Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem hagy aludni a...

Miért nem hagy aludni a sziámi macskám?

Figyelt kérdés
Éjjel 3-4 órakor rendszerint felébred, nyávog, szaladgál, felverve ezzel az egész lakást. Mit szeretne ilyenkor? Elég követelőző, ha ételről van szó, lehet ilyenkor is enne, de le akarom szoktatni róla, ezért nem adok neki ilyenkor, még azt hinné azért kap ételt mert jó cica volt..
2011. dec. 26. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Én megfognám és mikor éjjel ramazulizik bezárnám valahova. Tarthatsz állatkínzónak, de azért az állatok se hülyék, egy idő után felfogják, hogy rossz viselkedésért bünti jár, mint anno a kisgyerekeknél. Gyerek is megunja ha állandóan sarokba van állítva, macska is megunja, ha be van zárva és leszokik róla.
2011. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek egész nap van kirakva táp, mindig úgy rakok h sose fogyjon el, modjuk ő nem nyavajog. Ő Maine Coon. A Sziámikról azt mondják h nagyon beszédes fajta, ettől is lehet :/
2011. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hell-ikon ***** válasza:

Pedig pont azt kellene, enni adni neki, főleg ha fiatal még.

Az enyémek is ezt csinálják, csinálták, hogy kaja előtt be voltak/vannak indulva és, mint az őrült jásztanak/játszottak.

De amint enni kaptak és jól laktak, szunya volt 10-12 óráig.


Csak elmélet de, a macska háziasításától függetlenül, még mindig egy meglehetősen önálló és öntörvényű állat, ergo ha éhes akkor vadászni fog, bent a lakásban is, mert ezt súgja neki az ösztöne. A vadászat ebben az esetben természetesen inkább kergetőzés, a kedvenc játék pofozásában nyilván meg jobb híján.

2011. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jegesmedve12 válasza:
100%
Nem tudtad , hogy a sziámi macska aról híres , hogy beszélget veled?
2011. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első: igen, párom is ezt mondta, ma este kipróbáljuk.

Enni adni nem fogok neki ilyenkor mikor ezt csinálja mert akkor rászokik és nem fogom minden éjjel 3órakkor megetetni.

Utolsó: de igen, tudtam, de éjjel kivel szeretne beszélgetni amikor mindenki alszik?!

Egyébként nappal nagyon jó cica, alig hallani a hangját.

2011. dec. 26. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem sziámim van, csak sima házi. De bizony ő győzött, inkább felkelek 4-kor, adok neki húst, mert utána nyugi van. Száraz van kinn neki állandóan, de az hajnalban nem jó. Bezártam én a fürdőszobába, de olyan hangosan ordított, hogy nem lehetett elviselni :)
2011. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy sziámit ha bezársz büntiből olyan pusztítást csinál odabent meg úgy visít hogy te magad engeded ki 10 perc múlva.
2011. dec. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sziámim van,ő is 4 körül kel,aztán csak játszik.Én csak kiengedem a szobából,hadd menjen utjára :)
2011. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dóri1106 válasza:
Ki kell fárasztani nappal, nem szabad annyit aludni hagyni, mivel éjszakai állatok, nappal aludnának, de ha játszol vele és elfárad, átalussza az egész éjjelt. Én ezt így szoktattam meg vele. Nekünk is voltak hajnali 4kor keléses idők, de aztán rájöttem, h nem szabad aludni hagyni nappal és most csak akkor kel föl mikor éjszaka kimegy vki wc-re vagy reggel mikor a párom dolgozni indul, viszont akkor már engem sem hagy aludni:)
2012. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!