Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt cicatartóktól...

Tapasztalt cicatartóktól kérnék tanácsot kiscicával kapcsolatban?!?

Figyelt kérdés

Eddigi életemben ha volt állatom,akkor kutyám volt,egy ideje pedig semmi,a körülmények miatt.

Most kertes házba költöztünk,és magunkhoz vettünk egy 10 hetes cicát.

Apró de fontos trükkök és praktikák érdekelnének,amikre én nem gondolok,mint kezdő macskatartó,mit tegyek és mit ne tegyek sosem?

Etetés,egészségügy,minden érdekel pár mondatban vagy felsorolásszerűen.


2010. okt. 21. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Féregtelenítsd ha nem volt még(Cestal tabl. neki a negyede összetörve és mondjuk kenőmájassal a szájába téve úgy megeszi)

Ne adj neki tejet hasmenése lesz tőle, fűszeres kajákat se!

Krumplit se adj neki!

Szoktasd rá valamilyen jó tápra pl Kit-kat A többi majd magától jön meglátod.

2010. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elöző voltam: persze ehet ám házikosztot én még szoktam neki adni konzervet is. Nem a legdrágábbat hanem olcsóbbat de vigyázz nem mindegyik jó némelyik olyan zsíros, hogy nem is nagyon akarták megenni. Pl Lidl-iset ne vegyél. Én aro-sat vagy coop-osat szoktam nekik venni azt szeretik.
2010. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
a 10 hetes kiscicáknak inkább cumiból adj tejet,mert ők ilyen korban az anyjuktól szopnak,és így helyettesíteni tudod az anyatejet.Érdemes elvinni,hogy kapjon oltást,ne legyen semmi baja.Valamint,ha nagyobb lesz és nem szeretnéd,hogy a párzási időszakban ne menjen el egy másik macskával oltasd be.És persze,ha kertes házban laktok nagyon vigyázz át ne ugrodjon a kerítésen.Én ennyit tudok mondani,remélem segítettem.
2010. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A tej egy érdekes kérdés, a mi macskánk imádja és nincs tőle hasmenése, sok macskám volt már ezek közül csak egy nem bírta a tejet. Mi vizezve adjuk neki. Egyszer 3 még anyatejes kiscica maradt árván nálunk (elütötték a mamát) akkor az állatorvos mondta nekünk, hogy adjunk nekik tejet. Úgyhogy szerintem ez a tejet nem ihat a macska csak egy új divat amit a cicatejgyártók találtak ki! Tapasztalataim szerint ez úgy van a macskáknál mint az embereknél, van aki bírja a tejet van akinek megy a hasa tőle.
2010. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Etetés:

-Ne adj neki soha tehéntejet. Lehet kapni cicáknak valót. (ők sem tudják megemészteni a laktózt, mint az emberek nagy része)

-Ne adj neki kenyeret, tésztát, nyers disznó vagy marhahúst (csak szárnyast vagy szálkamentes halat kaphat nyersen)

-Legjobb, hogyha minőségi táppal eteted, és nem whiskas meg kitekat meg ilyenekkel. Nézd meg a boltban a táp összetételét, hogy mennyi húst tartalmaz.


Tisztántartás:

-A cicák nagyon tiszta állatok, csak végszükség esetén fürdesd meg. Amúgy is utálják a vizet :)

ha bent is alhat, akkor kell neki alom, ami eldugott helyen legyen és kb kétnaponta legyen takarítva (ha kint is végzi a dolgát, ha nem akkor naponta)

Egészség:

Ha kijárós, akkor jó ha kap kombinált oltást+ veszettség ellenit, hamar elkapnak betegségeket a kijárós cicák.


Jó ha nem raksz ki sehová nehéz de könnyen billenő dolgokat, nehogy magára rántsa... vagy egyszerűen eltörje...


Nyakörvből vagy biztonsági csatosat vagy gumisat tegyél rá, ha egyáltalán lesz neki.


Játéknak a legjobb egy játékegér rákötve egy vastag zsinórra, az is ugyanolyan jó, mint egy drága játék :) Vagy a papírgalacsin...


A macskák mindig a legváratlanabb és legrosszabb pillanatban tudnak megjelenni és az öledbe/asztalra/számítógép billentyűzetére/stb ugrani, de inkább hanggal szólj rá, és ne üsd meg, mert míg egy nagytestű kutyának nem nagyon árt egy kisebb tasli (jókor és jó helyen és természetesen csak ha nagyon muszáj) a cicák törékenyek. Legjobb nevelőeszköz az összetekert újságpapír.

Nagyjából ennyi jutott eszembe egyelőre...

2010. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Oltást már kapott,és féregtelenítve is volt.

Csak nem akarok semmit elrontani,és ezért tettem fel a kérdést.

Pont ilyenekre gondoltam,mint ez a tej-téma,de ezek szerint ebben is eltérőek a vélemények...

2010. okt. 21. 13:05
 7/19 anonim ***** válasza:
Jah, kiflejtettem a legfontosabbat: ivartalanítás! És ha nőstény akkor NEM kell egyszer sem ellenie.
2010. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kan cica.

2010. okt. 21. 13:20
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből a filmekből mindent megtudsz :=)


[link]


A legfontosabb, hogy szeresd őt nagyon! A többi majd jön magától.

2010. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Aki azt írta,hogy 10 hetesen még cumisüvegből kell etetni annak üzenem,hogy marhanagy baromságot írt :) A cicák 5-6 hetesen (jó esetben) már esznek szilárd kaját,majdnem 3 hónaposan meg végképp nincsenek már rászorulva a cumisüvegre.

A tejet meg próbáld meg neki adni,ha hasmenése van tőle akkor neadj neki,de vannak cicák akik kifejezetten szeretik és semmi bajuk nincs tőle (az enyém is ilyen)

És csak megjegyzem,a cicáknál a hím cica az nem KAN,hanem KANDÚR :)

A többit leírták az előttem szólók :) sok szerencsét a cicádhoz :)

2010. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!