Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegség lehet ez? Fekély?

Milyen betegség lehet ez? Fekély?

Figyelt kérdés
Macskánk nyakán lett vmi fekély szerűség. Ahogy vakarja egy idő után kifakad neki, majd újra feltelik, és megint kifakad, ez párszor előfordul, aztán elmúlik, majd hosszabb-rövidebb idő után megint előjön. (Több macskánknál is volt ilyen.) Mi lehet ez? Milyen betegség? Mit tegyünk ellene, hogyan gyógyíthatjuk?
2009. máj. 24. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Állatorvoshoz, mindenképpen.
2009. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Mit tegyetek? Vigyétek dokihoz!

Ezek tályogok, amiket ki kell tisztítani. Mivel több álatnál is előfordult meg kéne tudni, hogy milyen fertőzéstől kapják.

ezt az interneten senki nem tudja neked megmondani. ezért vannak orvosok. Vidd el a macskát.

2009. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
szerintem inkább egy un. tályogrol van szo. ha kinti a cica, akkor lehet h ivarzáskor mikor verekedések vannak megsérül, és az tokosodik be majd fakad ki neki, ezért van h csak idöszakosan van ilyen. szreintem mindeképpen orvosra van szükség ha látod h megint csunya neki, h szépen kipucolja, lefertőtlenitse, mert ha elmérged akkor a cica hamar el is pusztulhat. a másik meg h megtudod pontosan h mivel is álltok szemben, s a doki megmondja h mi a teendő vele.
2009. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az én cicám is tályogosan került hozzánk. Először csak azt láttuk, hogy fel van dagadva a pofija, úgy gondoltuk baleset érhette, mivel az utcáról szedtük össze, ott rohangált az autók között a forgalmas 4 sávos mellett. :S Aztán kifakadt neki... Pár napig kenegettük Betadiennal, de inkább elvittük állatorvoshoz. Ott az állatorvos mondta, hogy jól tettük, hogy lefertőtlenítettük (tehát csinálhatnátok ezt ti is), azonban ezt ki kellett tisztítani (az orvos kivágott onnan valamit, nem tudom, hogy csupán a szőrt vagy azzal együtt mást is) és szépen lefertőtlenítette. Szóval ajánlatos az orvos, mert fetőtleníteni tudjtátok ti is, de szakszerűen lekezelni nem.
2009. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hol vannak a sebek a cicán? Úgy kezdődik,hogy előbb van a "seb" amit később kivakar és az váladékozik?Az én cicámnak ilyen tünetei vannak. Beszéljünk róla! Már sok állatorvos látta mégsincs eredmény a gyógyulásban!
2009. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!