Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes cicám kb.2-3 héten...

Vemhes cicám kb.2-3 héten belül elleni fog. Mellette van egy 5 hónapos kölyökmacskánk. Nem fogja-e "bántani" a kicsiket, még ha csak játszani szeretnék veled-szándékkal is?

Figyelt kérdés
Talán valaki volt már hasonló helyzetben,és tapasztalatból tud tanácsot adni,hogyan kerülhető el,hogy a kiscica "bántsa" a piciket.Nagyon játékos,mindennel és mindenkivel szeret játszani,emiatt gondolom,hogy a picikben is a játszótársat látja majd.
2012. jan. 6. 12:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja,a két cica nagyon jól megérti egymást,sokat játszanak együtt,egymáson alszanak,mosdatják egymást,főleg a nagy a kicsit,készülve talán az anyaságra.De vajon,ha anya lesz,hogy változik meg a viselkedése a kisebb macska irányában?
2012. jan. 6. 12:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem zárd el az anyamacskát a születendő kicsikkel együtt egy biztonságos helyre oda ahova más macsak nem mehet be! Nagyon figyelni kell rájuk mert a kandúrok megölik a piciket ezért zárd el! ( mi kibéleltünk egy dobozt nekik és minden kis nyílást ahol egy cica beférhet azt elzártuk szóval csak mi tudtunk bemenni hozzzájuk) Az anyamacska meg fog változni, szerintem még az is lehet hogy a másik kiscicádat is sajátjaként fogja tekinteni,szóval anyáskodik majd felette nálunk ez volt. A kiscica sem mehet be az anyamacskákoz és a picikhez de kézbe beviheted, lerakod óvatosan és ott vagy mellette, figyelsz rá, megmutatod neki hogy nincs semmi baj meg mindenn aztán vidd ki :) Jó macskázást :D Remélem tudtam segíteni :) Neked csak annyi lesz a dolgod hogy elzárod az anyamacskát biztonságos helyre, mindig legyen a közelben kaja és innivaló az anyamacskának :) a többit ő elintézi. Jah még annyi hogy mi raktunk be neki homokot is amiben a dolgát végezte :)
2012. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja,azt nem írtam,hogy a kicsi macskánk is nőstény.Mindketten lakásban vannak tartva,így idegen macska nem kerülhet hozzájuk.A nagy egy óvatlan pillanatban kiszökött,átszaladt a szomszédba,nem tudtuk megfogni,pedig szelíd cica,csak épp tüzelt.Másfél hét után jött haza többedmagával.De ha már így alakult,nem bánjuk,izgatottan várom a nagy napot.A piciknek már találtam szerető gazdit.A későbbiekben pedig,hogy ne legyen felesleges macskaszaporulat és annyi kóbor cica az utcákon,mindkét macskát ivartalaníttatom.

A válaszodat köszönöm,még nem tudom,hogyan,de valahogy biztonságos helyre alakítom ki a szülőszobát és a gyerekszobát:-)

2012. jan. 6. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!