem annyira jó, mert lepotyog), és hagyd hogy lenyalja. Fontos még, hogy valami extra finomság legyen, amit máskor nem kap, csak tőled.


És tényleg, kicsi, apró lépésekkel. A faroktőnél nagyon érzékenyek a cicák a simire, vakarásra, szóval ezt is jó néven veszik.

2011. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én kimentem hozzá ennivlóval de nem akarta elfogadni :S Ezért nem erőltettem inkább másik módszert választottm elkezem vele játszani hogy jobban megszokjon az kicsit jobban sikerült mint kajás módszer :) Úgy belemerült hogy szinte észre se vette hogy már ott játzik a lábamnál egyszer véletlenül egy picit megmuzdultam akkor megilyedt de szerintem ha így játszok vele egy pár napig akkor lehet hogy megszokja azt hogy ott vagyok és akkor talán könnyebb lesz majd :)

Köszi a válaszolóknak :D

2011. dec. 15. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
A játék is nagyon jó. Próbálkozz tovább. A kajával meg szerintem úgy csináld, hogy először messzebb rakod magadtól, mondjuk 1 méterre, aztán minden nap egy kicsit közelebb. Csak ülj ott csendben, ha nem zavarja, beszélhetsz is hozzá, hogy szokja a hangod. Ha már szépen hagyja magát simogatni, akkor nagyon jó úton vagy. Az utolsó próba a felemelés lesz. Ha már ez is megy, akkor a macska a tiéd :)
2011. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okéé köszi a tippeket :D
2011. dec. 15. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!