Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! BETEGSÉG? MACSKA

SÜRGŐS! BETEGSÉG? MACSKA

Figyelt kérdés
Ma kezdődött, hogy behoztam a macskát és furcsán vette a levegőt, csak a hasa mozog és azt olvastam, hogy tüdő- és mellhártya gyulladás lehet ilyenkor. Biztos, h megfázott. De sajnos nem eszik semmit és alig tud menni. Nagyon gyenge. Mi lehet most akkor?
2010. nov. 21. 19:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Vidd el még ma az állatorvoshoz!
2010. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Azonnal vidd el állatorvoshoz
2010. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Állatorvos macskáért? XD

Lapátot a szegénykének ne szenvedjen tovább ^^

Te sem szereted ha dugdosnak beléd mindent és szabdalnak az orvosok, inkább te segíts neki mint az orvos bezsebeljen tőled pár 20-ast.

2010. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Fúú 19:38-as. Te egy kivételesen undorító teremtmény lehetsz....


Szerintem is vidd sürgősen dokihoz a cicát!

2010. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

19:38: annyival jobb lenne a világ az ilyen roh.dékok nélkül!


Kérdező: Állatorvoshoz, ha teheted, még ma!

2010. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

19:38-as vagyok.

Miért lennék az? Látom nagy bajjal még nem vittétek állatorvoshoz a kedvenceteket.

Nálunk 1 hónapig kínozta a macskát az összes.

Szerencsétlen macska mérget evett de nem döglött bele hanem szépen épült lefele.

Elakartuk altatni mert a rák ellen nem lehet mit kezdeni, az orvosok meg telenyomták szteroidokkal és a macska persze h járt még pár napig aztán ugyanúgy összedőlt és mégrosszabb lett.


Egyébként megmondaná nekem, hogy miért jók a macskák?

Mi hasznuk?

Mert nem tudok olyat ami sajátosságuk lenne...

A világ leghaszontalanabb állatai, még egy ganajtúró bogár is hasznosabb náluk. Csak döglenek és zabálnak...

2010. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

19:38 Boldogan olvasom, hogy melletted egyetlen macska sem fog szenvedni. A macska hasznos állat, amellett hogy egeret fog, afféle természetes stresszoldó és nyugtatószer.. Természetesen ahhoz, hogy kötődj egy állathoz, bizonyos fokú érzelmi intelligencia szükséges.


Kérdező! vidd az állatot orvoshoz, ha "csak" tüdőgyulladása van, tudnak rajta segíteni 1-2 szurival! Pár nap múlva jobban lesz.. Ha pedig olyan betegsége van, ami gyógyíthatatlan (pl FIP- hasonló tünetekkel jár, az enyém abban pusztult el 2 hete) akkor ne hagyd, hogy szenvedjen. Akkor kérd, hogy altassák el..

2010. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

19:38-as

Te vagy a haszontalan állat, nem a macska, az a helyzet.

Ha egy kicsit is figyeltél volna történelem órán, vagy egy picit is meglenne az alapvető műveltséged, akkor tisztában lennél olyan dolgokkal mint pl:

1. a macskát az emberek háziasították, pontosan azért, mert SZÁMUKRA ez a kapcsolat haszonnal jár/járt (gondolom a hasznosság fogalma alatt te azt érted, hogy az embereknek mi a hasznos)

2. Az ókorban, amikor a macskát háziasították, az alapvető élelmiszerek őrzése volt a feladata, magyarul ha nem lettek volna macskák, bizony rengetegen haltak volna éhen

3. A macska a rágcsálók természetes ellensége. Anno, amikor a boszorkány, és macskaüldözés korát éltük, és a macskákat felgyújtották, tömegesen pusztították, a rágcsálók vészesen elszaporodtak, aminek a vége egy szép nagy pestisjárvány lett. Na, haszontalan állat?


Amúgy sem az dönti el hogy egy bizonyos faj mennyire hasznos vagy haszontalan, hogy az embernek mi az érdeke. A leghaszontalanabb állat maga az ember, aki csak pusztítja a környezetét önös érdekei miatt, és aki végül ebbe fog kihalni.

A "házikedvenc" fogalmát meg inkább hagyjuk, mint az előttem válaszoló is leírta: ahoz egy minimális fokú érzelmi intelligencia szükségeltetne...

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne hozz létre utódokat, és élj nagyon nagyon egészségtelen életet (mint azt spenót-papa mondá'). Már így is túl sok szar ember van a világon...

2010. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem lehettek valami értelmes ilyen ökörségek után az egyszer biztos.

A macska egyáltalán nem hasznos, ha valami nyomja a lelkedet, simogass delfint, annál jobb megoldás nincs rá.

Egérfogás? Pff... nagyon szerencsétlenek benne és csak a macskák 10%-a tud egeret fogni, míg a Yorkshire Terrierek 90%-a aktív egerésző.

Háziasították a macskát? jéé, előbb a kutyát háziasították mert sokkal hűségesebb és ragazkodóbb mint egy macska.


Na ezek után ki nem figyelt töri órán és ki is az ostoba?

A macskáknak SEMMI értelmük sincs, hasznuk noku és sok a gond velük.


A mienk is csak alszik meg eszik, ettől független elvan mellettem és én is mellettem.

Én nem rühellem a macskákat csak nem tartom őket egy hasznos állatnak, ez egy olyan lény ami csak úgy van.

2010. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor bizony nagy kár hogy a yorkshire terrierek anno valamiért nem aktivizálták magukat, és mégiscsak kitört az a fránya pestisjárvány:) Egy pici, beteges, agyontenyésztett yorkshire terrier semmivel se hasznosabb mint egy macska, bár nem értem miért kell ebből kutya-macska vitát csinálni. Ez marhára gyerekes. Mindkettő ugyan olyan szeretetre méltó, kedves állat. Ha te ezt a szeretetet és ragaszkodás a macskák részéről még nem tapasztaltad meg, annak valószínűleg az az oka, hogy ilyen ember vagy, amilyen...Nagy kár.
2010. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!