Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan változtathatnám vissza...

Hogyan változtathatnám vissza a macskám színét?

Figyelt kérdés
A macskám 5 éves és egész idáig szürke és fehér színű volt, pontosan olyan mint a whiskas reklám cicája. Egy hónapja viszont elkezdett bebarnulni és mostanra teljesen világos lett, így is gyönyörű, de nem lehetne valahogy visszanyerni az eredeti színét?
2011. dec. 17. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Hozzá ne nyúlj, mert a macska elpusztulhat, ha festeni próbálod. Szeresd így!
2011. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
ezért nem szabad a különböző színeket együtt mosni. Biztos befogta egy sárga macska.
2011. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott festeni.. :D

Azt hittem van valami igazi, természetes megoldás..

2011. dec. 17. 15:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Atyaég, te hány éves vagy??
2011. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért? Még sosem fordult elő velem ilyesmi, nem hiszem, hogy annyira buta dolog volt ezt megkérdezni, csak úgy tanul újat az ember, ha kérdez, nekem pedig még egyetlen macskám sem barnult vagy szürkült be, esetleg világosodott ki. Egyébként 20 vagyok.
2011. dec. 17. 15:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát ha egy hónap alatt sokat változott a színe, és sosem történt ilyen, akkor lehet, hogy nem ártana dokinak megmutatni. Szoktak az állatok színárnyalatot váltani tél és nyár között, de ez már azért kicsit gyanús nekem.
2011. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Abrakadabra? :D

De most komolyan: száraz táp esetleg okozhat hasonlót, igaz hosszú évek alatt. Tényleg érdemes lenne orvossal konzultálni.

Én még sose tapasztaltam ilyet, pedig sok macskánk volt és van is.

2011. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tényleg! Lehet, hogy valami komoly baja van a cicának! Vidd orvoshoz szegényt!
2011. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért egy állatorvost kérdezz meg, mert a macskának is fontos, hogy jó minőségű, rendes szőrzete legyen - elvégre az immunrendszerének a része.

Lehet, a kaja váltja ki vagy mert idősebb. Lehet ezernyi oka, az orvos okosabb e téren. :)

Megijedni nem kell, csak hát... fura.

Az persze normális, hogy olyan 1-2 éves korukig változik a színük, ahogy felnőtté válnak - de utána kicsit... fura. Esetleg a fekete macskák szoktak "rozsdásodni", ha sokat napoznak.

Az, hogy lesz-e olyan színű, mint előtte volt, szintén az orvos tudná megmondani. Vagy egy macskatenyésztő, aki köpi-vágja a színek genetikáját stb.

2011. dec. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat, akkor irány az orvos.
2011. dec. 17. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!