Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakiállításra vinném a...

Macskakiállításra vinném a cicámat, valaki volt már ilyenen?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy a cicámat, ha két napos rendezvényről van szó, akkor ott kell hagynom estére a ketrecben?,mert azt nem szeretném. Illetve, ha nem tudom milyen fajtájú, akkor a "fajtabesorolás" kategóriában indíthatom?, és ha ott kiderül, hogy milyen fajtájú később indíthatom a fajtájában?, kapok arról papírt?
2012. jan. 12. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell otthagynod éjszakára, de lehet csak egy napra is menni a cicával. A fajtabesorolás viszont egy kényesebb ügy. Az adott fajtában csak törzskönyvvel lehet indítani, hiszen az bizonyítja a származását. Törzskönyv igazolja a fajtatisztaságot. Ha egyébként fajtatiszta és ivartalan, akkor már az ivartalanított, vagyis CAP kategóriában indulhat, viszont itt is nagy a verseny.

2012. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell ott hagynod, a fajtabesroláson viszont meg kell adnod h milyen fajta és ha 3 kitűnőt kap akkor kap üres törzskönyvet. És indulhat a törzskönyvesek között. Ha viszont tudod h nem fajtatiszta pl talált macska vagy ilyesmi arra van a házimacska kategória, nagyon jó, én már indultam törzskönyvesbe, törzskönyv nélkülibe és házimacskában is :) Garantáltam a házimacska a legjobb.
2012. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.Jó, hogy nem kell otthagynom, azt nehezen viselném, ő meg méginkább... Nem akarom,hogy rossz élményként maradjon meg benne. Egyébként a cicám 4 hónapos és még fél az emberektől(de a a hangzavart bírja),viszont láttam a kiírást, hogy a Lurdy-ban lesz cicakiállítás februárban,érdemes elvinnem?,vagy még csak nézőként menjünk?És ha házimacska kategóriában indulunk, mi alapján pontoznak a bírók, mert most max. a "legfélősebb macska" cím büszke nyertese lehetnék :-D
2012. jan. 12. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Félős cicának nem sok esélye van. Ha a félelemtől agresszív lenne, akkor még ki is zárnák a versenyből, látod ha elolvasod a honlapon a feltételeket. Egy ilyen esemény csak kötélidegzetű macskáknak való. Jobb, ha csak nézelődni mész a kiállításra, cica nélkül. Akkor jobban fogod látni a dolgokat és a cicát sem teszed ki felesleges sokk-hatásnak.
2012. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!