Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanácsot szeretnék cicatartóktól?

Tanácsot szeretnék cicatartóktól?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kandúr cicám, eddig kertes házban volt, sosem volt bent lakásban, én elköltöztem onnan 4 hónapja és otthagytam. Most jutottam oda, hogy elakarom hozni, de itt nincs kert, sőt a lakás se túl nagy. Mennyire fogja megviselni, hogy szobacica lesz? Ivartalanítva van, nagyon félős, csak engem a gazdáját engedi hogy megsimogassam. Nem tudom hogy fog reagálni, félek, hogy szenvedni fog.
2011. dec. 28. 17:08
 1/10 bbence36 válasza:
ne aggódj nem lesz öngyilkos,depressziós csak spontán hülye.
2011. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nekem egy benti cicám van, és úgy gondolom h sokkal jobb a bentieknek, régen mindig kinti volt egy cicám sem volt meg sokáig, vidd haza :/
2011. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

viccelsz?A legjobb amit egy macskával tehetsz!!!!

Ezer halálos vírustól megkíméled!

Tökéletes egy panel a macseknak!!!

2011. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tavasszal próbáld majd meg, hogy hámmal-pórázzal leviszed egy csendesebb, parkosabbb helyre.
2011. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mindenképpen jobban teszed ha elviszed magadhoz pláne ha már ivartalanítva lett.Annál is inkább mivel csak téged fogad el akkor mit fog magával kezdeni ahol hagytad?? Biztos hiányol,csoda hogy egyáltalán még nem ment el onnan 4 hónap alatt utánad....Hidd el lassan de meg fogja szokni,nehéz idő lesz.Ha nem jelöl akkor pedig tényleg jó választás,inkább mint hogy az utcán kóboroljon és baja történjen szegénynek!!
2011. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azzal vitatkoznék, hogy jobb egy panelben egy cicának! Ahogy az embereknek is, úgy a cicáknak is jobb kinn a friss levegőn! Sokkal ellenállóbbak lesznek a betegségekkel szemben, és sokkal kiegyensúlyozottabbak is. Neked sem tesz jót, ha állandóan egy lakásban vagy bezárkózva.

Sok ismerősöm él lakásban a cicájukkal és a kutyáikkal. Ahogy maga az emberek, és a cicáik, télen kicsit kimennek, és máris megfáznak, elkapnak valami hülyeséget. Mi és a cicáink, akik sokat vagyunk kinn, jó ha egy évben egyszer megfázunk. A macskáim ki-be járósak. Amikor kedvük tartja, akkor kinn vannak, amikor benn, akkor benn. Mégis csak akkor jönnek be, ha én is bejövök. Nagyon hidegnek kell lennie ahhoz, hogy ők bejöjjenek, ha én nem vagyok benn. Lustizni, egyet aludni bejönnek a melegre, de utána irány kifelé. Makk egészségesek, és még csak tanítani sem kellett őket a szobatisztaságra, meg olyan problémákra, amit egy lakásban élőknek muszáj. Nem baj az, ha laskásban élsz, de te is, és a cica is jobb, ha többet van kinn a friss levegőn. A hidegtől meg nem kell félni, hanem fel kell öltözni. Nem rosszból mondom, mert nektek és az állataitoknak is sokkal jobb lelkileg és egészségügyileg is. Tapasztalatból mondom. A macskák már nagyon régóta megvannak lakásba bezárás nélkül. Persze, ha nem szokott hozzá, mert fél életén keresztül bezárva élt, akkor nem kell csodálkozni, hogy amint kilép, már megfázik, vagy összeszed valami vírust, esetleg sebesülést. A macskák imádják a szabadságot, szeretnek nagyon mászkálni. Ne fosszuk már meg őket macskás tulajdonságaiktól!

2011. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Nem rosszból mondom, mert nektek és az állataitoknak is sokkal jobb lenne lelkileg és egészségügyileg is.
2011. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek kedves utolsó!

Nekünk is vannak kinti macskáink,macskanáthát simán átvészelik.

Viszont mikor hozzánk került az első szoba macskánk,egy sziámi,egy hét telt el,és vihettük az állatorvoshoz macskanáthával.Nem élte volna túl,annyira legyengült.Viszont a kinti macskákon 2 nap alatt átmegy a vírus,és tapasztalatom szerint utána már nehezen kapják el.

2011. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Istenem de itt nem arról volt szó hogy nem lehet jó kinn egy macskának élni! A kedves kérdező,otthagyta valószínűleg tök egyedül a cicáját mert el kellett mennie. Én tuti el vinném magammal hangsúlyozom pont azért mert nem fogad el más embert,hiszen félős típus! Ha netán legrosszabb lenne, sehogy se szokná meg a lakást,még mindig lehet neki új otthont keresni.Inkább üsse el egy autó vagy egye meg egy kutya? Elgondolkodtató döntés a cica szempontjából...Volt cica akit az utcáról fogadtam be és teljesen megszokta a bennt létet. Összeségében minden a cica természetén múlik mennyire emberszerető,emberközpontú? Ez a legfontosabb.Ha inkább magának való,szeret egyedül kalandozni talán tényleg nem érdemes kitenni ennek a stressznek.
2011. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó igen, de itt írták, hogy a macskának sokkal jobb benn. Erre reagáltam, mert szerintem ahogy a macskának, úgy az embernek is egészségesebb, ha sokat van kinn a friss levegőn. Ha te másként gondolod, és friss levegőre meg napfényre van szükséged, akkor látogass el a www.frisslevegoesnapfeny.com weboldalra. XD
2011. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!