Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a cigányokr...

Van itt olyan, aki a cigányokról nem volt rossz szándékkal, de az életét mégis megkeserítették és most már igazat ad azoknak aki némi előítélettel vannak?

Figyelt kérdés

Nekem speciel tönkretették az életem.

Párom szülei őstulok tolvaj csaló aljas nem is tudom mik ... pedig nem gondoltam így, de sajnos beigazolódott, hogy nagyon buták és agresszívak, a legcsodásabb párosítás


2011. dec. 8. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt semmi bajom velük, még az első, de második harmadik alkalom után sem...aztán jött a negyedik. Lázasan álltam a hévmegállóban, vártam a hévet. Erre az őstulokja ahelyett hogy kikerült volna, nekem jött és még nekiállt ordibálni, hogy mit képzelek én, hogy beállok az útjába, és mindenféle k*rvának lehordott.


És még ezeket támogatjuk az adónkból. Leköpni való....

2011. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

azt kihagytam, hogy kis híján megvert, pedig nő vagyok.

Az meg még inkább szomorú tény, hogy legalább 10-en álltak a megállóba, ebből legalább 5 férfi volt, de egyik sem segített, nem hogy megakadályozza hogy megüssön, de még szóban sem!

2011. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
unokahúgom összejött 1félig roma sráccal,úgy bejött neki a társaság h odaköltözött,megerőszakolták,rendőrségi ügy lett belőle,15éves volt ekkor.
2011. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos ha nem muszály eggyel sem beszélek soha többé!

Nem volt elöítíletem velük szemben,de mikor segítettem nekik,a gyerekem játékait adtam oda és a hála az volt hogy a pénztárcámat ellopták.A másik meg szó szerint kipakolta a lakásomat.Azóta máshol élek,a cigányokat messzire kerülöm.

Tudod kutyából nem lesz szalonna....

2011. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Kiskorom óta védtem őket, hogy csak néhány rossz, nem kell általánosítani stb, aztán elkerültem gimnáziumba a 8. kerületbe. Kaptam már leköpést, beszólást, meg akartak lincselni, mert túl közel mentem a lomjukhoz lomtalanításkor, etc. Köszönöm szépen, azóta inkább félek tőlük, és pozitívan csalódom, minthogy reménykedjek benne, hogy hátha normálissal találkozom.
2011. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok rasszista, van egy nagyon jó cigány barátnőm, akit az egyetemen ismertem meg. Viszont a szüleim szomszédjai átmenetet képeznek a putrik lakói és a normális emberek között. Tudnak ők is rendesek lenni, csak állandóan bömböl a zene (a teraszon), veszekednek, ordítoznak és jaj annak, aki nem tetszik nekik. Mikor otthon laktam, komolyan féltem, hogy egyszer ránk gyújtják a házat... Mondjuk szerintem sok ember úgy van vele, hogy csak az ordenáré a cigány, egy normális, sötétebb bőrű, jól öltözött emberkéről nem feltétlenül az jut mindenki eszébe, hogy biztosan cigány... Pedig barátnőmről sikít, mert még az arca, a fülei is nagyon tipikusak. De nagyon rendes lány. 26/N
2011. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig védtem őket mondván: senki nem tehet róla hová születik. Ez már persze nincs így. 16 éves lehettem. Suli után meglátogattam az egyik barátnőmet,elég kihalt utcákon kellett mennem. Egy idő után észrevettem,hogy kb. 6-8 cigány férfi követ,és egyre közelebb kerültek hozzám. Azt mondogatták hogy mit fognak velem tenni. (megjegyzem,nem vagyok egy feltűnő személyiség) Borzalmasan féltem. Szerencsémre útba esett egy bolt így bementem.Nem tudtam mit mondhatnék vagy tehetnék,így elkezdtem vásárolni. A poén: a bolt előtt vártak vagy negyed óráig,utána elmentek. Ez történt fényes nappal,vidéken,egy olyan városban ahol (még) nem ők vannak többségben.
2011. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Én a zsidókkal voltam így. Nekem még tetszett is a kultúrájuk, érdekelt a vallásuk (sok masikhoz hasonlóan), aztán elszegődtem egy családhoz dolgozni. Csalódtam a családban, mert nem voltak tisztességesek, váltottam, újra zsidó, újra pofára esés. Később több más nekik dolgozóról hallottam, h ugyanígy bántak el velük.
2011. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Sosem szerettem a cigányokat, de arra lettem tanítva, hogy ne bántsam azokat akik nem bántanak engem (se szóban se tettekben). Egyszer viszont amikor nyugodtan sétáltam az egyik kevésbé forgalmas utcán (délután!!) két nagyon sötét bőrű nő kezdett el követni és hangosan megjegyzéseket tenni rám. Nem voltam se feltűnően öltözve, nem hordok ékszereket, és nem is tettem semmit amivel felhívtam volna a figyelmet magamra. Eleinte papírokkal és kisebb-nagyobb kövekkel dobáltak, később viszont nagyon megrémültem amikor már azt beszélte a két nő vagy fiatal lány (mai napig sem tudom mennyi idősek lehettek) hogy itt kapjuk el, itt nem lát senki. 13 éves voltam és fogalmam se volt hogy mit is kellene tennem ilyen helyzetben. Nem mertem hátranézni és nem mertem belegondolni hogy hányan lehetnek még a közelben. Amikor hazaértem órákon át zokogtam, nem amiatt mert megveregették a vállam vagy mert meghúzták a hajam, hanem azért mert sohase hittem hogy velem vagy akárkivel ilyen megeshet... azóta eltelt jó pár év de mégsem merek sötétben egyedül sétálni és rettenetesen félek a nagyobb csapatban közeledő cigány társaságoktól.
2011. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én életemet is tönkretette,amikor egy roma fiúval jöttem össze.Első benyomásra kedves volt,szimpatikus,jól eladta magát.Aztán később,az összeköltözést követően kiderült,hogy valójában nagyon is agresszív,követelőző,hangos,erőszakos,domináns.Szeret keverni,középpontban lenni,játszmázni,csalni,hazudni.Hiába,sajnos a vér nem válik vízzé,és én ezt a saját káromon tanultam meg.Kénytelen voltam kiszállni ebből a kapcsolatból,mert idegileg tönkrementem mellette.Ráadásul annyira kétszínű,hogy aki nem ismeri igazán,az egy normális,szolid embert lát Benne,természetesen Ő engem állít be rossznak.Hozzáteszem,végig Ő húzott le engem anyagilag,kihasznált érzelmileg,minden téren.Ügyes színész.A fajtája tipikus képviselője...
2011. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!