Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen hangokat ad ki a Maine...

Milyen hangokat ad ki a Maine Coon?

Figyelt kérdés
Az én macskám ritkán ad ki nyávogó hangot, inkább recseg és amikor játszik,akkor is érdekes recsegős hangot ad ki.Mindenesetre nem szokványos macskahangot.Még nem volt ilyen macskám (külső jegyei alapján Maine Coon keverék),elképzelhető,hogy ez a hang a Maine Coon-okra jellemző?
2012. jan. 4. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Az én Coonom ritkán nyávog, csak ha éhes. Amügy "rürrög".


Mutatsz képet a cicádról?

2012. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen, inkább kurrognak és "kérdő hangokat" adnak ki a Coonok. :)
2012. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez a helyes szó rá, valóban "kurrog" :-) És ha játszani akar, akkor még hangosabban kurrog és végigrohan a tiltott helyeken mint pl. az ágy, hogy foglalkozzam vele, tisztára olyan mint egy csintalan gyerek,egyszerűen képtelen vagyok rá haragudni :-)

Az első válaszolónak nagyon szeretnék képet küldeni, de ide sajnos nem tudok.

2012. jan. 5. 09:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálatok vannak tiltott helyek? :D Nálunk már nincsenek. :)
2012. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ágy tiltott zóna volt...,de lassan feladom... :-) Este még a helyére megy aludni,de aztán éjszaka közepén átmászik hozzám, de amikor lerakom akkor, teljesen elengedi magát,szinte "kifolyik" a kezemből.Nagyon imádnivaló :-) Egyébként érdekes, mert szereti a vizet (ez sem szokványos dolog), észrevettem, hogy az ivósába szokta mártogatni a lábacskáit, a fürdőszobában meg nézi a lefolyó vizet :-)
2012. jan. 5. 11:29
 6/12 anonim válasza:
NEkem MAine Coon-om van, és csak akkor nyávog, ha éhes.
2012. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, az enyém is csak etetésnél vagy ha sétáltatom pórázon és elfárad és be akar menni a táskába, akkor szokott "normális" macskahangot kiadni. Egyébként muris hangokat ad ki.... főleg játék közben :-)Az enyém keverék cicus, csak feltételezem,hogy Maine Coon, mert élőben még nem láttam ilyen fajtát, csak a neten,így próbálom kideríteni az ősöket :-)De van hiúzbojtja (igaz nem olyan hatalmas, de azért látszik) Meg olyan kreppelt a farkincája, nem egyenesen hosszú a farokszőre. Meg hát ez a hang....:-), erről olvastam is, hogy más hangot adnak ki.
2012. jan. 5. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már vizeskedik a kis tünemény, ha hiúzbojtos a füle, ha nagy lompos farka van, ha kissé kutyaszerű tulajdonságai vannak, ha nagy markáns pofija van és vadállatszerű, mérges nézése (:D), akkor van benne Coon-vér! :) Hihetetlenek ezek a cicák, most is itt fekszik az ölemben, folyton itt van a közelemben mint egy kutya. Életem egyik legszebb ajándéka, nem bántam meg, hogy őt választottam. Teljesen más mint egy házimacska és most egyáltalán nem rossz értelemben mondom, hiszen nekem is van házicicám. Bár szó mi szó, kevesebbet dorombol mint az átlag, viszont az emberközpontúsága teljesen kárpótol.

A második válaszoló voltam megint. :)

2012. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves Második Válaszoló :-) Igen, valóban kutyaszerű,angyali természete van :-) Ami egyébként még feltűnt, hogy bár 4 hónapos, de még egyszer sem jött oda a lábamhoz dörgölőzni,úgytűnik nem egy dörgölőzös fajta :-)Dorombolni viszont szokott, ha egy kis időre magára kell hagynom, mindig hangos dorombival üdvözöl.Ha felemelem, akkor meg szinte szétolvad a kezemben, annyira lehet babusgatni.Egyébként kicsit későn érő típus is :-), még csak most látom rajta, hogy intenzíven figyel,hallgat a nevére, modjuk 8 hetesen már ült, meg két lábra is állt, de valahogy olyan szétszórt volt :-) Én szinte állandóan hozzuk-visszük magunkkal és a táskámban mindig nagyon nyugodt. Múltkor, egy kiadós pórázon való séta után még egy étterembe is bevittük, senkinek fel sem tűnt, hogy a táskámban egy cicus lapul :-)Én mindig is kutyás voltam,de Ő valahogy megváltoztatott bennem mindent :-) Egyszerűen örülök, hogy betoppant az életembe :-) Aranyos lehet a cicusod és csuda jó dolga lehet neki nálad!
2012. jan. 5. 15:42
 10/12 anonim ***** válasza:
az en cicam egy egyszeru utca cica ,de ugyan ezt a kurrogast ( en berregesnek hivom ) csinalja,csak akkor nyavog amikor ehes. De jatek kozben,rohangalas kozben,sot meg kakilasnal is ezt a hangot adja ki :)
2012. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!